Results 1 to 4 of 4

Thread: Дръжка на жабката

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default Дръжка на жабката

    Здравейте,

    Изпадна ми дръжката на жабката. Не е счупена, просто се разхлаби и изпадна.

    Може ли да споделите начин за монтиране обратно? Оригиналния болт не мога да го намеря, бог знае къде е паднал.

    Свалих вратичката на жабката, но не виждам отникъде пролука за обратен монтаж, а не искам да напъвам и да чупя.

    Гледах италиянско клипче в ютуб, където един проби с бормашина дупка, за да го монтира обратно. Не вярвам това да е единствения начин.

    Някой играл този в този филм да сподели?



    Поздрави

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Отговарям си сам - проблема е решен!

    Дръжката беше залепена с лепило тип "течен метал". Получи се супер яко и мисля,че вече е вечно.

    За всеки на който му предстой да прави такова нещо (честно срещан проблем до колкото четох) да има предвид метода с течния метал.

    Поздрави

  3. #3
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Ако става въпрос за 147, като ми изпадна држката белязах къде се пада винчето и отвътре пробих дупка след което я рзширих и отвътре завих ново винтче.
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

  4. #4
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    Вратичката на жабката е от два слепени слоя залепени с нещо като силикон,с малко напъване се отлепя.Затягаш си болта като му капваш нещо на резбата да не се развива и после слепваш пак двете повърхности с подобен силикон.Аз го лепих с лепило МОМЕНТ ТОТАЛ.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •