Results 1 to 8 of 8

Thread: 146 1.7 16v с нормална газ за всекидневка

  1. #1
    Крис Калинов
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна/София
    Posts
    24

    Default 146 1.7 16v с нормална газ за всекидневка

    Здравейте колеги!

    Сдобих се с прекрасен екземпляр, който дойде с обикновена газ. Работи само на газ и понякога гасне! Върви добре иначе.
    Търся накой с доказан опит с 16клапановите боксери, който да даде акъл и да е склонен да се заеме отговорно с колата (в София или Варна).
    В един момент ще и сложа ГИ, както сложих на двулитровата си 145ца но до тогава искам да оптимизирам нормалната газ и да отстраня проблемите по бензиновата система.
    Знам, че тук има такива хора. Четох и по чуждите теми но не съм прегледал всички. Ако някой знае за добро четиво да го сподели като линк.

    Благодаря предварително!

  2. #2
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Здрасти, колега. Наистина има хора във форума с големи познания при боксерите и не само, но може и да не са видяли темата ти. Аз не съм доказан специалист, ама какво по-точно те интересува освен за бензиновата система?

    Иначе за неработенето на бензин, можеш да започнеш от бензиновата помпа, щото при дългогодишна работа на газ се случва да се скапе и да замине. Дай и 12 волта директно и виж дали върти..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Колата ти е типичен пример за боксер на газ. Аз предишната я карах така две години.
    Започни с бензиновата помпа и си почисти дюзите, защото са станали на нищо. След това следват останалите карантии.
    За гасненето на газ би трябвало да ти кажа да си смениш гумичките на клапаните на изпарителя или самият изпарител, но правилно си се насочил да сложиш газов инжекцион. Има много удобни китове за по 300 лева. Освен това хамалогията при тебе е свършена.
    За боксера рови повече в нашия раздел!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Крис Калинов
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна/София
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Здрасти, колега. Наистина има хора във форума с големи познания при боксерите и не само, но може и да не са видяли темата ти. Аз не съм доказан специалист, ама какво по-точно те интересува освен за бензиновата система?

    Иначе за неработенето на бензин, можеш да започнеш от бензиновата помпа, щото при дългогодишна работа на газ се случва да се скапе и да замине. Дай и 12 волта директно и виж дали върти..
    Предишният собственик я е обезвредил по някакъв начин щот му била смесила горива... Беше откачил буксата на бензиновата помпа. Мисля, че после я е завел на газаджия и той калпаво е бутал кабелите покрай ключето за газта.. Газовата система все едно е метната върху колата и окабелена както дойде (исках да и направя сверка при човек, който знае тънкостите на боксерчето). На бензиновата помпата ще и подам 12 волта и ще тествам, щот не съм я чувал да бачка до сега, въпреки че и закачих отново буксата

    ---------- Post added at 00:38 ---------- Previous post was at 00:22 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колата ти е типичен пример за боксер на газ. Аз предишната я карах така две години.
    Започни с бензиновата помпа и си почисти дюзите, защото са станали на нищо. След това следват останалите карантии.
    За гасненето на газ би трябвало да ти кажа да си смениш гумичките на клапаните на изпарителя или самият изпарител, но правилно си се насочил да сложиш газов инжекцион. Има много удобни китове за по 300 лева. Освен това хамалогията при тебе е свършена.
    За боксера рови повече в нашия раздел!
    Успех!
    Бензиновата помпа ще проверя Дюзите с добавка в горивото или с вадене и процедура някаква се чистят? Останали каранти (сонда термометър и дебитомер)? Ще ми се да драснеш още малко какво имаш в предвид като логични стъпки. Препоръчаните ще ги предприема. За ГИ ще сложа както на двулитровия 16в спарк инжектори баракуда с комп тамона, правен рейл за инжекторите и редуктор ловато. тва някъде 500 пари но после е надеждна и проста сервизируема система. До тогава обаче искам така да го подкарам.

    Някъде ми говориха за специфични плочки за боксерите дет са олд скул и работят и ги няма по магазините. Идеи за какво иде реч?

    Този изпарител е мигаз или нещо такова. Ще му взема ремонтен комплект и ще го обслужа.

    Филтърната ми кутия е гърмяла и има плякалка. Този боксер е с 4 дросела и ми е малко терсене с тоз дългия колектор ако гръмне какво става. Плякалката отгоре на филтърната кутия дали е правилната мярка. Сега филтърната кутия диша от под капака (няма я тръбата до нея въздуховода е запушен с тиксо). Също и резонаторната кутия до филтърната липсва, като вилтърната диша само през отвора за резонаторната. Обмислям вариант за конусен филтър към който да води тръба с външен въздух но и да може да дърпа от под капака..

    Благодаря за коментара и ако се сещаш за по-конкретна тема в раздела ме насочи, че да я изчета

  5. #5
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Аз на твое място бих възстановил фабричните въздушни пътища, щото тоя конус там винаги ще смуче и топъл въздух, което ми се струва малко безсмислено и само ти пада мощността под стоковата..

    Иначе за гърмежите си е често срещано нещо, и аз щях да слагам кихалка, ама ми казаха, че няма много смисъл, щото то ако върне как си треа пак ще изпотроши всичко. Та относно тва е въпрос на изправна запалителна система (по съвет на колегата mordohy - иридиеви свещи с платинен електрод и колата е съвсем различна на газ..)
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Crimson View Post
    Предишният собственик я е обезвредил по някакъв начин щот му била смесила горива... Беше откачил буксата на бензиновата помпа. Мисля, че после я е завел на газаджия и той калпаво е бутал кабелите покрай ключето за газта.. Газовата система все едно е метната върху колата и окабелена както дойде (исках да и направя сверка при човек, който знае тънкостите на боксерчето). На бензиновата помпата ще и подам 12 волта и ще тествам, щот не съм я чувал да бачка до сега, въпреки че и закачих отново буксата

    ---------- Post added at 00:38 ---------- Previous post was at 00:22 ----------



    Бензиновата помпа ще проверя Дюзите с добавка в горивото или с вадене и процедура някаква се чистят? Останали каранти (сонда термометър и дебитомер)? Ще ми се да драснеш още малко какво имаш в предвид като логични стъпки. Препоръчаните ще ги предприема. За ГИ ще сложа както на двулитровия 16в спарк инжектори баракуда с комп тамона, правен рейл за инжекторите и редуктор ловато. тва някъде 500 пари но после е надеждна и проста сервизируема система. До тогава обаче искам така да го подкарам.

    Някъде ми говориха за специфични плочки за боксерите дет са олд скул и работят и ги няма по магазините. Идеи за какво иде реч?

    Този изпарител е мигаз или нещо такова. Ще му взема ремонтен комплект и ще го обслужа.

    Филтърната ми кутия е гърмяла и има плякалка. Този боксер е с 4 дросела и ми е малко терсене с тоз дългия колектор ако гръмне какво става. Плякалката отгоре на филтърната кутия дали е правилната мярка. Сега филтърната кутия диша от под капака (няма я тръбата до нея въздуховода е запушен с тиксо). Също и резонаторната кутия до филтърната липсва, като вилтърната диша само през отвора за резонаторната. Обмислям вариант за конусен филтър към който да води тръба с външен въздух но и да може да дърпа от под капака..

    Благодаря за коментара и ако се сещаш за по-конкретна тема в раздела ме насочи, че да я изчета
    Дюзите само с чистене. Добавките остъргват всичката гняс, дето си стои мирно по системата и я набутва навсякъде. Търси си всмукателната система, но я сложичак след като сложиш инжекциона. Има много хубави китове за по 300 лева. Трета година вече работят изправно, а и с диагностиката е лесно. Конусен филтър не слагай, обаче си запуши всички дупки и цепки по въздуховодите. За да гърми първият заподозрян е бедната смес. Имам някъде една "Ламбда контрол" и ако я намеря ще ти я дам, но сместа чтез ламбда сондата можеш да си я видиш и сам с един мултицет на обхват 2 волта. 0.5 волта е нормалната смес. Надолу е бедна, а над 0.5 е богата. Трябва да се клати межди нула и един волт. Разбира се има си и диагностика за тая работа, защото до сега не съм видял жив човек, който да прави на ухо свестен реглаж.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Имам един 1.7 16 работил на газ, той пък няма клапани и компресия.
    А.., разменям обикновена газова за здрави гумени стелки + литър ред бул и 4 литра бензин...
    Last edited by mitaka_cs; 30-10-2017 at 23:33.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  8. #8
    Крис Калинов
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна/София
    Posts
    24

    Default

    Махнах газта, смених и горивен регулатор за да върви на бензин (оказа се, че е пробит) и заработи добре. Сега главната тема е за архивиране защото вече колата не е на газ но ще използвам възможността да благодаря на съпричастните към темата

    Какво стана след като си я подкарах на бензин...
    Давах и зор и и гръмна едната ролка на ангренажа. Оказва се че е била обслужена с някакви боклучави части преди мен Лявата глава е с осем криви клапана и прецакани повдигачино си намерих нови. Сега е разглобена в работилницата ми и забелязвам, че си е папкала от валовете заради не добре работещи повдигачи.

    Таааа Трябват ми хубави всмукателни разпределителни валове (може и от 33) за 1.7.16в мотора. И да си я сглобявам. Ако някой има или може да помогне нека да драска или направо да звъни на 0888944366 - Крис

    Благодаря предварително!
    с огромно удоволствие си работя по тази кола. Нищо общо със спарковата

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •