Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблеми с алфа 156

  1. #1

    Default Проблеми с алфа 156

    Здравейте, както се разбира от заглавието имам доста проблеми с колата. Главния е това че ми се губи водата на 5,6 дена,според вас може ли да я духа през аспуха , защото няма течове и не смесва с масло. Вторият проблем е че ми гори масло това нормално ли е ?? Ппц колата е алфа 156 1.8 16v. Колата е с инжекция egas или нещо такова , принципно не държи обороти нито на газ , нито на бензин. Ако изгасне на газ докато не махна единя мъркуч на мап сензора и го вкарам пак не пали,и като паднат оборотите ми пресвятка лампата за маслото. Само да добавя че нямам никакво намерение да я махам ))
    Last edited by Crommick; 27-10-2017 at 01:57.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Ами в зависимост от къде си отиваш в най-близкият проверен сервиз (тук има информация за тях) и почваш един продължителен ремонт.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Ами в зависимост от къде си отиваш в най-близкият проверен сервиз (тук има информация за тях) и почваш един продължителен ремонт.
    Баш във всичките не бих я вкарал

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Темата ми се струва, спамаджийска тема. Някой си прави ташак тук. А и активност няма, на пусналия темата.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Crommick View Post
    Здравейте, както се разбира от заглавието имам доста проблеми с колата. Главния е това че ми се губи водата на 5,6 дена,според вас може ли да я духа през аспуха , защото няма течове и не смесва с масло. Вторият проблем е че ми гори масло това нормално ли е ?? Ппц колата е алфа 156 1.8 16v. Колата е с инжекция egas или нещо такова , принципно не държи обороти нито на газ , нито на бензин. Ако изгасне на газ докато не махна единя мъркуч на мап сензора и го вкарам пак не пали,и като паднат оборотите ми пресвятка лампата за маслото. Само да добавя че нямам никакво намерение да я махам ))
    RUOK?
    Former Alfa owner.

  6. #6

    Default

    Активност има приятел, просто действам по въпроса.

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Добре, тогава внимателно огледай за течове на антифриз. Вдигни колата на подемник и гледай отдолу внимателно. Погледни и разширителния съд, дали не се е пукнал някъде и леко да тече когато загрее течността. В краен случай, винаги може да забиеш добавка на Лики Моли и да видиш дали ще спре да губиш антифриз.
    Закарай колата в качествен газов сервиз. Покарай няколко дена само на бензин и я закарай на диагностика.

  8. #8

    Default

    Това за подемника ще го направя още днес. Това че на бензин играят оборотите ми казаха че имало някакъв електронен смукач които не бил в ред. Когато обърна колата на бензин само докато дам на свободна примерно по енерция и оборотите падат и гасне, това е всеки път. За газовото доколкото ми казаха,трябва да сменя мембраните на изпарителя.

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    По-скоро, трябва да почистиш дроселовата клапа и моторчето за празен ход. Свещи кога си сменял? Ако след почистването не се оправи, вече си трябва диагностика и кадърен майстор. Щото да си играеш на проба грешка и да сменяш части, не е правилно. Много в възможно, газовия майстор да е прецакал нещо, когато е настройвал газовия инжекцион.

  10. #10

    Default

    На диагностика дава реле на горивна помпа слаб сигнал и ламбда сонда.А това моторче къде точно се намира?

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    По скоро бате са му набутали нещо дет не си заслужава да се оправя.....така като чета момчето не отбира много....и жалко, че ще намрази Алфа....

    ---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

    Quote Originally Posted by Crommick View Post
    На диагностика дава реле на горивна помпа слаб сигнал и ламбда сонда.А това моторче къде точно се намира?
    От кога я имаш тая Алфа...?......най добре посети някой от клубните сервизи, за да ти кажат, за какво иде реч, и да те запознаят с цената на ремонта......иначе тук ще потънеш дълбоко от виртуални майстори и съвети...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12

    Default

    При положение че съм от Шумен , кои е най близкият сервиз на алфа??

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Crommick View Post
    При положение че съм от Шумен , кои е най близкият сервиз на алфа??
    Варна, колегата Иво Pininfarina

  14. #14

    Default

    Излезе теч на толкова отвратително място... Купих нова ламбда сонда и я смених, махнах маркуча които излизаше от дроселовата клапа и влиза във въздушният филтър , защото беше направо срязан сложих алуминиева тръба с нов спортен филтър но не от 30-40 лв. Купих нови свещи и в момента колата няма нищо общо с преди, единствено на бензин пак ми играят оборотите но не толкова. Ще видя това моторче за празен ход за което ми споменахте. Но въпроса ми е ако не излезе от него какво правя?

    ---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:41 ----------

    А и къде мога да намеря такъв газов редуктор - https://www.agsiedlik.pl/reduktor-eg...egs-i2940.html

    ---------- Post added at 15:47 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

    Извинявам се - регулатор , просто от бързината.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Crommick View Post
    Излезе теч на толкова отвратително място... Купих нова ламбда сонда и я смених, махнах маркуча които излизаше от дроселовата клапа и влиза във въздушният филтър , защото беше направо срязан сложих алуминиева тръба с нов спортен филтър но не от 30-40 лв. Купих нови свещи и в момента колата няма нищо общо с преди, единствено на бензин пак ми играят оборотите но не толкова. Ще видя това моторче за празен ход за което ми споменахте. Но въпроса ми е ако не излезе от него какво правя?

    ---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:41 ----------

    А и къде мога да намеря такъв газов редуктор - https://www.agsiedlik.pl/reduktor-eg...egs-i2940.html

    ---------- Post added at 15:47 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

    Извинявам се - регулатор , просто от бързината.
    Режеш 15-ти пин на оборотомера и няма клатене.
    Former Alfa owner.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •