Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Alfa Romeo 159 ключ

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    240

    Default

    Така и така сме зачекнали темата за ключа, един малко лаишки въпрос, може ли нарязаната метална част от самия ключ, по някакъв начин да се прехвърли на такъв с не нарязана заготовка..?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  2. #17
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Може, но е трудно и рискуваш да потрошиш и двата ключа, самото нарязване на заготовката нито е трудно, нито е скъпо.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ха-ха

    Поръчката на съфоръмец беше по 25лв за такава кутийка преди година -година и половина някъде.
    Сега в ебау и алиексреса ги има на същата цена или по-евтини.
    Тук отново някой олигофрен се прави на бизнесмен...
    Ганьовска работа...
    Да кажем, че по стечение на обстоятелствата аз съм "олигофренът", който "се прави на бизнесмен" - линкът постнат от колегата е към моя обява! Искам да те попитам колега: Когато ти влезеш в магазин, за да си купиш хляб или сирене примерно, дали ако цената не ти хареса се обръщаш към продавача или собственика (понякога е един и същ) с "олигофрен" или просто се обръщаш обратно и си излизаш!?! Аз "олигофренът" се занимавам от години с внос и продажба на автоключове и кутийки от Хонг Конг и Китай и смея да кажа, че си плащам и последната стотинка дължима на държавата, като почнеш от ДДС, мито, такса за митническо обслужване, подновяване на електронен подпис, данък върху печалбата и всичко произтичащо от вноса на подобни стоки. Цената е висока, да - не го отричам, но и никого не агитирам да купува ако не му харесва! Аз се храня с този бизнес и със същия бизнес (без да се "правя на бизнесмен") изхранвам семейството си, а не продавам кутийки купени от aliexpress и пристигнали по пощата за които никой нищо и никому не дължи - с печалбата от всяка кутийка трябва да платя за описаните по-горе, като отделно трябва да поръчам нова стока и да остане нещо и за мен. Не се оплаквам, защото да се занимавам с това ми доставя удоволствие, но и не съм съгласен, който и да е да ми дава обидни квалификации без да ме познава и без да знае за какво всъщност става въпрос!

  4. #19
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    В тази връзка, колегата xm_net доста ми помогна със съвети и насоки при реализиране на форумната поръчка преди година въпреки, че реално погледнато това не беше в негов интерес. Макар, че доста хора останаха доволни от поръчката и се радвам, че помогнах, от друга страна съжалявам, че така се намесих в бизнеса на толкова коректен човек. Определено човек който мога да препоръчам и на който мога да се доверя в тази сфера. И се извинявам, че темата те засегна по такъв начин.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  5. #20
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Който иска да си купи кутийката по евтино си поръчва от Алиекспрес,който не може,не иска или не му се чака 1-2 месеца си взима от тук по скъпо.Толкова е просто.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  6. #21

    Default

    Само за сравнение, поствам линкове към същата кутийка предлагана на пазара:
    https://eshop.soslocksmith.bg/avtomo...eo-smart-sip22

    https://klucharski.com/site/kluchars...t-detaili/5469

    https://key.bg/bg/%D1%86%D0%B5%D0%BD...%D0%B5%D0%BE/3

    При това първият и вторият линк показват оферта само за кутийка без авариен ключ в комплекта. Тези "олигофрени" са едни от най-големите фирми за продажба на ключарски стоки у нас изобщо. Ако влезете в кое да е ключарско ателие ще видите цени на дребно, които стигат и до 90 лв. за същата тази кутийка. Аз съм далеч от мисълта да убеждавам, когото и да било, че подобна цена е реална, защото не е така - даже напротив, не бих се съгласил по никакъв начин, тъй като знам каква е калкулацията от до! Но това е свободен пазар и всеки има възможност да избира, дали и за какво да даде парите си.

  7. #22
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,466

    Default

    Няма смисъл да давате повече пари за една кутийка .. нали имате и резервен втори ключ. (ако и той не е в лошо състояние)
    Купувате една от Aliexpress
    Ето тук има упътване как се сменя ако някой изпитва затруднение и не иска да рискува да счупи нещо.
    ВРЪЗКА: Подмяна корпус на ключ

    Какви 90лв .. от вас зависи, дали ще има подобни цени .. като има маймунки да купуват ще има.
    Реална цена ~5$ ...
    ebay.co.uk цената е 12лири (с доставка) .. дори за бедните англичани.

    * по- горните постове с ДДС и Мито са просто смешни. Всеки има правото да се храни от всякакъв бизнес и да си пише цени.
    Предполагам, че идеята на колегите е че и купувачите работят и те трябва да се хранят и да плащат разумни цени.
    * 90% от фирмите нямат фактура за произход на стоката, което означава че може като частно лице да поръча на няколко пъти по 45eur 10 ключа без да се плаща мито. Издаването на касов бон т.е. ДДС също знаем, че е доста random
    T.e. нещо от 7лв дори да има ДДС и Мито ще има цена около 10лв да достигне цена от 40-90лв просто е ненормално.
    Но докато има балами .. ще има и тарикати.
    ** не съм посочил страница и не коментирам, продавача от форума.
    Last edited by flipz; 18-03-2020 at 10:07.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #23
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Няма смисъл да давате повече пари за една кутийка .. нали имате и резервен втори ключ. (ако и той не е в лошо състояние)
    Купувате една от Aliexpress
    Ето тук има упътване как се сменя ако някой изпитва затруднение и не иска да рискува да счупи нещо.
    ВРЪЗКА: Подмяна корпус на ключ

    Какви 90лв .. от вас зависи, дали ще има подобни цени .. като има маймунки да купуват ще има.
    Реална цена ~5$ ...
    ebay.co.uk цената е 12лири (с доставка) .. дори за бедните англичани.

    * по- горните постове с ДДС и Мито са просто смешни. Всеки има правото да се храни от всякакъв бизнес и да си пише цени.
    Предполагам, че идеята на колегите е че и купувачите работят и те трябва да се хранят и да плащат разумни цени.
    * 90% от фирмите нямат фактура за произход на стоката, което означава че може като частно лице да поръча на няколко пъти по 45eur 10 ключа без да се плаща мито. Издаването на касов бон т.е. ДДС също знаем, че е доста random
    T.e. нещо от 7лв дори да има ДДС и Мито ще има цена около 10лв да достигне цена от 40-90лв просто е ненормално.
    Но докато има балами .. ще има и тарикати.
    ** не съм посочил страница и не коментирам, продавача от форума.
    Е колега, ти ме заби! Извинявам се че съм толкова смешен! Когато направих форумната поръчка, смешно си платих ДДС, мито и вкарах едни пари на база едни съобщения тук, кутийки нямаше ни в Алито, ни в Ибей, още по малко на 25лв! Но иначе е много смешно, че има едни "будали" дето минаваме по каналния ред и си плащаме всичко. Още по смешно е, че в моменти като настоящия, тия дето нищо не са плащали на държавата, първи питат с какво тя ще ги компенсира в извънредното положение, а "смешниците" като мен си държим бизнеса със спестявания...
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •