Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 89

Thread: Трудно палене

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    За свалянето ги свалих. Ще видя как ще го слагам новия колектор. Дано да успея само отгоре, че отдолу ми се вижда невъзможно. Да не говорим, че и в момента нямам достъп до канал.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  2. #32
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    За свалянето ги свалих. Ще видя как ще го слагам новия колектор. Дано да успея само отгоре, че отдолу ми се вижда невъзможно. Да не говорим, че и в момента нямам достъп до канал.
    Всичко се маха и слага отгоре, правено е многократно!
    ( в това число и бензиновите щуротии и вакумните маркучи)

    Доста пъти се вади единия вакумен маркуч при мен (от дошлото налягане), но от гърмеж също може да излезне а от там да дърпа въздух което да се отрази на работата на двигателя!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Като спомена за вакууми, дали е възможно да е прецакан вакуумния регулатор за налягането на горивото и от там да се получава натичане на бензин и това запалване в колекторите?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  4. #34
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Като спомена за вакууми, дали е възможно да е прецакан вакуумния регулатор за налягането на горивото и от там да се получава натичане на бензин и това запалване в колекторите?
    Ако е пробила мембраната ще има много бензин и няма да се само на палене проблемна.
    Обикновенно пукане във всмукателен колектор е от бедна смес, а ако гърми в гърнетата е от богата смес. Всичко това, ако няма проблеми с газоразпределението откъм валове и зацепване.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Може. При мен е само при палене и ако студена я изфорсирам на бензин. Иначе като загрее никакъв проблем.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  6. #36
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Точно така, пукането в колектора е от бедна смес.
    Ако имаш проблеми с паленето, не задържа обороти, и трябва да я палиш втори път, след това студена не се форсира, забива муцуната, не върви, пука, и когато загрее се оправя напълно - това са мръсни дюзи!
    Чистиш ги професионално и колата дори зимата в най-големия студ може да я подкараш веднага, студена, без да забива муцуната и да пука.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Точно така, пукането в колектора е от бедна смес.
    Ако имаш проблеми с паленето, не задържа обороти, и трябва да я палиш втори път, след това студена не се форсира, забива муцуната, не върви, пука, и когато загрее се оправя напълно - това са мръсни дюзи!
    Чистиш ги професионално и колата дори зимата в най-големия студ може да я подкараш веднага, студена, без да забива муцуната и да пука.
    Може и така да е, но миналата година ги чистих дюзите. След това чистене пак си остана трудното палене но тогава не пукаше.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  8. #38
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Може и така да е, но миналата година ги чистих дюзите. След това чистене пак си остана трудното палене но тогава не пукаше.
    Аз имам един комплект инжектори, които ми ги чистиха и колата започна да пали с тях с много въртене. Иначе като запали всичко е ок и се кара нормално, но паленето беше мъка за стартер и акумулатор.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #39
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Като спомена за вакууми, дали е възможно да е прецакан вакуумния регулатор за налягането на горивото и от там да се получава натичане на бензин и това запалване в колекторите?
    При мен имаше друг проблем с вакуумния регулатор и по-точно с другата джаджа, която прилича на него - гасителя на импулси. Беше му изкривено щуцерчето и смучеше въздух от там яко.

  10. #40
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    При мен имаше друг проблем с вакуумния регулатор и по-точно с другата джаджа, която прилича на него - гасителя на импулси. Беше му изкривено щуцерчето и смучеше въздух от там яко.
    по-скоро се е изливал бензин оттам, ако е било с нарушена цялост... и си губел налягане.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Furious 155, искаш да кажеш, че може да не са ги изчистили инйекторите както трябва ли? Аз имам един комплект от старата колица, но не са чистени. Мога за проба да ги сложа тях, без да ги чистя?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  12. #42
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Furious 155, искаш да кажеш, че може да не са ги изчистили инйекторите както трябва ли? Аз имам един комплект от старата колица, но не са чистени. Мога за проба да ги сложа тях, без да ги чистя?
    Пробвай с друг читав комплект. Незнам как са ги чистили моите, но с тези инжектори колата палеше с много въртене. Иначе после си вървеше съвсем нормално. Даже още си ги пазя 4-те. Те ми бяха оригинално на колата.
    Last edited by Furious 155; 09-11-2017 at 10:01.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #43
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    по-скоро се е изливал бензин оттам, ако е било с нарушена цялост... и си губел налягане.
    Не, не, въздух си смучеше...мислиш ли че не пробвах с уста да надуя маркучето

  14. #44
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Колеги, смених колекторите и колата запали без проблем. Само, че докато слагах колекторите реших да направя и някои други неща-къде с причина, къде без причина. Та, оказа се, че имам само две читави дюзи и ги сложих на първи и втори цилиндър. Освен това, смених и вакумните маркучи на регулатора на налягане на бензина, на газовата също и едно бензиново маркуче, което връща бензина от рейката. Реших да проверя и свещите и се оказа, че всичките са с керемидено кафеникав цвят. Все пак бяха ми останали 4 нови свещи и смених тези, на които ми се стори, че разстоянието между полюса и електрода е по-голямо. След всичко това сега незнам откъде може да е дошло взривяването на колекторите. Все пак си остана това трудно форсиране на бензин, докато колата още е студена. Реших, без да знам дали трябва или не, да проверя съпротивлението на температурния датчик, който е сложен на термостата. При 20 градуса температура на водата съпротивлението беше 2,1 килоома, а пише, че трябва да е 2,5 килоома. Това дали е прекалено голяма разлика и трябва да го сменям?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  15. #45
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Колеги, смених колекторите и колата запали без проблем. Само, че докато слагах колекторите реших да направя и някои други неща-къде с причина, къде без причина. Та, оказа се, че имам само две читави дюзи и ги сложих на първи и втори цилиндър. Освен това, смених и вакумните маркучи на регулатора на налягане на бензина, на газовата също и едно бензиново маркуче, което връща бензина от рейката. Реших да проверя и свещите и се оказа, че всичките са с керемидено кафеникав цвят. Все пак бяха ми останали 4 нови свещи и смених тези, на които ми се стори, че разстоянието между полюса и електрода е по-голямо. След всичко това сега незнам откъде може да е дошло взривяването на колекторите. Все пак си остана това трудно форсиране на бензин, докато колата още е студена. Реших, без да знам дали трябва или не, да проверя съпротивлението на температурния датчик, който е сложен на термостата. При 20 градуса температура на водата съпротивлението беше 2,1 килоома, а пише, че трябва да е 2,5 килоома. Това дали е прекалено голяма разлика и трябва да го сменям?
    Преди да ръчкаш там си калибрирай уреда. Тоест, свери го с някое съпротивление с близко съпротивление. Иначе имаш право да се съмняваш
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •