Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 89

Thread: Трудно палене

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Има откъде да се напълни газ в колектора и това вече ти бе обяснено.
    Трудното палене и експлозията е много вероятно да говорят именно за това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Нали съм ги проверил тези неща и не изпускат. Единствено газ може да влезе или през вакуума или през инжекторите. Друга връзка на колекторите с газта няма.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Някой би ли могъл да ми каже възможно ли е тази беля да е от разтегната верига? Мисля, че газовата засега мога да я изключа, като вероятност за проблема, но ако някой има съмнение в нея, нека каже.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Колеги, имате ли представа дали може да е от рзтегната верига и как да го проверя без да я карам на майстор?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  5. #20
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Колеги, имате ли представа дали може да е от рзтегната верига и как да го проверя без да я карам на майстор?
    По скоро - не. По газоразпределението, ако е проблем в него, може да е от не добре затварящ всукателен клапан.
    По-вероятно е да е от свещи, прехвърлящи кабели или бобини.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Кабели и свещи със сменял преди година и половина, бобини и комутатори смених за проба от старата ми 155-ца, която е в небитието вече. Все същото си остава. Затова си мислех да не е нещо от газоразпределението и да се запалва част от сместта в колекторите. Както и ти казваш клапан или неправилна центровка.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  7. #22
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Кабели и свещи със сменял преди година и половина, бобини и комутатори смених за проба от старата ми 155-ца, която е в небитието вече. Все същото си остава. Затова си мислех да не е нещо от газоразпределението и да се запалва част от сместта в колекторите. Както и ти казваш клапан или неправилна центровка.
    Колега...преди година и половина си ги сменял.Аз на последната ми АЛФА-75,свещи сменявах на няколко месеца,като почва да ми прекъсва,директно отивах и купувах 4 нови свещи и се оправяше-бачкаше как требва.При тия ментаци на пазара....Отначало се метах на скъпи,в последствие купувах от по евтини,същата работа.Моя съвет,купи едни нови свещи и ги бодни,не купувай от скъпи марки,само им виж луфтовете-нагласи ги.Успех!

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Благодаря! Някой, който е свалял всмукателни колектори нека каже как се демонтират от стойката. Вакуумите ги разчистих, но тези болтове, които държат колекторите на стойката са ми много навътре и не мога да стигна до тях. Освен тези болтове да се развиват отдолу на канал. Но ми се струва, че и оттам няма подход.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  9. #24
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Аз не развивам 2-та болта на стойката, а го вадя направо с нея. Един болт има долу, който я държи за планката на стартера/трябва да пристъпиш към развиването му от към десния рог/ и 1 болт челно е хванат към главата. След 1-вото ми някогашно сваляне - резнах направо на тая стойка цялото рамо към този челен шибан болт. Сега развивам само долния - тампона с неговите си 2 към колектора не го пипам. Дано ме разбра, че рових из архивите, но не намерих картинки с тая планка.
    Принципно може и с 2-та болта на тампона - като така стойката остава, но на мен ми беше много по тегаво по този начин/Mimouzunov така го сваля/.
    И да, колегата с мнението за новите части е прав. И аз го ядох така с кабели - МагнетМарели - чистак-бърсак и прехвърляха по между си, заеби.
    Last edited by TRENDi; 05-11-2017 at 22:58.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #25
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Аз не развивам 2-та болта на стойката, а го вадя направо с нея. Един болт има долу, който я държи за планката на стартера/трябва да пристъпиш към развиването му от към десния рог/ и 1 болт челно е хванат към главата. След 1-вото ми някогашно сваляне - резнах направо на тая стойка цялото рамо към този челен шибан болт. Сега развивам само долния - тампона с неговите си 2 към колектора не го пипам. Дано ме разбра, че рових из архивите, но не намерих картинки с тая планка.
    Принципно може и с 2-та болта на тампона - като така стойката остава, но на мен ми беше много по тегаво по този начин/Mimouzunov така го сваля/.
    И да, колегата с мнението за новите части е прав. И аз го ядох така с кабели - МагнетМарели - чистак-бърсак и прехвърляха по между си, заеби.

    Помня го това с колектора... След 2-3 сваляния се свиква и не е толкова проблемно (късо ключе с вградена тресчотка помага по спомени)...
    Според мен от отпусната/разхлабена верига няма как да ги прави тея аномалии/гърмежи! Лично съм си презацепвал валове и вериги и какво ли не по главата, но гърмежи няма как да причиниш!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Мерил ли си компресията, защото с това се почва. Да не се окаже, че моторът е умрял. Да има изгорели клапани. Тогава нищо друго не помага, освен ремонт на главата.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Ремонт на глава правих миналата година, но както и за съединителя, не съм убеден в качеството . Що се отнася до колекторите, ги монтирате само отгоре, без канал, и бъркате под тях за двата болта на стойката?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  13. #28
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Ремонт на глава правих миналата година, но както и за съединителя, не съм убеден в качеството . Що се отнася до колекторите, ги монтирате само отгоре, без канал, и бъркате под тях за двата болта на стойката?
    Сомо отгоре...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Гръмналия го разпарчетосах и пак видях зор, та на здравия незнам. Събота или неделя ще пробвам, пък ще видим дали ще стане нещо.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  15. #30
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Благодаря! Някой, който е свалял всмукателни колектори нека каже как се демонтират от стойката. Вакуумите ги разчистих, но тези болтове, които държат колекторите на стойката са ми много навътре и не мога да стигна до тях. Освен тези болтове да се развиват отдолу на канал. Но ми се струва, че и оттам няма подход.
    На канал можеш да ги отвиеш отдолу и повече да не ги завиваш. Но си трябват две удължения от дългите мисля, че да стигнеш чак горе с тях.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •