Page 10 of 16 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 233

Thread: Мнения за андроид навигация (159)

  1. #136
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Значи, андроид навигациите реално могат да подменят само заводското радио?

    А заводската навигация е друг размер и не може да бъде подменена с андроид навигация?
    Без допълнителни интервенции - Да, размера е като на заводското радио.
    За колите със заводската навигация най-чистия начин е да се смени панела на централната гонзола с такъв от кола с радио.

    ---------- Post added at 15:07 ---------- Previous post was at 14:57 ----------

    Quote Originally Posted by crucho View Post
    Един въпрос към хората, които са били с навигация и са сложили андройд. Може ли линк към адаптер който сте купили
    Ако имаш предвид адаптер който да уплатни разликата между оригиналната навигация и андроидската която е с дизайна на оригиналната - такъв няма. Поне не съм срещал.
    Ако имаш предвид адаптер който е за така наречните универсални динове с андроид https://www.ebay.de/itm/401410187268 .
    Има различни модели. Основния проблем обаче е, че отвора на двойния дин, не е центриран спрямо отвора за панела на навигацията. И примерно модела на Joyng който обсъждахме по- горе в горния край му трябва под 1см рамка, а долу над 2см. А такива асиметрични адаптери не съм срещал. И стигаме до варианта или направа на адаптер по поръчка. Или смяна на панела на централната гонзола с такъв за радиото и навигацията с дизайна на оригиналната.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  2. #137
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Значи ако се заръчва андроид заместител на оригиналното радио, трябва да се посочи какво ще замества, стандартния мп3 плеър или навигацията. В зависимост от това пристига точното за конзолата андроидче. Преди 2г като рових из нета да търся имаше такива модели които се предлагаха и в двата варианта. Линкове и прочие не мога да пратя щото отдавна се отказах от тия интервенции.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #138
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Значи ако се заръчва андроид заместител на оригиналното радио, трябва да се посочи какво ще замества, стандартния мп3 плеър или навигацията. В зависимост от това пристига точното за конзолата андроидче. Преди 2г като рових из нета да търся имаше такива модели които се предлагаха и в двата варианта. Линкове и прочие не мога да пратя щото отдавна се отказах от тия интервенции.
    Имаше няколко търговеца които уж предлагат големия размер, но се оказа измама. В началото на темата ги обсъждахме. Има търговци които дават размера на фабричната навигация и после получаваш такава с размера за радиото. Ей така моята си ми стана 100% подарък, защото се подковах пред Алиекспрес с аргументи, че търговеца умишлено ме е излъгал за размера и ми върнаха парите, а навигацията остана за мен. За повече от две години търсене, само веднъж попаднах на обява която уж предлагаха двата размера и бързо изчезна. Другите на които съм попадал са опити за подвеждане и разчитат на момента, че връщането на стоката е за твоя сметка и разходите не са малки и ще се откажеш. Мо пък ако са се променили нещата, супер ...
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  4. #139
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Немога да кажа как е в момента, моето инфо е от преди 2г. То не че е кой знае какъв проблем вече за 30-50лв да се купи средна конзола за мп3 плеър. Преди 5г беше трудно, но модела навлезе доста и...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #140
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    Аз бях писал, че ще споделя впечатления за WEFA, когато го поразцъкам, но така и не остана време досега...

    Та, накратко:
    Лесно се монтира, включва се с директно на мястото на чейнджър и плеъра го разпознава като такъв. Аз си взех варианта с Bluetooth и честно казано, това е единственият смислен избор по две причини:

    1. Оригиналният Bluetooth на колата е пълна комедия и сега за първи път мога да говоря по телефона през колоните, което е супер. Wefa-та има отделен микрофон, който аз си пуснах от жабката, където е джаджата, под кората, която е покрай конзолата към пасажерската седалка и излиза през конуса на ръчната под дръжката - кабелът така не се вижда изобщо, не е необходимо да се разглобява нищо и микрофона хваща добре. Качеството на разговорите е екстра.

    2. Мога да си връзвам телефона през Bluetooth и да пускам музика през него. Това е супер, понеже като плеър от флашка има какво да се желае. Въртях, суках, но поне до момента не съм намерил начин да прескоча ограничението от 6 папки по 99 файла всяка. Качеството е супер, flac-овете си работят, аз съм с Bose и разлика в качеството на възпроизвеждане в сравнение с mp3-ки от CD май няма. Обаче ограничението на броя папки и фактът, че на екрана не показва никаква информация за текущата песен освен номер на папка, номер на песен и текущо време си е яко дразнещо. 600 файла на една флашка не е малко и при добро качество на файловете са към 8гб и затова обмислям да си взема няколко супер евтини 8гб флашки и да ги редувам. Заемат значително по-малко място от 30-40 CD-та.

    Като цяло е това, като изключим недомислицата с папките, която най-вероятно е ограничение на head unit-a на колата машинката е доста читава и според мен си заслужава.

    Бутоните на волана си работят (телефонни разговори се приемат със стрелката наляво и отказват със стрелка надясно), досега джаджата не е забивала. За 160 лв удобството, което осигурява си е оферта отвсякъде.
    Last edited by powerf00l; 21-02-2019 at 01:13.

  6. #141
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Благодарности за споделената информация, колега!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #142
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Благодаря колега, супер Вече се замислих и аз да се оборудвам с такова, ама без BT, имам слушалка и не пускам музика от телефона.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  8. #143
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Китайчетата са пуснало нов модел за нашите убавици Доста свежичко изглежда
    https://www.aliexpress.com/item/3300...chweb201603_53
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  9. #144
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Даже не изглежда никак зле, че и функционална при това.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  10. #145
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Яко изглежда и цената е добра, но с тия 2ГБ ram не бих си го причинил... 4GB минимум...

  11. #146
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default

    аз имам такава,перфектна е има качество и мощност
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  12. #147

    Default

    Здравейте. Имате ли мнения за тази мултимедия и знаете ли дали може да се сложи на мястото на навигацията на 159?

    https://bgauto.eu/universalen-dvoen-...ps-android-9-0

  13. #148

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Китайчетата са пуснало нов модел за нашите убавици Доста свежичко изглежда
    https://www.aliexpress.com/item/3300...chweb201603_53
    Аз съм с такава, всичко е чудесно, но май уцелих кофти can-декодер - от бутоните на волана ми работят само усилване и намаляне и за смяна на песните. Mute, телефон и т.н. са аут, а не могат да се програмират с фабричното приложение. Също така когато е на standby mode не гасне винаги като изгася колата. Сега се разправям с търговеца, да видим ... Иначе като работа е много добре.
    Alfa Romeo 159 Ti SW Nero Carbonio

  14. #149
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by name1 View Post
    Здравейте. Имате ли мнения за тази мултимедия и знаете ли дали може да се сложи на мястото на навигацията на 159?

    https://bgauto.eu/universalen-dvoen-...ps-android-9-0
    Без преходна рамка няма да стане отвора на навигацията е 190*120mm

  15. #150

    Default

    Quote Originally Posted by talaz View Post
    Без преходна рамка няма да стане отвора на навигацията е 190*120mm
    Това трябва да свърши работа, нали?
    https://www.avitel-bg.com/acv-281001...din-facia-alfa

Page 10 of 16 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •