Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем със светлините

  1. #1

    Default Проблем със светлините

    Имам проблем с фаровете на алфа 147, 2008г. На таблото ми излиза грешка, че има проблем с лявата светлина. Тя си работи, но при каране на къси светлини вечер, другите шофьори се дразнят и ми святкат все едно съм на дълги. Опитах да ги регулирам от копчетата отстрани, но няма разлика. Забелязах, че левия фар свети малко по-силно от десния. Някакви съвети? Или предложения къде мога да ида в Пловдив при някой, който може да я закачи на компютър? Благодаря.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by tdranv View Post
    Имам проблем с фаровете на алфа 147, 2008г. На таблото ми излиза грешка, че има проблем с лявата светлина. Тя си работи, но при каране на къси светлини вечер, другите шофьори се дразнят и ми святкат все едно съм на дълги. Опитах да ги регулирам от копчетата отстрани, но няма разлика. Забелязах, че левия фар свети малко по-силно от десния. Някакви съвети? Или предложения къде мога да ида в Пловдив при някой, който може да я закачи на компютър? Благодаря.
    Я виж дали не ти се включват дългите. И диагностика имаш само ако си с ксенон - тогава трябва да се прочетат с комп

  3. #3
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    И аз съм така но грешката я открих че не свети левия габарит.Като чукна фара обаче и светва и грешката изчезва.После като запаля на ново пак така грешка,чикна фара и габарита светва.Крушка и цокъл са здрави.Левия фар свети по-слабо.Но не се вкл.дълги.На къси си е колата.Просто свети по-силно десния.

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_78 View Post
    И аз съм така но грешката я открих че не свети левия габарит.Като чукна фара обаче и светва и грешката изчезва.После като запаля на ново пак така грешка,чикна фара и габарита светва.Крушка и цокъл са здрави.Левия фар свети по-слабо.Но не се вкл.дълги.На къси си е колата.Просто свети по-силно десния.
    Силно ми мерише на липса на маса.
    Габарита го няма от масата, а другата, понеже няма маса, си затваря веригата през другата крушка и на практика светят и двете светлини, но по-слабо.
    Класика!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5

    Default светлини

    Здравейте колеги, надявам се не е проблем да използвам темата за един въпрос
    За какво служи този индикатор, благодаряClick image for larger version. 

Name:	оборотомер-за-alfa-romeo-156-19jtd-алфа-ромео-156-1997-2003_2324-1.jpg 
Views:	43 
Size:	46.3 KB 
ID:	165547

  6. #6

    Default

    Този символ е за светлините когато имаш ремарке
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  7. #7

    Default

    Благодаря колега

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •