Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: По-голям интеркулер

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    33

    Default По-голям интеркулер

    Алфа 2.4 136хп+ здравейте искам да сложа по-голям интеркулер въпроса е какъв размер за ся съм се спрял на
    Дължина 530мм
    Широчина 113мм
    Дълбочина 66мм

  2. #2
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Сигурен ли си, че ти трябва като за начало? Масово всеки слага челни кулери за щяло и нещяло, а колите им не са хич бегачки.. Последния път така препарирах една градска легенда за напомпан ARL голф Колата с фабричното турбо ли си е?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Сигурен ли си, че ти трябва като за начало? Масово всеки слага челни кулери за щяло и нещяло, а колите им не са хич бегачки.. Последния път така препарирах една градска легенда за напомпан ARL голф Колата с фабричното турбо ли си е?
    Турбото е сток ама нещо във жегите след чипа умира колата не е бегачка 😁 кулера е от 190коня дизел

  4. #4
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Ами нормално е да умира.. мойта има 200-тина коня и не е с челен кулер.. Радо ми каза, че в най-големите жеги дори колите с челен кулер не е хубаво да се дънят продължително време на макс. На 40 градуса задух какво друго може да се очаква..
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  5. #5

    Default

    А някой замислял ли се е за перка на кулера?
    Да охлажда когато колата е на място, че като седи на място и 5 кулера да има, няма да охлаждат.

    П.п. виждал съм че смартовете имат перка на кулера.

  6. #6

    Default

    Кулерът не охлажда двигателя, а входящия поток въздух и то не с цел да понижи температурата на двигателя, а да намали обема на въздуха, което води до по-голямо количество въздух и повече изгорено гориво. За охлаждането на двигателя си има воден радиатор. Конвекцията между по-хладния въздух от турбината и стените на цилиндъра е незначителна в сравнение с тази между блока и водната риза на охладителната система. На кратко, с по-голям кулер няма да охладиш двигателя. С по-голям воден радиатор- да.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon, 1.9JTD, вътрешен фейслифт.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Penev View Post
    а да намали обема на въздуха, което води до по-голямо количество въздух
    Не. Ролята на интеркулъра е да охлади доколкото е възможно входящия въздух. Когато въздуха е охладен, в единица обем има повече въздушни молекули, отколкото има в топлия въздух.
    Last edited by dansguardian; 08-11-2017 at 09:15.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Не. Ролята на интеркулъра е да охлади доколкото е възможно входящия въздух. Когато въздуха е охладен, в единица обем има повече въздушни молекули, отколкото има в топлия въздух.
    Това имах предвид, но ми се спеше и не съм се изразил хич правилно
    Alfa Romeo 156 Sportwagon, 1.9JTD, вътрешен фейслифт.

  9. #9
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    Забивай един 550х140х65 и не ги слушай тука експертите кво говорят трябва ли ти, не ти ли... При всички положения ще е по-добре от заводски монтирания, който на второто даване на газ вече е загрял и КПД му пада! Щом си чипосал значи е вдигнато горивото, щом е вдигнато горивото е редно да влиза и повече кислород за да има пълноценно изгаряне, а за да влиза повече кислород ти трябва челен кулер, щото другия всички знаем къде е заврян и какъв поток въздух стига до него!
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  10. #10
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Отново ще те боря по въпроса.. Ти поне си приятел с Ради, аз просто съм му клиент и от там съм му просто познат, не мога да кажа, че сме приятели, защото не пием на една маса всяка неделя. Първия път, когато отидох беше просто да поразпитам кое, как и защо и той ми обясни и ми даде ясна представа за нещата.. Един от въпросите ми беше има ли смисъл да купя челен кулер след като чипосаме колата, той каза не, не си заслужава. Предложи ми идеята с хибридното турбо, която направихме преди половин година горе-долу. За нея още тогава преди само чипа без хибрида го попитах дали ще ми трябва кулер, той каза няма смисъл. Думите му бяха точно "по-добре да купиш по-голямо турбо с фабрични кулер, отколкото челен кулер с фабричното турбо". Каза, че кулера не е евтина инвестиция и като резултат няма да си заслужава. Аз съм си блейка попринцип, но когато се интерсувам от нещо и някой ми обяснява, то тогава го слушам ясно. Сега вече е друг въпрос, че ми е подсказал как да боря жегата без челен кулер и без да набивам пари, но това не мога да го споделя без негово съгласие.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  11. #11

    Default

    Кулъра си е баш евтина инвестиция, поне що се отнася за леки чипвания до 180-200 коня. А за принудителното му охлаждане има решения с пускане на 1ва степен на перката.
    Last edited by dansguardian; 14-11-2017 at 21:07.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  12. #12
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Много е евтина 500+ с работа на майстор качествено и кадърно
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  13. #13

    Default

    Е 500 лева много пари ли са? Хората са ми много странни, могат да потрошат пари за СПА уикенд на Банско, но стане ли въпрос за колата се започва с тънките сметки и компромисите.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  14. #14
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    500 лева е заплатата на някои хора по малките градчета. На човечец, който си ползва колата за всекидневна, но малко я е позасилил надали ще му се дават 500 лева, които не са задължителни. Не вярвам да поддържаш 220 постоянно, че да ти е належащ да го слагаш.
    ПС Мойта кола я карам 80% в града, а там не й раздавам точно цялата газ и слагането на челен кулер ми е излишно за момента. Разбира се, който има възможност без да го затруднява е хубаво да си го сложи, но нека все пак имаме едно на ум, че налягането от турбото пада през него, а турбото знаеш, че не е точно голямо.
    Last edited by ScuderiaItalia; 15-11-2017 at 08:08.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  15. #15
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Отново ще те боря по въпроса.. Ти поне си приятел с Ради, аз просто съм му клиент и от там съм му просто познат, не мога да кажа, че сме приятели, защото не пием на една маса всяка неделя. Първия път, когато отидох беше просто да поразпитам кое, как и защо и той ми обясни и ми даде ясна представа за нещата.. Един от въпросите ми беше има ли смисъл да купя челен кулер след като чипосаме колата, той каза не, не си заслужава. Предложи ми идеята с хибридното турбо, която направихме преди половин година горе-долу. За нея още тогава преди само чипа без хибрида го попитах дали ще ми трябва кулер, той каза няма смисъл. Думите му бяха точно "по-добре да купиш по-голямо турбо с фабрични кулер, отколкото челен кулер с фабричното турбо". Каза, че кулера не е евтина инвестиция и като резултат няма да си заслужава. Аз съм си блейка попринцип, но когато се интерсувам от нещо и някой ми обяснява, то тогава го слушам ясно. Сега вече е друг въпрос, че ми е подсказал как да боря жегата без челен кулер и без да набивам пари, но това не мога да го споделя без негово съгласие.
    Ако говориш за увеличаване на мощността с Х пари за инвестиране, то смяната на турбото с по-голямо е по-добрия вариант, съгласен съм. Това обаче не означава, че кулера е неоснователна инвестиция, защото тази мощност с малък заводски кулер ще ти е на разположение за по-кратко време. Загрее ли кулера и почне да вкарва по-топъл въздух в двигателя, тия 200 коня дето ги имаш в момента ги пиши бегали. Всичко е въпрос на лична преценка и желание. Аз лично на 8 клапановата ми Алфа бях известно време с челен кулер и сток турбо и бях доста доволен от резултата. Колата беше около 180 коня (120 заводски) и смея да твърдя, че грам лаг нямаше. Пък и от опит знам, че сложи ли се едното, не след дълго идва и другото.. Дето се вика, коне и ц*ци винаги не стигат.
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •