Results 1 to 14 of 14

Thread: Ел. регулиране на фаровете

  1. #1
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default Ел. регулиране на фаровете

    Колеги днес забелязах, че не ми работи ел. регулирането на фаровете. Бушона трябва да е здрав, защото копчето свети и ме съмнява да са изгорели моторчетата. Веднъж когато отварях капака за диагностика падна копчето за регулиране, но не забелязах да съм го счупил, забелязах че само от едната страна има пластина като извадих копчето сега за да видя какво се е случило.Не знам къде да търся проблема...
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това че свети не означава че работи. Подсветките са отделно и се командват при контакт или включване на габарити. Добре е да го свалиш и да огледаш дали не си строшил самия механизъм. Също можеш да го разглобиш внимателно и да си обясниш принципа му, както и да имитираш действията му. Най-лесно е да тестваш със здрав такъв, примерно в някоя морга или колега от форума да ослужи за проба.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Почивните дни ще го разгледам .. Благодаря
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  4. #4
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Вътре във врътката за регулиране на фаровете има една смотана малка пластинка, която в общи линии при отваряне/разглабяне на копчето изпада и е толкова малка, че може и да не забележиш. Врътката продължава да има известно напрежение като местиш на ръка, но реално не работи и фаровете не мърдат. Ако е в това проблема, може да се наложи да си купиш цялата пластмасова джаджа със се бутоните за халогени и не помня какво още... продадох си 159ката за щастие.

    Има го нов целия модул за 45-50 лева в ebay
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  5. #5
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Най-вероятно така е станало... Забелязах, че има някаква пластинка от едната страна, но може би има и др.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  6. #6
    Младши алфист bobaka01's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Bulgaria
    Posts
    27

    Default

    Здравейте колеги ,
    от няколко дни съм собственик на 159.
    Имам питане относно фаровете ,светят много високо и е доста дразнещо.Когато запаля виждам как се местят,което ме навежда на мисълта,че ел.регулирането работи но дали е коректно или просто трябва механично да се настроят в сервиз с уред за да се свалят.
    С ксенон съм,благодаря предварително за отговорите.

  7. #7

    Default

    Може да се настроят и ръчно
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  8. #8
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by bobaka01 View Post
    Здравейте колеги ,
    от няколко дни съм собственик на 159.
    Имам питане относно фаровете ,светят много високо и е доста дразнещо.Когато запаля виждам как се местят,което ме навежда на мисълта,че ел.регулирането работи но дали е коректно или просто трябва механично да се настроят в сервиз с уред за да се свалят.
    С ксенон съм,благодаря предварително за отговорите.
    И аз съм с ксенон, там регулацията е автоматична и няма контрол вътре от купето, така че само ръчно могат да се пренастроят.

  9. #9

    Default

    Ако и ръчното не помогне, предполагам машинките за нивото се бъзикат и "лъжат" за положението на автомобила. Отпред е на левия горен носач,отзад пак отляво на окачването. Най-вероятно ако е от тях ще има и някаква грешка. С МЕС може да се калибрират фаровете,ако се стигне до там.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако светят много ама много горе, погледни въпросния датчик на горен ляв носач. Самия датчик има лосче което посредством една "планка" е захванато с болт към носача. Въпросната планка може да бъде обърната по погрешка. На моята кола я бях обърнал като сменях носачите, тръгвам и о чудо, фаровете светят в космоса. Та се светнах че нещо не съм направил както трябва и с един ключ на пътя за 2мин гъзурене всичко си дойде на мястото. Автоматичното регулиране взема сигла от въпросния датчик за предно ляво колело и още идин датчик някъде отзад, по този начин решава колко да коригира фаровете спрямо товара в багажника. Отделно от тези 2 датчика сигнала се ползва от системата Hill Assist.

    Пс Ако проблема с височината е минимален, просто коригирай това от врътките на самите фарове, там си има настройки за нагоре/надолу, наляво/надясно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11

    Default

    Тази пластинка е онази, която стърчи напред и топченцата върху самата врътка леко я мърдат ли ? При мен я има, но не ми работи настройката на фаровете.
    Last edited by alfistivirus; 20-01-2019 at 20:14.

  12. #12

    Default

    Ето тази пластинка ли е? Също се чудя ако изгори едната машинка, дали и другата спира да работи?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 8AB8BB08-3541-4064-96BF-8504D20F1E0D.jpg  

  13. #13
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Смених копчето и проблема си остана..не знам дали ако едната машимка изгори другата дали трябва да работи нямам идея как са свързани.
    Да отбележа, че нямам ксенон и не съм виждал да има датчик на носача...
    Last edited by bobi_kz; 20-01-2019 at 21:02.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Смених копчето и проблема си остана..не знам дали ако едната машимка изгори другата дали трябва да работи нямам идея как са свързани.
    Да отбележа, че нямам ксенон и не съм виждал да има датчик на носача...
    Двете машинки не трябва да имат нищо общо, освен управляващото напрежение от копчето. Не е невъзможно обаче, ако фиряса едната, да шунтира управлението за другата. Поради това пробвай да изключиш буксата на всеки един от фаровете и виж, дали другият няма да тръгне да се регулира.

    Още по-добре да мериш. На пин 6 от конекторите на фаровете трябва да има +12V при пуснати къси светлини а на пин 7 трябва да има постоянно напрежение в интервала 0 - +12V в зависимост от положението на копчето.
    Last edited by ecotronic; 20-01-2019 at 21:25.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •