Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: Бяла Imola се стяга

  1. #16
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Чичко Иво!

    При още една небивалица ще трия. Не стига, че форум нямаме, не стига, че в тоя раздел се пише твърде рядко, не стига, че имаме нов член, а ти написа 10 поста с глупости за 0 време. Не искам и няма смисъл да водя спорове с теб. Обаче си прочети постовете внимателно. Писал си като последна инстанция, без вариант за оспорване. Каквото и да си мислиш, че си пробвал, ми не си. НИЩО НЕ СИ ПРОБВАЛ. Спри да пишеш глупости, МОЛЯ!
    Веско има желание да си направи колата хубава. Това, че някога от АР са предлагали базови версии, не значи, че не са предлагали и по-добри. 13-ки джанти е беумие от днешна гледна точка. Нито возят добре, нито подобряват диамиката, а още по-малко спирането. Когато ми извадиш данни с измервателна техника на проби с различните джанти, тогава ще ти зарреша да пишеш. Дотогава ти е забранено. АМАН от глупости.

    ---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:31 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Значи, това да го говори някой неграмотен грък или американец ще го подмина, но....
    Сцеплението е функция на теглото върху площта, по някакъв коефициет,
    Иначе казано, като нямаш тегло да натиска гумата, то тя просто започва да се пързаля.
    Мнозина са си счупили главите с по-широките гуми, точно в завоите.
    Човекът ясно поясни, че иска да я кара тая кола, а не да я държи само за Италфестове и гъзария.


    Ако искаш ела да ти покажа, как се движи в завоите моята. Бас държа, че неговата няма да може така, ако и слижите 14-15 " джанти или каквито се сетите там.

    И тука ти ми отговори защо!!!!!????
    Писна ми от глупости. Защо пишеш като кръгал идиот? Нещо като понятие моторспрорт говори ли ти нещо? Имаш ли идея в моторспорта с какви размери гуми и джанти се кара? И при какво тегло на автомобилите? А там ако няма сцепление, си мъртав.
    Айде на бас, че ако карам аз, всяка 33-ка с 15ки на света ще е по-бърза от твоята. Винаги и навсякъде.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #17
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Аз няма да споря. Само пускам две снимки, на които да се забележат 13” гуми в завой :

    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #18
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Вижте, ако мога да напомня една фраза от епизод на Топ Гиър за алфа 166 " БМВ и ауди са коли за гъзари, алфите са за готини хора".
    Обикновено любителите на нашата марка не са като масовите фенове на другите марки. Магията е по-друга, а пък 33 дори за алфа от съвременна гледна точка е доста различна. Знам, че съм нов и не трябва да давам мнение, но съм сигурен без да познавам почти никой тук, че не сте случайни хора. Това, че има раздел, където помествате имената и телефоните си е достатъчен факт сам по себе си. Благодарение на снимките на колегата mordohy изобщо се навих да отида и да купя тази кола. Пак на него най-вероятно се дължи присъствието на здрава седалка в багажника. Не схванах защо така здраво се хванахте да спорите за гумите, но карай.
    Едно нещо знам - имал съм и боксерова 146, но усещането в 33-ката е незаменимо, а още дори не съм я вкарал във форма. Май здраво ще се привържа към нея.
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  4. #19
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Колега, не ни се връзвай. Тук не сме много хора и се знаем доста добре. Но пък за сметка на това можеш да разчиташ за помощ на части от доста от нас. Колкото за даване на акъл не приемай всичко, което пишем за чиста монета, защото всеки от нас си има собствено мнение и виждане.
    Това за което те поздравявам лично е изборът ти за човек, който да работи по колата. Адаша е безупречен професионалист и можеш да му се довериш напълно за съвети по колата.
    alfa romeo sprint 1984

  5. #20
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    33-ката е супер и е с най-доброто купе, което съм виждал в последните години. Виждам, че Веско е много мераклия, много харесва колата, не жали средства по нея и съм сигурен, че колата ще стане безупречна. Дребните подобрения никога не вредят. Подобрение в спирачки и стабилност никога не са с отрицателно влияние към който и да е кола. Тези коли наистина са нещо различво от всичко останало, но далеч не са съвършенни, така че дребни подобрения на някои фабрични недомислени неща винаги ще оставят още по-голяма удоволствие у собственика от шофирането на белисимата.
    А Веско, ти давай мнение, напротив, това че си нов е повод да даваш мнения. И аз се радвам, че раздела не е умрял с едно такова ново допълнение и бижу. Просто спора с чичко ти Иво е много стар, както и самия той. Но с времето ще пробваш различни неща и сам ще решиш каво искаш и дали искаш да подобриш. Важното е, че имаш добра основа. Колата е хубава и аз се радвам, че е попаднала в грижлив собственик, ще оцелее още един добър екземпляр.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #21
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Мерси на адашите!
    Боби, рейката е вече при нашите в София и чака монтаж. Само да се прибера и ти звънкам да се уговорим.
    Намерих мигач, за джанти имам няколко варианта, все 14-ски, но като че ли най-много ме тегли варианта с тези на колегата mitaka_cs. Много харесвам как стоят на дизайна на 33.
    По някакъв повод липсват задните колани, машинките и щракалките.Не знам дали като отида да я регистрирам няма да се заяждат. Ако на някой му се намират, моля да даде знак.

    ---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

    Относно факта, че има инженерни недомислия и несъвършенства - точно това засилва чара й. Трябва си грижа, доискусуряване, но пък те награждава с атмосфера, чар и пътно поведение. Който иска перфектно сметната, но и по мое мнение скучна кола някоя корола или нещо подобно е избора и тогава автомобила се превръща в средство за придвижване от точка А до точка Б. На моменти като се ядосам от магариите на някоя от колите ми, този вариант ми изглежда привлекателен, но като ги оправя и бързо ми минава. Все пак веднъж се живее, заслужава си да се порадваш на кола с изразен характер.
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  7. #22
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Колега, задни колани ще ти подаря. Ама ти ще се ръгнеш в канала да си ги сложиш! Захванати са с едни гадни четвъртограмни болтове от долната страна на купето. На Спринта за да ги махна се наложи да режа болтовете с шлайф.
    Моят съвет е - пробвай да я регистрираш без колани. Ако някой ти направи проблем, кажи, че колата така излиза от завода.
    Ако пък чак толкова настояваш да имаш и колани на задните седалки, ще ти ги пратя(заедно с някоя друга паяжина).
    Сега дали коланите на задните седалки на 33 и Спринт се различават-не знам! Но мисля, че няма да има драстични разлики.
    alfa romeo sprint 1984

  8. #23
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Проблемът е, че няма как да си возя бебето, за изофикс през 93 г. най-вероятно не са и чували, пък и тези дупки в корите на колонките зад вратите трудно ще минат за фабрични. Може и да не обърнат внимание, знам ли, но като се има предвид приключението, наречено КАТ Дървеница, въобще не ми се рискува след няколкочасово ходене по мъките да ме върнат от каналите. Нещо много са се стегнали нещата. Последния път като регистрирах субаруто се наложи да изслушам 15 минутна реч само защото беше ожулен задния калник и имало лош външен вид, а от опашката далеч не бях най-зле по този показател.
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  9. #24
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by vesselin777 View Post
    Проблемът е, че няма как да си возя бебето, за изофикс през 93 г. най-вероятно не са и чували, пък и тези дупки в корите на колонките зад вратите трудно ще минат за фабрични. Може и да не обърнат внимание, знам ли, но като се има предвид приключението, наречено КАТ Дървеница, въобще не ми се рискува след няколкочасово ходене по мъките да ме върнат от каналите. Нещо много са се стегнали нещата. Последния път като регистрирах субаруто се наложи да изслушам 15 минутна реч само защото беше ожулен задния калник и имало лош външен вид, а от опашката далеч не бях най-зле по този показател.
    По принцип в КАТ лесно ще я прекараш. Е, срещу едни 50 лв. на верния човек, разбира се. И няма да слушаш глупости за нищо. Но е хубаво колата да си има всичко заводско. Тамън си във Варна, там Крис трябва да има доста части. Пацо да ти запознава с Крис и да вършите работа.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #25
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default


    Аз ще пробвам да си загубя капачката на резервоара, че патрона й ме дразни, с едни 165/65 зимни 14.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  11. #26
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    В КАТ толкова ги мързи, че миналата седмица като си регистрирах 156-та нито на валовете, нито светлини, нищо. За капак я писаха без номер на двигателя, защото шишкото на 5-ти канал го мързеше и да диша.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  12. #27
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Браво за 33-ката...все пак е истинска Алфа,и адмирации за ентусиазма.

  13. #28
    Запален алфист de4o's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Димитровград
    Age
    45
    Posts
    104

    Default

    Че ги мързи това е така ,но вече няма проверка на спирачки и светлини при регистрация.Или с други думи като регистрираш кола не се води минала преглед а трябва да идеш след това да си го минеш отделно и да си платиш разбира се.
    98.ALFA 156 1.8 T.S. ALFA ROMEO 33 1.4 GT 1300 JUNIOR

  14. #29
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by de4o View Post
    Че ги мързи това е така ,но вече няма проверка на спирачки и светлини при регистрация.Или с други думи като регистрираш кола не се води минала преглед а трябва да идеш след това да си го минеш отделно и да си платиш разбира се.
    Това е нещо ново. Чудно как се привдижваш до пункта за ГТП прегледи, след като нямаш преглед и гражданската не важи. Ще падна, предполагам обаче, че цената да минеш през каналите е същата. Както и да е, аз преглед си имам до 2018, колата не е нов внос, но не е със софийска регистрация, така че упражнението с каналите се налага. От две години не съм бил там и явно доста са се променили нещата.
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  15. #30
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by de4o View Post
    Че ги мързи това е така ,но вече няма проверка на спирачки и светлини при регистрация.Или с други думи като регистрираш кола не се води минала преглед а трябва да идеш след това да си го минеш отделно и да си платиш разбира се.
    Говорим за КАТ София. Не трябва да минаваш на преглед. Следващият прегред ми е 11.2018 г.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •