Results 1 to 15 of 62

Thread: Бяла Imola се стяга

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default Бяла Imola се стяга

    Здравейте, колеги! Тъй като винаги ми е било мечта да имам 33, а колегата Plamen33 ми вкара мухата точно за тази, та вече е пред блока. Повече снимки ще кача след двайсетина дни като се прибера. Засега, благодарение на Bobi33 нещата по стягането й вървят с пълна пара. Целта ми е да я докарам до приятен автентичен вид, засега нямам амбицията да я тунинговам. За радост е карана малко и повечето части по нея са оригиналните, но за жалост е обслужвана зле, да не кажа че изобщо не е, та се налагат определени инвестиции, но няма лошо, стига крайния резултат да е положителен.
    За момента ми трябва десен бял мигач и се чудя дали да я качвам на 14-ски. Оригиналните 13-ски са с лош външен вид, а гумите са директно за буклука. Като ще слагам нови гуми, може направо да сменя и джантите.

  2. #2
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    снимки, засега ръждата не я е почнала никъде
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20171105_144115.jpg   IMG-be9dbf2040e9e517b9cb031dd1c42a2b-V.jpg   IMG-32a05ae79643c298df4b3ecc1c14a546-V.jpg  
    Last edited by vesselin777; 20-11-2017 at 11:54.

  3. #3
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Супер запазена изглежда!

    За джантите, аз карам в момента една 33ка на 13'' джанти и съвсем не ме кефят за динамично каране.
    Вози комфортно, но в завои се усеща като върху лукум.
    От друга страна, личи си, че окачването предразполага към по-динамично шофиране.

    Аз бих сложил 15''. Не е прекалено голяма джантата, гумите 195/50/15 са евтини и оставят някакъв комфорт все пак.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  4. #4
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Лети 14 Speedline от 33 QV / Permanent 4 искаш ли?
    - 4 излишни имам - 5,5 J ET39 са и централен 58,6 мм...нямат капачки.
    Ако си харесаш от фиат/лада/алфа155+ ще трябва да им разшириш централния отвор защото е 0,5 до 1 мм по-тесен и не лягат на главината...
    Мигачи скоро в олх бях гледал...не помня бели или оранжеви.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  5. #5
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Не е лоша идея с джантите. Ако искаш на лични прати някоя снимка и цена.
    За мигачите удрям на камък - или оранжеви или само леви. Явно ще купя чисто нов.

  6. #6
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    За гуми и джанти моята слабост винаги са били 13 цоловите с гуми 205/60. Но за такива гуми трябват широки джанти поне 6 цола, които сами по себе си са екзотика, а и отделно намиране на хубави гуми си е приключение.
    За мен 14 цоловия Speedline много ще и отива, а за по-екстремно каране 195/50/15 ще е най-добрият избор. Карал съм и 205/50/15 но те НЕ ми харесват и не ги препоръчвам.
    alfa romeo sprint 1984

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Най-добре ще е да спрете веднъж за винаги да плямпате простотии за гуми над 13" за моторите 1.4! Кой какво го кефи е едно на ръка, но слагайки по-големи гуми си докарвате няколко бели на главата:
    Първо колата става дърво и не върви.
    Второ спирачките започват съвсем да не държат.
    Трето цялото предно окачване започва да се разбива
    Четвърто започва да вози като каруца.
    Слагайки по-големи джанти и гуми, съвсем естествено започваш да четеш в темата ка да подобрим спирачките, после в темите как да се борим със скърцащите и тропащи чаркове, накрая трошиме съединителя и други нещица и най-накрая уморени правим разликата между 1.4 и 1.7. Щото последният носи с успех по-големи гуми, но след опити с 15" и всякакви гуми съм се спрял на 175/70 14 за зимни и 175/70 13" за летни. Летните са компромис, но за сметка на това се държи добре с тях. Над 14" вече започва да не ги държи окачването.
    Разбита се, колата си е твоя, но за да сложат нещо от завода производител, значи са го тествали.
    Единственият ти разумен тунинг е да сложиш 1.7 мотор. Знам къде има читав.После и по-големи джанти, но не над 14".
    Ако искаш да я караш де. Щото ако ще я показваш само на снимки можеш да сложиш и 16"
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •