Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Бяла Imola се стяга

  1. #1
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default Бяла Imola се стяга

    Здравейте, колеги! Тъй като винаги ми е било мечта да имам 33, а колегата Plamen33 ми вкара мухата точно за тази, та вече е пред блока. Повече снимки ще кача след двайсетина дни като се прибера. Засега, благодарение на Bobi33 нещата по стягането й вървят с пълна пара. Целта ми е да я докарам до приятен автентичен вид, засега нямам амбицията да я тунинговам. За радост е карана малко и повечето части по нея са оригиналните, но за жалост е обслужвана зле, да не кажа че изобщо не е, та се налагат определени инвестиции, но няма лошо, стига крайния резултат да е положителен.
    За момента ми трябва десен бял мигач и се чудя дали да я качвам на 14-ски. Оригиналните 13-ски са с лош външен вид, а гумите са директно за буклука. Като ще слагам нови гуми, може направо да сменя и джантите.

  2. #2
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    снимки, засега ръждата не я е почнала никъде
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20171105_144115.jpg   IMG-be9dbf2040e9e517b9cb031dd1c42a2b-V.jpg   IMG-32a05ae79643c298df4b3ecc1c14a546-V.jpg  
    Last edited by vesselin777; 20-11-2017 at 12:54.

  3. #3
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Супер запазена изглежда!

    За джантите, аз карам в момента една 33ка на 13'' джанти и съвсем не ме кефят за динамично каране.
    Вози комфортно, но в завои се усеща като върху лукум.
    От друга страна, личи си, че окачването предразполага към по-динамично шофиране.

    Аз бих сложил 15''. Не е прекалено голяма джантата, гумите 195/50/15 са евтини и оставят някакъв комфорт все пак.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  4. #4
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Лети 14 Speedline от 33 QV / Permanent 4 искаш ли?
    - 4 излишни имам - 5,5 J ET39 са и централен 58,6 мм...нямат капачки.
    Ако си харесаш от фиат/лада/алфа155+ ще трябва да им разшириш централния отвор защото е 0,5 до 1 мм по-тесен и не лягат на главината...
    Мигачи скоро в олх бях гледал...не помня бели или оранжеви.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  5. #5
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Не е лоша идея с джантите. Ако искаш на лични прати някоя снимка и цена.
    За мигачите удрям на камък - или оранжеви или само леви. Явно ще купя чисто нов.

  6. #6
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    За гуми и джанти моята слабост винаги са били 13 цоловите с гуми 205/60. Но за такива гуми трябват широки джанти поне 6 цола, които сами по себе си са екзотика, а и отделно намиране на хубави гуми си е приключение.
    За мен 14 цоловия Speedline много ще и отива, а за по-екстремно каране 195/50/15 ще е най-добрият избор. Карал съм и 205/50/15 но те НЕ ми харесват и не ги препоръчвам.
    alfa romeo sprint 1984

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Най-добре ще е да спрете веднъж за винаги да плямпате простотии за гуми над 13" за моторите 1.4! Кой какво го кефи е едно на ръка, но слагайки по-големи гуми си докарвате няколко бели на главата:
    Първо колата става дърво и не върви.
    Второ спирачките започват съвсем да не държат.
    Трето цялото предно окачване започва да се разбива
    Четвърто започва да вози като каруца.
    Слагайки по-големи джанти и гуми, съвсем естествено започваш да четеш в темата ка да подобрим спирачките, после в темите как да се борим със скърцащите и тропащи чаркове, накрая трошиме съединителя и други нещица и най-накрая уморени правим разликата между 1.4 и 1.7. Щото последният носи с успех по-големи гуми, но след опити с 15" и всякакви гуми съм се спрял на 175/70 14 за зимни и 175/70 13" за летни. Летните са компромис, но за сметка на това се държи добре с тях. Над 14" вече започва да не ги държи окачването.
    Разбита се, колата си е твоя, но за да сложат нещо от завода производител, значи са го тествали.
    Единственият ти разумен тунинг е да сложиш 1.7 мотор. Знам къде има читав.После и по-големи джанти, но не над 14".
    Ако искаш да я караш де. Щото ако ще я показваш само на снимки можеш да сложиш и 16"
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Нямам желание да я тунинговам с нов двигател. И аз мисля, че е най-добре на 13-ски или 14-ски с оглед на сравнително слабичкия двигател. Затова и писах за 14-ски. Целта ми е автентичен вид , не някакъв бесен оптичен тунинг. На 90 к.с. би било странно.

  9. #9
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Та те спирачките са първото нещо, което да се смени по 33ката.
    (Боби колко време ми го обясняваше, а аз си мислих, че Спринта ми спира...)

    Едни апарати от Опел и вентилирани дискове от 145/146 са най-разумното нещо, което можеш да направиш по тая кола.
    Фабричните спирачки на ужасни. И на усещане, и на постижения.

    Но пък, 1.3 мотора ме учуди как свежо се развърта. На равното върви като 1.6 боксер в 145ца примерно.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Та те спирачките са първото нещо, което да се смени по 33ката.
    (Боби колко време ми го обясняваше, а аз си мислих, че Спринта ми спира...)

    Едни апарати от Опел и вентилирани дискове от 145/146 са най-разумното нещо, което можеш да направиш по тая кола.
    Фабричните спирачки на ужасни. И на усещане, и на постижения.

    Но пък, 1.3 мотора ме учуди как свежо се развърта. На равното върви като 1.6 боксер в 145ца примерно.
    По-скоро вентилирани от 1.7, защото пак го водите към минимум 14".
    Има разбира се и 14", които ще го докарат на радиус колкото 165/70 13. но вече ще е на джанта и ще тропа ужасно.
    Raider с тия упражнение си разсипа 33-ката, Бясната калинка и той слага 15", а после и аз, но накрая си дойдохме на нормалните размери. А на Данчо му беше една от двете с работещ климатик.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Вентилирани от 1.7 едва ли ще намери лесно, а и да намери ще му легне сигурно по-скъпо от преправяне към апарат от Опел.

    Както и да е, за мен 13'' гума би била подходяща за ежедневно возене без претенции за даване на газ в завоите и каквото и да е удоволствие от шофирането. Язък за лекото и повратливо купе!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  12. #12
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Та те спирачките са първото нещо, което да се смени по 33ката.
    (Боби колко време ми го обясняваше, а аз си мислих, че Спринта ми спира...)

    Едни апарати от Опел и вентилирани дискове от 145/146 са най-разумното нещо, което можеш да направиш по тая кола.
    Фабричните спирачки на ужасни. И на усещане, и на постижения.

    Но пък, 1.3 мотора ме учуди как свежо се развърта. На равното върви като 1.6 боксер в 145ца примерно.
    Не забравяи че и 145-цата е доста по тежка,хич да не е едно 150-200 кила може и да ги има.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Вентилирани от 1.7 едва ли ще намери лесно, а и да намери ще му легне сигурно по-скъпо от преправяне към апарат от Опел.

    Както и да е, за мен 13'' гума би била подходяща за ежедневно возене без претенции за даване на газ в завоите и каквото и да е удоволствие от шофирането. Язък за лекото и повратливо купе!
    Значи, това да го говори някой неграмотен грък или американец ще го подмина, но....
    Сцеплението е функция на теглото върху площта, по някакъв коефициет,
    Иначе казано, като нямаш тегло да натиска гумата, то тя просто започва да се пързаля.
    Мнозина са си счупили главите с по-широките гуми, точно в завоите.
    Човекът ясно поясни, че иска да я кара тая кола, а не да я държи само за Италфестове и гъзария.


    Ако искаш ела да ти покажа, как се движи в завоите моята. Бас държа, че неговата няма да може така, ако и слижите 14-15 " джанти или каквито се сетите там.

    И тука ти ми отговори защо!!!!!????
    Last edited by mordohy; 22-11-2017 at 01:06.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Така и така сте в офф топик...

    При еднакво тегло и по-широка гума, размерът на контактната площ между гумата и пътя ще е същата по площ, но формата ще е по-широка и по-къса. При по-тясна гума контактната площ ще е по-тясна и по-дълга. По-широката контактна площ предоставя по-добро сцепление в завой.

    За да не се правя на многознайко, в интернет има предостатъчно информация по темата, подплатена с формули, тестове, графики и т.н.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Така и така сте в офф топик...

    При еднакво тегло и по-широка гума, размерът на контактната площ между гумата и пътя ще е същата по площ, но формата ще е по-широка и по-къса. При по-тясна гума контактната площ ще е по-тясна и по-дълга. По-широката контактна площ предоставя по-добро сцепление в завой.

    За да не се правя на многознайко, в интернет има предостатъчно информация по темата, подплатена с формули, тестове, графики и т.н.
    Да, но които никога не са били подплатени с факти и доказателства.
    И не забравяй следното :
    Няма човек на Балканите, тука и Турция слагам, който да е минал повече километри от мене на 33-ка.
    Пържил съм я и в пустинята след Анкара няколко пъти, както и бързи преходи до Сент Мишел във Франция.
    Хич не си се представям с 15" джанти, дето ги имах и трополенето ѝм.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •