Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: Бяла Imola се стяга

  1. #31
    Запален алфист de4o's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Димитровград
    Age
    45
    Posts
    104

    Default

    Аз скоро регистрирах автомобил и цената беше 50 лв. вместо 70лв. Като после платих още 35 за преглед в оторизиран сервиз Но наистина е тъпо че после караш няколко дена без преглед .
    98.ALFA 156 1.8 T.S. ALFA ROMEO 33 1.4 GT 1300 JUNIOR

  2. #32
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Колега, в София ти слагат стикер за преглед и не трябва да минаваш допълнително.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  3. #33
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Да върнем темата към поддръжката. За момента доста нещица се отвориха по първоначалното обслужване и ремонти.
    Сменени са:
    -ангренажни ремъци и ролки - ролките на колата бяха оригиналните с щампа 93 година. Едната даже се беше вече счупена леко. Боби като ми показа не можах да повярвам.
    - тапи на блока и семеринги на валовете
    - маншон на външно каре
    - десен шарнир
    - нов съединител комплект - оригинален
    - ремонт на вилка и синхронизатори на скоростна кутия
    - пистови ремъци
    - свещи

    Предстои:
    - смяна на напречна щанга отзад - крива е, някой най-вероятно я е вдигал на крик и е силно изкривена, така че целия мост се е изместил. Боби вече е решил проблема.
    - смяна на хидравлична рейка - тече като лейка, вече имам втора ръка
    - смяна на джантите и гумите - предполагам с 14"
    - чисто нов десен мигач - вече е купен
    - монтаж на задни колани - Пацо вече намери благодарение на Крис
    - боядисване на престилката отзад и задната броня
    - едно хубаво пастиране
    - покриване с боди отдолу против бъдеща корозия
    - лепене на ляв фар със силикон, че е разлепен и влиза влага.
    - промиване на цялата охладителна система, че е карана само с вода и е пълно с ръжда и всякаква гняс. В момента антифриза прилича по-скоро на боза.
    - последно засега - смяна на масло - мисля да е напролет, че преди това няма да се кара и не ми се ще маслото само да стои в двигателя и да старее.

    А като си помисля, че се надявах да я пипна тук-там и всичко да заспи...... Явно дори и малко карана, една кола си иска своето, особено когато не е гледана. Да се надяваме, че след това ще ми е вярна.
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  4. #34
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Колега, още миналата седмица ти писах Л.С. дали да ти търся и пращам коланите.
    Как да е, от изброените от теб неща, се досещам, че рейката и съединителят са създали най-големи неприятности за Боби, въпреки, че нищо не е за подценяване при възстановяване на стар автомобил.
    Ако с нещо мога да те успокоя за възникналите разходи, това е че по груби сметки ще можеш да си удвоиш инвестицията след 2-3 години ако решиш да продадеш колата.
    Това, което на мен лично ми е интересно е дали сменяш хидравличната рейка с механична или запазваш старата?
    За гумите и джантите не се притеснявай. С течение на времето ще намериш тези, които ти допадат най- много.
    alfa romeo sprint 1984

  5. #35
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Много съжалявам, въобще не съм погледнал лични, че все от телефона влизам. Колани засега би трябвало съм уредил. Много благодаря за отзивчивостта!
    Рейката ще е пак хидравлична, но не старата, а друга - втора ръка. Падна ми евтино и човека дава месец гаранция след монтажа, който му казах горе-долу кога ще е.
    Last edited by vesselin777; 30-11-2017 at 12:18.
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  6. #36
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Такааааа, едно се оправя, друго се забатачва, пък и трето и четвърто излиза и така. Не, че съм очаквал друго.
    Смених маслото
    Смених рейката и сложих нови маншони. Пак не е на ред и пак ще се прави. Добре, че е Боби, че друг майстор сигурно щеше да вдигне ръце.
    Сложих джанти от permanent 4 от mitaka_cs
    Смених шофьорската седалка с 300 зора, щото резервната беше дясна, а единия болт беше яко запекъл и допълнително ми скъса нервите при махането на старата.
    Смених и боядисах лайсните под фаровете
    Боядисах основите на огледалата, но нещо не ме кефи, та напролет пак.
    Има нова напречна щанга отзад.
    Ново аудио - не е нищо особено - Сони с мп3 четец с юсб
    Следва продължение с предстоящите ремонти.......
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  7. #37
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Малко снимки.
    Предстои:
    Смяна на амортисьори на пета врата
    Смяна на тампони на щангите отзад, втулките на задните амортисьори също май са заминали
    Ремонт и боя на престилката и на задна броня - има лек удар
    Все някога ще монтирам коланите отзад
    Боядисване на джантите и нови гуми
    Рециклиране на рефлекторите и лепене на фаровете, в момента и двата са разлепени
    Левия преден амортисьор е правен като е рязан пълнителя. Нещо не е наред, щото понякога припуква при въртене на волана.

    Един Господ знае какво още ще излезе. Поне я регистрирах и вече официално си е моя.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20180109_131152.jpg   IMG-c9c4484c15987c2b369d47a2b6768ed9-V.jpg   20180109_131204.jpg  
    Last edited by vesselin777; 12-01-2018 at 02:47.
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  8. #38
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    [QUOTE=vesselin777;1538810]Малко снимки.
    Предстои:
    Смяна на амортисьори на пета врата
    Смяна на тампони на щангите отзад, втулките на задните амортисьори също май са заминали
    Ремонт и боя на престилката и на задна броня - има лек удар
    Все някога ще монтирам коланите отзад
    Боядисване на джантите и нови гуми
    Рециклиране на рефлекторите и лепене на фаровете, в момента и двата са разлепени
    Левия преден амортисьор е правен като е рязан пълнителя. Нещо не е наред, щото понякога припуква при въртене на волана.

    Един Господ знае какво още ще излезе. Поне я регистрирах и вече официално си е моя.[/QUOTE В предния ляв амортесьор е сложен пълнител. От там ходът му е малко по-къс, но не е причина за пукането.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #39
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Колеги, на някой тъпанар явно му е пречила алфата тъй както две седмици кротко си стои пред блока и не мърда и е счупил единия халоген и един Господ знае с какво, но ми е прецакал и лака на боята на предния капак. Беше станал на места на мехури. Направо превъртях! Капака вече се прави, но за халоген разчитам на малко помощ. Дано на някой се намира.
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  10. #40
    Запален алфист de4o's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Димитровград
    Age
    45
    Posts
    104

    Default

    Крис от Варна продава на части няколко 33-ки
    0884131741 мисля че това му е номера .
    98.ALFA 156 1.8 T.S. ALFA ROMEO 33 1.4 GT 1300 JUNIOR

  11. #41
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Знам за Крис. Plamen33 редовно ми съдейства за части от него. За съжаление няма халогени, но успях да си намеря от обява. Не знам дали са читави, но не изглеждат зле. Единия е пукнат, но човека ми ги даде с рамките за 15 лв двата. Още не мога да повярвам. В момента съм я оставил за боядисване на някои детайли и после ще ги пробвам.
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  12. #42
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Взимай какъвто намериш, че ги няма никакви. Поне да имаш за база за възстановяване.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #43
    започва да се пристрастява vesselin777's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна, София, Самоков
    Posts
    43

    Default

    Ами да, вече имам две "бази" в мазето.
    ALFA 146 1.6 boxer 95 г. ЕХ; Subaru Impreza 2.0GX 04г.; ALFA 33 1.4 Imola 93г.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by vesselin777 View Post
    Знам за Крис. Plamen33 редовно ми съдейства за части от него. За съжаление няма халогени, но успях да си намеря от обява. Не знам дали са читави, но не изглеждат зле. Единия е пукнат, но човека ми ги даде с рамките за 15 лв двата. Още не мога да повярвам. В момента съм я оставил за боядисване на някои детайли и после ще ги пробвам.
    Иначе тези халогени... тея хора нормални ли са?

    Има по 200лв за бройка!
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  15. #45
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ако са монтирани на някои скъпи италиански екзотики, ще им искат по 200 лева

    Ако пък са чисто нови може и да е основателно.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •