Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Леко ритане в педала на спирачката

  1. #1
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default Леко ритане в педала на спирачката

    Здравейте,

    Предстои ми да закупувам въпросната 159SW 2.0 JTDm, покрай която се включих с няколко мнения (разбирайте въпроси) във форума.

    Минах я на диагностика при Бобо в Екстрийм и реално проблеми не се забелязаха.

    Притесняват ме две неща:

    1. При диагностиката DPF-ът излезе на 90% запушен. Той ми каза, че е бил на над 100% доскоро, но реално аз я карам от месец и нещо и за този период ми светна лапмата за DPF-а веднъж като съответно направих един тигел по Околовръстното от Люлин до Младост и обратно и тя изгасна някъде малко, след като обърнах в Младост. Та ще ми създава ли проблеми като е запушен на толкова проценти или да разчитам на регенерацията? Бобо каза, че трябвало да я покарам извънградско.

    2. При спряло положение и включен двигател (но само загрял, на студено го няма) усещам леко хармонично приритване в педала на спирачката. И то не винаги. При спиране го няма (или поне не го усещам). Само когато е във вече спряло положение и загрял мотор. При натискане на съединител промяна няма, но ми се струва, че и при натиснат до края педал на съединителя и той вибрира, но по-леко.

    Колата е на реални 98 000 км, Октомври 2010. Взимам я от познат, който си я е обслужвал редовно отново при Бобо и ми я дава за тънки пари (съдейки по останалите обяви). Последно са сменяни масла, филтри и ангренажен ремък пролетта тази година.

    Ще съм благодарен за мнения по двете изложени точки.

    Поздрави и благодаря предварително!

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Мисля че Бобо ще ти отговори най-добре на въпроса на място с диагностика в реално време. Тук повечето ще хвърляме боб и ...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Мисля че Бобо ще ти отговори най-добре на въпроса на място с диагностика в реално време. Тук повечето ще хвърляме боб и ...
    И ти си прав, но реших да опитам, може на някого да му се е случвало и да знае от какво е.

    Нова информация по темата. Днес сутринта като я карах се бях позасилил и наближавайки път без предимство натиснах по-силничко педала на спирачката. Усетих доста силно въпросното ритане този път в движение. След като пресякох кръстовището пробвах същото упражнение на следващия легнал полицай и ритането го нямаше.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ритането по педала в движение обикновено се получава, когато сработи ABS - ът. Неадекватното му сработване може да се дължи на проблем с някой от датчиците на колелата.
    Една диагностика на ABS - а няма да е излишна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    По-интересното за мен е ритането на място. Напиши после какво е излязло, защото проблема е нетипичен или поне не съм чел някой да се оплаква от спирачната система на 159.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    започва да се пристрастява a.parushev's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    79

    Default

    Благодаря за отговорите.

    Именно затова отворих темата поради наличието на въпросното "ритане" на място. Но чувството е идентично с това, което днес усетих при спирането, просто е по-леко изразено.

    Принципно като я карах за диагностика при Бобо, той сподели, че единият преден диск бил за смяна, но както си му е редът е необходимо да се сменят и двата. Но също така каза и, че щял да изкара още някакво време.

    В тази връзка, коя марка дискове е за предпочитане?

    Относно споделянето, задължително ще пиша, нали затова е форумът.
    Last edited by a.parushev; 23-11-2017 at 12:54.

  7. #7

    Default

    АТЕ - дискове и накладки.

    След като БОБО ти е казал, че диска е за смяна го сменявай.

    На мен ми се получаваше нещо подобно и смених както дискове, така и накладки.

    При натискане имаше нещо като приплъзване и дори имах чувството че леко присяца и криви.По едно време, взе и да прижулва и се чуваше и тогава ги смених.

    Сигурно е от диска.Най-вероятно никога не е бил сменяван откакто е произведена колата.

    И EBC са добри дискове и накладки но са $$$$

    За 159-ката ATE идеални.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8

    Default

    Едни от най-хвалените дисковете(пък и накладки) са АТЕ.Издръжливи са на резки темпертурни разлики и изменения и не се кривят лесно.
    Аз съм с такъв комплект(дискове и накладки) и съм доволен.Преди да ги сменя бяха TRW(дискове и накладки) и пак беше екстра поведението. Затова и споделям мнение само за тях.Колегите да се произнесат за дуги марки.

    пс..колегата ме е изпреварил малко
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9

    Default

    Аз преди 10месеца смених моите с АТЕ (дискове и накладки) и леко съм недоволен. Леко скърцат като не са загрели. Та явно всичко е до късмет.

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Аз преди 10месеца смених моите с АТЕ (дискове и накладки) и леко съм недоволен. Леко скърцат като не са загрели. Та явно всичко е до късмет.
    +1 всички дискове и накладки са ми АТЕ - язък им за цифрата

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Още 1 + за АТЕ като взех моята и аз ги смених дискове и накладки АТЕ за сега няма проблеми и спира добре.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  12. #12

    Default

    За скърцането не мислите ли че трябва да се слага тази паста: http://www.tech-co.bg/bg/produkti_au...ate-plastilube
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #13

    Default

    Отначало го имаше присвирването и при мне,но после спря.Дисковете наистина са добри.....виж при накладките доста хора са със смесени чувства.Следващия път ще купя накладките от чужбина,да видя дали ще са същите симфонии

    Аз слагам морска грес.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14

    Default

    Накладките на АТЕ са два вида - едните обикновенните, а другите мисля са керамичните, но са около 2 пъти по скъпи като цена.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15

    Default

    Накладките на Ате за големите дискове 330мм са произведени от Галфер. Много добри. Това е марката която се слага за първоначално вграждане в оригиналните накладки на АлфаРомео
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •