Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76

Thread: Колата загрява на място!

  1. #1
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default Колата загрява на място!

    Здравейте, чакам си по светофарите днес и гледам стрелака на температурата е отишла на 100 градуса. Когато съм в движение се оправя, но на място почва да играе от 90 до 100. Помислих, че не ми се пуска първа скорост на вентилатора, но проверих и работи. За по-прегледно качвам и таблица. Някакви предположения какво се случва?
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз мисля, че няма място за притеснение. Понякога стрелката не показва вярно. Температурата, която отчита ECU - то си е в нормалните граници. Провери нивото на течността в казанчето, ако трябва долей и поизмий радиатора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    То голям гърч в тоя Пловдив, днес вечерта и аз минах през града, ужас е, и моята ми направи впечатление че загря, нищо притеснително според мен.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    Понякога това са първите признаци на заминаващ си термостат. Смени го, когато можеш. Нищо няма да загубиш. Не е скъп.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако моторът загрява нормално бързо след студен старт,
    нищо няма да загуби, освен едни 80 лв. и една напълно излишна манипулация.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    100 градуса не са нормални при работа на място.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Първа степен на вентилатора включва при 97. При това положение колко да не са нормални 100?

    Гледал ли си температурата, която мери ECU - то когато моторът работи намясто а стрелката стои закована на 90?

    95 - 101.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    Така е, стрелката седи на 90 даже когато се пуска първата степен на вентилатора. Това го наблюдавах дълго време когато сменях резистора. Сега обаче реши да показва вярно и ми е странно как за 3 минути загря 3 пъти до 100. Това ли трябва да си подаря за черният петък https://www.autodoc.bg/behr-thermot-tronik/7008531
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  9. #9

    Default

    Не ме разбирай погрешно. Аз не казвам, че е непременно термостат. Просто на мен ми се е случвало при такива симптоми впоследствие да се окаже термостат. Но аз го смених, когато вече стрелката започна да минава над 105 градуса.Първоначално беше над 95, после 100. Може и така да си караш, изчакай, то ще си покаже.

  10. #10

    Default

    Нещо не е наред, стрелката трябва да си седи забита на 90с независимо какво се случва с мотора. Почне ли да катери, някъде има проблем. А при температурите в момента просто абсурд.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако има нещо нередно, то е свързано със стрелката или с нейния сензор.

    В температурата, която "вижда" ECU - то няма нищо нередно.
    Last edited by ecotronic; 25-11-2017 at 17:20.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Както еко ви каза, колата няма проблем със загряването, а евентуално само в показаното.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Този филм съм го играл. Пробвай с измиване на радиаторите, ако не - нов радиатор.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Я за по-сигурно първо тури един термометър да разбереш кое лъже, после ще сменяш каквото трябва ако има нужда.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Както еко ви каза, колата няма проблем със загряването, а евентуално само в показаното.
    Не заблуждавайте хората. Не е вярно, че местенето на стрелката не е проблем, свързан с прегряването. Повтарям - това понякога е признак за заминаващ термостат. И лесно може да се провери дали е така: като започне стрелката да вдига над 90, пускаш парното на макс - ако е термостат или е свързано с реално покачване на температурата на двигателя, постепенно стрелката се връща на 90 градуса.

    Но така само гадаем. Най-добре колегата да си направи диагностика и щателна проверка на датчици, радиатор и термостат.
    Last edited by Love Italian cars; 27-11-2017 at 22:52.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •