Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 76

Thread: Колата загрява на място!

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by smc View Post
    Мисля, че за сега работи термостата. При 5 градуса навън загря за 15мин. По светофарите пак си качва до 98 и спада от вентилатора и движението на колата. Стрелката на таблото показва реално как се движат градусите над 90. Последната част е извън града и там си е между 75 и 90. Извода ми е, че стрелката взе да показва реално и не седи забита на 90 както преди.
    Казахме ме ти още в първите два поста, добре че не се хвърли да сменяш прибързано. Тук е обичайно нищо неразбиращи да съветват.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Извън града такива колебания 75-90 не са ли странни,все пак не е чак толкова студено.Онзи ден на 4гр.темперетура ми падна на 77гр след 4-5км каране без газ, според мен си е проблемен термостат след като му дават 88гр. температура на отваряне
    Last edited by viktorsterev; 03-12-2017 at 22:27.
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  3. #33

    Default

    Без лаптоп не ми е много ясно как определяте по чертичките градусите, много далече са от истината.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #34
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Точно така,само с лаптоп!Само не знам как на дизелова 166 ви стоят стрелките на 90 градуса,като при спускане по наклон не се подава гориво в цилиндрите и колата изстива!При мен стрелката стои на едно деление под 90 градуса,а в по-студено време на следващата по-надолу!Всичко е въпрос на КПД!

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by dragonman View Post
    Точно така,само с лаптоп!Само не знам как на дизелова 166 ви стоят стрелките на 90 градуса,като при спускане по наклон не се подава гориво в цилиндрите и колата изстива!При мен стрелката стои на едно деление под 90 градуса,а в по-студено време на следващата по-надолу!Всичко е въпрос на КПД!
    Колата не изстива, постъпва въздух в цилиндрите, който се компресира и загрява от това, сигурно си си помпил колелото с ръчна помпа и знаеш как почва да пари
    Моята стрелка не мърда, независимо къде се движа, слизаше надолу, само когато се повреди термостата и примерно слизах от Боровец.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #36
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Съгласен съм,но моята мърда и парното ми е ОК!

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by dragonman View Post
    Съгласен съм,но моята мърда и парното ми е ОК!
    Моето парно също си беше добре, топлеше си добре, стрелката обаче падаше, когато се спусках. Вече не го прави.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #38
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    На каква марка се спря при покупката?Като знам колко време чаках за носачи от Италия..........!

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by dragonman View Post
    На каква марка се спря при покупката?Като знам колко време чаках за носачи от Италия..........!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=74269
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Като гледам за 140к.с. jtd цената е 150лв.,но доколко е читав не е ясно!Ще го сменям явно!

  11. #41
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Колата не изстива, постъпва въздух в цилиндрите, който се компресира и загрява от това, сигурно си си помпил колелото с ръчна помпа и знаеш как почва да пари
    Моята стрелка не мърда, независимо къде се движа, слизаше надолу, само когато се повреди термостата и примерно слизах от Боровец.
    Почти всеки дизел изстива при хубави минусови температури и пуснато парно. Дори и с подаване на гориво, да кажем когато работи на място. Ако не изстива, на 99% има проблем с парното.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #42
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Значи при мен на място си държи 90 градуса,но при движение извън града пада до втората черта под 90!Лятото пък си заковава на 90 градуса,като я карам в диапазона
    2500-3000 оборота!Така че не знам дали термостата ми е за смяна!

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Почти всеки дизел изстива при хубави минусови температури и пуснато парно. Дори и с подаване на гориво, да кажем когато работи на място. Ако не изстива, на 99% има проблем с парното.
    Почти, не означава всеки, нали?
    Не съм го гледал с лаптопа на каква температура е, но стрелката след смяна на термостата не мърда никога. Климатроника стои целогодишно на 24 градуса и не съм забелязал да не топли добре през зимата, когато е много студено стига на 90 градуса след деветата минута при скорост 60-70 км/ч
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #44
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Почти, не означава всеки, нали?
    Не съм го гледал с лаптопа на каква температура е, но стрелката след смяна на термостата не мърда никога. Климатроника стои целогодишно на 24 градуса и не съм забелязал да не топли добре през зимата, когато е много студено стига на 90 градуса след деветата минута при скорост 60-70 км/ч
    Да, не означава. Често предкамерните греят повече и могат да работят на място без да се охлаждат.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да, не означава. Често предкамерните греят повече и могат да работят на място без да се охлаждат.
    Предкамерни дизели, въздушнокамерни дизели, вихрокамерни дизели, кой ги е чувал тук, никой
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •