Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 76

Thread: Колата загрява на място!

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мхм - а най-добре е на дървени въглища

    Last edited by ecotronic; 06-12-2017 at 01:50.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Предкамерни дизели, .... кой ги е чувал тук, никой
    Само тези, които сме имали нещастието да караме БМВ ТДС

  3. #48
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Любо,мръвките са страхотни и в комбинация с хубаво вино с добра компания!Само дето няма кога да се видим,а аз имам доста да те черпя.Та така,никой не даде точен отговор дали термостата ми е добре или е за смяна!

  4. #49
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Само тези, които сме имали нещастието да караме БМВ ТДС
    А 123-ките да не ги изключваме и тях.

  5. #50
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Предкамерни дизели, въздушнокамерни дизели, вихрокамерни дизели, кой ги е чувал тук, никой
    Точно за това сложих и въпросната дума, защото винаги някой ще излезе с някаква теория, хващайки се просто за една дума.
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Мхм - а най-добре е на дървени въглища

    Тази полянка да не е запазена за хора, на които автомобилите им влизат точно между колчетата?


    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Само тези, които сме имали нещастието да караме БМВ ТДС
    А бе не, че нещо, ама Фиат вече 27 години все още не могат да пуснат на пазара по-плавно работещ дизел.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #51
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Темата ме накара последните няколко седмици да си следя температурата по-внимателно и забелязах, че от както стана студено колата рядко качва до 90 градуса. В повечето случаи държи 70-80 и често пада при спускане.
    90 градуса вдига при доста продължително каране и то предимно при изкачване. Парното си работи добре и духа топло, но явно не беше ок.
    След проверка в сервиз се оказа, че е заминал термостата.
    От вчера съм с нов термостат срещу 165 лв. (2.4 JTD, 140 к.с.)
    На 8-10 минута градско в задръстванията колата вдигна 90 градуса и си остана там.

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Темата ме накара последните няколко седмици да си следя температурата по-внимателно и забелязах, че от както стана студено колата рядко качва до 90 градуса. В повечето случаи държи 70-80 и често пада при спускане.
    90 градуса вдига при доста продължително каране и то предимно при изкачване. Парното си работи добре и духа топло, но явно не беше ок.
    След проверка в сервиз се оказа, че е заминал термостата.
    От вчера съм с нов термостат срещу 165 лв. (2.4 JTD, 140 к.с.)
    На 8-10 минута градско в задръстванията колата вдигна 90 градуса и си остана там.
    Сега ще ти падне и разхода на гориво.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #53
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Темата ме накара последните няколко седмици да си следя температурата по-внимателно и забелязах, че от както стана студено колата рядко качва до 90 градуса. В повечето случаи държи 70-80 и често пада при спускане.
    90 градуса вдига при доста продължително каране и то предимно при изкачване. Парното си работи добре и духа топло, но явно не беше ок.
    След проверка в сервиз се оказа, че е заминал термостата.
    От вчера съм с нов термостат срещу 165 лв. (2.4 JTD, 140 к.с.)
    На 8-10 минута градско в задръстванията колата вдигна 90 градуса и си остана там.
    Тези направо са те съдейки, същия термостат на разпродажба-97лв Бер
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  9. #54
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by dragonman View Post
    Любо,мръвките са страхотни и в комбинация с хубаво вино с добра компания!Само дето няма кога да се видим,а аз имам доста да те черпя.Та така,никой не даде точен отговор дали термостата ми е добре или е за смяна!
    Термостатът осигурява бързо повишаване на температурата като затваря големия кръг и охлаждащата течност се движи само в малкия. При достигане на работна температура отваря големия кръг.Двигателят е изчислен да достига работна температура дори на празен ход с помоща на термостата.А съчинения относно факта ,че видите ли дизела като върви в студено време бил по-студен, означава само едно.Термостатът не се затваря напълно.Заключенията можеш да си ги направиш сам.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Термостатът осигурява бързо повишаване на температурата като затваря големия кръг и охлаждащата течност се движи само в малкия. При достигане на работна температура отваря големия кръг.Двигателят е изчислен да достига работна температура дори на празен ход с помоща на термостата.А съчинения относно факта ,че видите ли дизела като върви в студено време бил по-студен, означава само едно.Термостатът не се затваря напълно.Заключенията можеш да си ги направиш сам.
    +1

    Същият проблем с недоброто затваряне на термостата вероятно възниква и при бензиновите модификации, но впредвид на по-интензивното топлоотдаване при тях, той е по-трудно доловим.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Термостатът осигурява бързо повишаване на температурата като затваря големия кръг и охлаждащата течност се движи само в малкия. При достигане на работна температура отваря големия кръг.Двигателят е изчислен да достига работна температура дори на празен ход с помоща на термостата.А съчинения относно факта ,че видите ли дизела като върви в студено време бил по-студен, означава само едно.Термостатът не се затваря напълно.Заключенията можеш да си ги направиш сам.
    И какви точно изчисления са направени има да чакаш, теоретично може във времето да се получи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #57
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И какви точно изчисления са направени има да чакаш, теоретично може във времето да се получи.
    Аз нищо не чакам.Като имам проблем, купувам части сменям.Казвам как трябва да работи колата и не се успокоявам ,че на други колите като са на студено и им падали градусите.Имам четири коли и ги гледам като малки деца.А който иска да си ги кара както намери за добре.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Аз нищо не чакам.Като имам проблем, купувам части сменям.Казвам как трябва да работи колата и не се успокоявам ,че на други колите като са на студено и им падали градусите.Имам четири коли и ги гледам като малки деца.А който иска да си ги кара както намери за добре.
    Има да чакаш да загрее дизела на място. А пък колко коли имаш и как ги гледаш не ме засяга.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #59
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Аз нищо не чакам.Като имам проблем, купувам части сменям.Казвам как трябва да работи колата и не се успокоявам ,че на други колите като са на студено и им падали градусите.Имам четири коли и ги гледам като малки деца.А който иска да си ги кара както намери за добре.
    Явно нямаш много опит с дизели.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #60
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Аз не познавам алфист,който да не си гледа колата като писано яйце,но темата е за съвсем друго а не за заяждане и нерви!Никой за нищо не се успокоява,просто обменяме опит!Не знам модераторите как изобщо допускат подобно нещо!

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •