Results 1 to 13 of 13

Thread: Алфа 166 2.4JTD 175к.с.2004г. Покупка??

  1. #1

    Default Алфа 166 2.4JTD 175к.с.2004г. Покупка??

    Здр. От скоро се заглеждам по колата, гледам че са мн редки и по пътищата и по обявите в сайтовете. Не мога да намеря никаква информация от първа ръка. За това се регистрирах във форума, тъй като само тук може някой да даде преки впечатления от колата.Изчетох додста, за скъпото окачване(но това е относително). Искам да е ръчка. По принцип италиянките са ми слабост. Имах Ауди А6 бензин. Голяма кола, комфортна но си гореше 12-13 в града 9-10 извън. Някак си винаги съм искал Алфа. Залагам на 166 щот е голяма ивикафортна а и ще гори по малко от Аудито в града. А визията вътре и вън направо е уникална.За двигателите четох ча са сполучливи като цяло. Но искам преки впечатления от кухнята де се вика. Може и мнения за по старите 166 преди фейса, но главно ме интересува посочената. Гледам по сайтовете че обслужването не е кой знае колко скъпо, сравнено с Аудито даже бая по евтино. Главно ме итересува следното.
    1. Турбините сполучливи ли са?
    2. Дюзите как са?
    3. Скорости(ръчни) държат ли, маховик, съединител?
    4. Какви са му болежките на този модел като цяло?
    Вярно на късмет е всичко, но искам едно обективно мнение, което вярвам само тук мога да получа.
    Благодаря!!!!

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Здравей,
    мнение на обикновен потребител, мойта е 166 2,4 JTD 150к.с. 2003г. Имам я от 7години и до сега съм много доволен от нея. Сериозен ремонт ми се наложи тази година в следствие на което смених двигател - превъртя биелен лагер на 4ти цилиндър. Турбината няма проблем. Колеги които разбират, казват, че са от най добрите (освен ако вече не е тръгнала или заминала). Купих я със тръгнал съединител, с идеята да го сменя, но и до момента карам с него. Със скоростите нямам проблем. Дюзите ги гледах при смяната на двигателя на стенд казаха че са перфектни и имат още много живот. Смених само една (също перфектна) но ми казаха, че изобщо не е за моя двигател и се чудеха как е попаднала там. За маховик не знам какво да кажа, щото даже не знам къде се намира .

    Като цяло колата е много добра, с доста екстри и като я покараш трудно се качваш на друга. Успех и дано съм помогнал с нещо.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  3. #3

    Default

    Благодаря колега, очаквах повече мнения по темата.Явно е по-слаб интереса по то тоя модел. Като разход градско/ извънградско колко ти дава. И случайно да знаеш дали колата има филтър твърди частици(DPF май беше)?? Слага ли се такъв въобще?

  4. #4
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolayy View Post
    Здр. От скоро се заглеждам по колата, гледам че са мн редки и по пътищата и по обявите в сайтовете. Не мога да намеря никаква информация от първа ръка. За това се регистрирах във форума, тъй като само тук може някой да даде преки впечатления от колата.Изчетох додста, за скъпото окачване(но това е относително). Искам да е ръчка. По принцип италиянките са ми слабост. Имах Ауди А6 бензин. Голяма кола, комфортна но си гореше 12-13 в града 9-10 извън. Някак си винаги съм искал Алфа. Залагам на 166 щот е голяма ивикафортна а и ще гори по малко от Аудито в града. А визията вътре и вън направо е уникална.За двигателите четох ча са сполучливи като цяло. Но искам преки впечатления от кухнята де се вика. Може и мнения за по старите 166 преди фейса, но главно ме интересува посочената. Гледам по сайтовете че обслужването не е кой знае колко скъпо, сравнено с Аудито даже бая по евтино. Главно ме итересува следното.
    1. Турбините сполучливи ли са?
    2. Дюзите как са?
    3. Скорости(ръчни) държат ли, маховик, съединител?
    4. Какви са му болежките на този модел като цяло?
    Вярно на късмет е всичко, но искам едно обективно мнение, което вярвам само тук мога да получа.
    Благодаря!!!!
    Турбината е Гарет и доста безпроблемна и сполучлива, ако се експлотира грамотно.
    За дюзите важи същото.
    Скоростна кутия - Опел F40, отвратителна. Включва гадно предавките. Маховик LUK - не изкарва много километри, за сметка на това, е една торба с пари.
    Разбива и чашки и вътрешни карета, също, една торба с пари.
    Общо взето - за трансмисията не може да се каже нищо хубаво.
    За двигателя и горивната система - само суперлативи!
    На 2.4 150 к.с. проблемите с трансмисията ги няма.
    Но се произвежда само през 2003 и 2004г., ако не се лъжа. После отпада. Естествено, кефа не е чак такъв.
    Но ако търсиш непретенциозност, си купи 150 коня!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #5

    Default

    При фейслифта някои от тези проблеми не са ли изчистени или и там е така със скорости ,с катета?
    При фейслифта има ли 150кс двигател.? Мн оскъдна информация има за тая кола. Сигурно на пръсти се броят притежателите на такива?

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Проблемите с трансмисията, които изброих се появяват при фейса.
    Конкретно при 20в. двигателите - 175, 185 к.с.
    Има 150 к.с. фейслифт, но се произвежда съвсем за кратко.
    В Аутоскаут е пълно с такива, докато при нас, повечето са 20в.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolayy View Post
    При фейслифта някои от тези проблеми не са ли изчистени или и там е така със скорости ,с катета?
    При фейслифта има ли 150кс двигател.? Мн оскъдна информация има за тая кола. Сигурно на пръсти се броят притежателите на такива?
    Това е кола от миналия век все пак. Файслифта е същата кола, но има леки промени, за да се поднови интереса и да се вдигнат продажбите. Може би карам най- дълго 166 от присъстващите тук, сменил съм един горен носач и две скърцащи втулки по окачването и някои други дреболии.
    Колата е перфектна за магистрала, моята не я карам в града и разхода ми е около 7/100. За кола проектирана миналия век е добра. Ако представлява интерес за теб може да видиш темите ми за неща, които съм правил по колата. Съединител смених на около 250 000 км, маховикът е добре. Ангренажа ми е над 100 000 км. сменил съм само един пистов ремък за това време.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Tо ще се окаже че е доста корава кола май. Е естествено всичко зависи от предния собственик как я е подържал. Искам я за семейна кола. Спокоен шофиор съм, градско 9/10 сигурно ще лапа.

  9. #9

    Default

    Доста ниска е и зимата карането е проблемно. Не е лоша кола.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Покарай някоя запазена 166-ца, и ще се влюбиш.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolayy View Post
    Искам я за семейна кола. Спокоен шофиор съм, градско 9/10 сигурно ще лапа.
    Либрата е малко по лека,в София на къси разстояния лятото 8/9 зимата 9/10,на дълго според зависи колко тежък крак имаш 5.5/7.Няколко пъти имам на 1000км светка лампата(резевара го дават 60л.)Грубо 50/50 ми дава около 7.7
    Last edited by viktorsterev; 28-11-2017 at 21:50.
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  12. #12
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Сравнението на моделите е меко казано неуместно!!!

  13. #13

    Default

    Здравейте, карам 166 20V 175 к.с. 2004-та фейслифт. Турбината няма проблеми, единствените проблеми които имах бяха ръждясало стебло на актуатора на турбината и напукан вакум маркуч за задействане на турбото. Със дюзите не съм имал никакви проблеми. Маховика е двоен и съответно не много издръжлив, оригиналния е доста скъпичък но в интернета може да се намери по-евтин. Друг проблем със съединителя са хидравличните помпички: при мен горната ми правеше номера, но се оправи от самосебеси (не знам как и защо). Относно скоростите съм съгласен със колегата Classicalfamaniac: доста гадно влизат предавките (при мен може да се дължи от леко износен съединител). Болежки като цяло може да са: много е ниска, лесно може да закачиш и съответно да откачиш картера; окачването от гледна точка на комфорт и стабилност на пътя е уникално, но си е скъпичко за подръжка - кеф цена няма; ако я караш градско ти препоръчвам на всяка смяна на маслото да си чистиш ЕГР клапана; навигацията е стара и за съжаление няма карта за БГ; CD чейнджъра също е много капризен. Аудио системата е жестока, особено версията със 10 тонколони.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •