Results 1 to 3 of 3

Thread: Алфа 33 ремонт

  1. #1

    Default Алфа 33 ремонт

    Здравейте , моля за малко помощ ! Имам алфа 33 1984г изкам да я резтаврирам , знае ли някой от каде да намеря прагове , задни вежди , и гърловината около капачката на резервоара . Също ще ми трябва някой добър дйагностик за настройка на карбораторите ! Моля помагайте !

  2. #2
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Добре дошъл колега!

    Първо поздравления за автомобила и ентусиазма, който имаш. Да се нагърбиш с възстановяването на такъв автомобил не е лека задача, но мисля че тук все ще се намери някой, който да помогне.
    Проблемите, които си описал с колата на пръв поглед изглеждат козметични по отношение на тенекии, и някой що-годе добър тенекиджия ще може да се справи с тях.
    Колкото за карбураторите не настройката им трябва да те притеснява, а почистването им. Защото с времето трупат доста отлагания, които за да премахнеш се иска киснене в кореселин и други не особено приятни дейности като търкане с четка и продухване с въздух.

    Все пак ще съм ти признателен ако пишеш от къде си и дадеш малко повече информация за колата като снимков материал на проблемните детайли.
    alfa romeo sprint 1984

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by vabonti View Post
    Здравейте , моля за малко помощ ! Имам алфа 33 1984г изкам да я резтаврирам , знае ли някой от каде да намеря прагове , задни вежди , и гърловината около капачката на резервоара . Също ще ми трябва някой добър дйагностик за настройка на карбораторите ! Моля помагайте !
    Карбураторите ще ти ги направя.

    Обаче с тенекиите е трудно. Понеже и аз имам старото купе 33-ка, сам съм я кърпил, нещата седят така: прагове в БГ няма, но се правят на абкант. Около гърловината на резервоара, това не се продава също в БГ. Преди години вежди съм купувал от Интеркар 3000, но е много вероятно в наши дни да нямат.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •