Results 1 to 10 of 10

Thread: Скоростомер подсветка

  1. #1
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default Скоростомер подсветка

    Здравейте,колеги вчера се появи един проблем,угасна ми подсветката на скоростомера на алфата. Км си работи без проблем показва си на колко е колата,стрелката си се движи,светват при контакт контролните лампи,но просто като пусна фарове и оборотомера си светва подсветката,но на км не светва.

    Бихте ли ми дали някакъв съвет,за предпазител или нещо друго.Че маса пари не ми се дават за това чудо.

    Благодаря предварително.



  2. #2

    Default

    Tри крушки са за подсветката на скоростомера.
    Той се сваля от три болта, с обикновена кръстата отвертка.
    Свали го, намести крушките, понякога от раздрусване се разместват и правят лош контакт във фасунгите. А може и просто да са изгорели, по 50 стотинки бройката си ги купувам аз, скоро ги смених всичките.

    За да вадиш крушките е хубаво да имаш тънки клещи или здрави пинсети.
    Last edited by dhtj; 30-11-2017 at 05:49.

  3. #3
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Бе и трите да изгорят внезапно, едва ли
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #4

    Default

    На мен ми изгоряха трите крушки на врътките на парното

    Там вече си е евало мамата, сигурно има 30 винтчета да се развият, сваля се кастофона, пепелника, маха се маншона на скоростния лост, цялата централна конзола и такива крушки нямат намиране, наложи се да запоявам по платката... страшен филм

    A една седмица преди това бях разглабял пак същата простотия, за да сменя и крушката на часовника...

    Направо всеки месец вече трябва да си планирам разходите: ХХХлв за гориво, ХХХ лева за окачване и Х лева за крушки
    Last edited by dhtj; 30-11-2017 at 08:35.

  5. #5
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Същата операция я минах миналата година. Крушките за кръглите уреди ги намерих на едно единствено място, но ми поискаха едни космически суми от 30 лв на бройка. Не знам колко болен трябва да си да хвърлиш близо 100 лв за тия глупости... та и аз като теб с презапояване и си реших проблема. За тези на таблото обаче все още силно ме съмнява 3-те да изгорят внезапно по едно и също време.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  6. #6

    Default

    На кръглите уреди(вода, часовник, гориво) са еднакви като тези на оборотомера/километража. Аз смених 7-8 като взех алфата. Взех от Евро 07, не бяха скъпи, 50-60 стотинки ако не се лъжа.

    На оборотомера са 3, той се сваля лесно - един болт за да свалиш пластмасовия цилиндър и 2 болта за самия оборотомер. След това трябва да откопчаеш капака на оборотомера от зад за да имаш достъп до капачките на крушките.
    Това е модела на крупките - RW286 12v 1.2w Capless
    Не вслимай по-силни да не стане беля.

  7. #7
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    На кръглите уреди(вода, часовник, гориво) са еднакви като тези на оборотомера/километража. Аз смених 7-8 като взех алфата. Взех от Евро 07, не бяха скъпи, 50-60 стотинки ако не се лъжа.

    На оборотомера са 3, той се сваля лесно - един болт за да свалиш пластмасовия цилиндър и 2 болта за самия оборотомер. След това трябва да откопчаеш капака на оборотомера от зад за да имаш достъп до капачките на крушките.
    Това е модела на крупките - RW286 12v 1.2w Capless
    Не вслимай по-силни да не стане беля.
    Надявам се колегата да няма против, че му ползвам темата, но искам да те питам откъде ги намери на тая цена? Имам поизгорели крушки на оборотомера, затова ако трябва ще ги поръчам по някакъв начин, стига да е възможно.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #8

    Default

    Е той е написал - Евро 07.

  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Е той е написал - Евро 07.
    пф.. кой да гледа
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #10
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Проблема решен,крушките бяха изгорели,смених ги с MADE IN CHINA лед и пей сърце.



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •