Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Резервен ключ

  1. #1
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default Резервен ключ

    Здравейте,

    колата е: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm 140 Sportwagon.

    За съжаление имам само един наличен ключ (оригинален, с дистанционно за централното). Къде бихте препоръчали и колко ще ми струва да си изкарам резервен ключ ? (не е нужно да има дистанционно и прочие)

    За сега на повечето места ми искат от 120лв. до 150лв.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by C-e-c-o View Post
    Здравейте,

    колата е: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm 140 Sportwagon.

    За съжаление имам само един наличен ключ (оригинален, с дистанционно за централното). Къде бихте препоръчали и колко ще ми струва да си изкарам резервен ключ ? (не е нужно да има дистанционно и прочие)

    За сега на повечето места ми искат от 120лв. до 150лв.
    Сваляш транспондера и го залепяш на "четящата" бобина около контактния ключ. Останалото - кутийка, ключ ще ти е около 45лв.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Сваляш транспондера и го залепяш на "четящата" бобина около контактния ключ. Останалото - кутийка, ключ ще ти е около 45лв.
    И ще може да си пали колата и с отвертка. Полезен съвет за по-лесна кражба.



  4. #4
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Колега, за жалост това е цената. Съмняваме да намериш по евтини или ако има ще е не под 100лв. Във Варна вървят по 120лв накъде. (поразпитал съм).
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  5. #5

    Default

    По-добре е колегата да направи един коледен подарък на Алфата - оригинален сгъваем ключ с дистанционно от Ауто Италия за 450 лв.
    Former Alfa owner.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    И ще може да си пали колата и с отвертка. Полезен съвет за по-лесна кражба.
    Не че някой се е засилил да краде 156ци де

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не че някой се е засилил да краде 156ци де
    Да разбирам, че си я държиш отключена и с ключа на таблото?



  8. #8

    Default

    Няма значение, не е хубаво да се подценява една такава възможност. Може и да не са сред най-крадените модели, но това не означава, че е хубаво да се омаловажи и подцени сигурността на автомобила за някой лев по-евтин резервен вариант за ключ.

    Иначе аз съм от малък град и имаме само две места, на които правят ключове, на едното място казаха, че не можели да направят за Alfa, на другото сумата беше 240 лв. за резервен ключ за 147. Но предполагам по по-големите градове цените ще са под 200 лв., там не е като малкия град с по 1-2 магазина и високи цени.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  9. #9
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Известна верига ключарски ателиета във Варна ме таксува 78 лв. за обикновен ключ, с който да си отключвам/заключвам и паля колата. Къде ги намирате такива дето все не могат да правят ключове на Алфи и искат от 120 лв нагоре не знам.
    Last edited by Valenses; 04-12-2017 at 18:34.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Valenses View Post
    Известна верига ключарски ателиета във Варна ме таксува 78 лв. за обикновен ключ, с който да си отключвам/заключвам и паля колата. Къде ги намирате такива дето все не могат да правят ключове на Алфи и искат от 120 лв нагоре не знам.
    И коя е тая верига,че аз съм от Варна и за под 120 лв наистина не съм чувал да правят ключове за 156

  11. #11
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Аз съм от София, на повечето места искат около 150лв. Само на едно място намерих 120лв.

  12. #12

    Default

    Кажете за варна, и аз ще отида.

  13. #13
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Става въпрос за топключари, 4 или 5 ателиета са из Варна. 78 лв. ми взеха за обикновен ключ, а за такъв с дистанционно ми искаха над 300, но отказах категорично и не исках да изслушам детайлите.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Valenses View Post
    Става въпрос за топключари, 4 или 5 ателиета са из Варна. 78 лв. ми взеха за обикновен ключ, а за такъв с дистанционно ми искаха над 300, но отказах категорично и не исках да изслушам детайлите.
    Явно са с плаващи цени или си уцелил примоция,щото и те ми искаха преди година 120 ка.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Valenses View Post
    Известна верига ключарски ателиета във Варна ме таксува 78 лв. за обикновен ключ, с който да си отключвам/заключвам и паля колата. Къде ги намирате такива дето все не могат да правят ключове на Алфи и искат от 120 лв нагоре не знам.
    В големите градове има много ключарски ателиета и има някаква конкуренция, ама когато са два магазина в малък град си играят с цените както си искат. Те и за обикновен ключ, дето на други места е 1-50, 2 лв. взимат по 3-4 лв.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •