Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Трудно превключване на скорости на 147?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    49

    Default Трудно превключване на скорости на 147?

    Здравейте колеги .Имам един странен проблем. Когато колата е студена и при първо каране за деня ,всичко си е наред .Скоротите се превключват както трябва.Но ако покарам 15-тина километра примерно и след това я оставя за час ,на следващото тръгване става ад.Скоростите влизат адски трудно и ако недайси боже се опитам да превключа малко по-бързо (най вече 3-та) се чува ебати звука (се едно не съм натиснал съединителя) .Дали може да е маслото в скоростите ? А да, за допълнение съединителя ми отлепя адски ниско ,предполагам че си заминава .Но в конкретния случай незнам дали той е виновен ,защото си е така отдавна ,а не съм имал проблем със скоростите.Пък и сега са си ок през половината време.
    Ex '97 Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark
    147 1.9JTD

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми виж дали има масло в кутията.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Powered by Delphi delphi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Panagyurishte
    Age
    40
    Posts
    49

    Default

    попринцип причините са няколко, най осезаем ефект прри мен имаше след смяната на горната помпа на съединителя, като искам да отбележа, че педала не ми е пропадал никога имаше един празен ход до полувината, които сега го няма, но като цяло бях се заинатил, че ще ги направя скоростите да се включват като на нов автомобил и смених маслото (масло имаше и си беше добре), след това долната лагер-помпа заедно със притискателен и феродов диск (чисто нов съединител), горната помпа на съединител и накрая смених целият скоростен лост с механизма (оправисе гадният луфт в лоста) и след всичките тези маневри какво да ти кажа пак неги вклучва мазно от време на време се получава като все едно трябва да преодолееш зъб , остава селектора, който е върхо скоростната кутия или самите скорости
    Last edited by delphi; 08-06-2009 at 19:47.
    Alfa Romeo 147 1.6 Тwin Spark 120 HP

  4. #4
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Question

    Темата е супер стара, но реших да не отварям нова, защото търсих в търсачката, но не намерих решение на проблема...

    Та...ходът на педала на съединителя е супер странен. До средата педалът все едно е откачен, няма съпротивление, както се казва "безжизнен"..от средата на хода му до дъното, вече започва да има съпротивление. Отделя страшно ниско...едва ли не, още не съм си върнал крака и вече подскача колата! Задна скорост влиза трудно. Понякога влизат трудно в движение и другите скорости! Течове...поогледах...няма!
    Колата я взех скоро...били сменяли "някаква помпа" на съединителя...но до там с инфото!
    Имате ли представа накъде да се насоча за решаване на проблема?! Колата се движи, но осезаема е трудността й да превключва скоростите, а и педала е супер неестествен, както обясних в началото!
    Моля за съдействие, колеги!
    Колата: Алфа Ромео 147 1.9 jtd 116 к.с. юли 2005 г.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Темата е супер стара, но реших да не отварям нова, защото търсих в търсачката, но не намерих решение на проблема...

    Та...ходът на педала на съединителя е супер странен. До средата педалът все едно е откачен, няма съпротивление, както се казва "безжизнен"..от средата на хода му до дъното, вече започва да има съпротивление. Отделя страшно ниско...едва ли не, още не съм си върнал крака и вече подскача колата! Задна скорост влиза трудно. Понякога влизат трудно в движение и другите скорости! Течове...поогледах...няма!
    Колата я взех скоро...били сменяли "някаква помпа" на съединителя...но до там с инфото!
    Имате ли представа накъде да се насоча за решаване на проблема?! Колата се движи, но осезаема е трудността й да превключва скоростите, а и педала е супер неестествен, както обясних в началото!
    Моля за съдействие, колеги!
    Колата: Алфа Ромео 147 1.9 jtd 116 к.с. юли 2005 г.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...66&postcount=1
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Отиваш в сервиз или сам се заемаш. Гледаш двете помпи на съединителя, щото това 'сменяли някаква помпа' нищо не значи. И така и така ще я качваш на канала, погледни маховика и съединителя. Да не е замаскирана, някаква изненада.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Темата е супер стара, но реших да не отварям нова, защото търсих в търсачката, но не намерих решение на проблема...

    Та...ходът на педала на съединителя е супер странен. До средата педалът все едно е откачен, няма съпротивление, както се казва "безжизнен"..от средата на хода му до дъното, вече започва да има съпротивление. Отделя страшно ниско...едва ли не, още не съм си върнал крака и вече подскача колата! Задна скорост влиза трудно. Понякога влизат трудно в движение и другите скорости! Течове...поогледах...няма!
    Колата я взех скоро...били сменяли "някаква помпа" на съединителя...но до там с инфото!
    Имате ли представа накъде да се насоча за решаване на проблема?! Колата се движи, но осезаема е трудността й да превключва скоростите, а и педала е супер неестествен, както обясних в началото!
    Моля за съдействие, колеги!
    Колата: Алфа Ромео 147 1.9 jtd 116 к.с. юли 2005 г.
    Вероятно не са я обезвъздушили както трябва след смяната на помпата.



  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Отиваш в сервиз или сам се заемаш. Гледаш двете помпи на съединителя, щото това 'сменяли някаква помпа' нищо не значи. И така и така ще я качваш на канала, погледни маховика и съединителя. Да не е замаскирана, някаква изненада.
    Как точно се гледа маховик и съединител, като я качиш на канал?

    Не ти ли омръзна вече да пишеш безсмислени постове?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Как точно се гледа маховик и съединител, като я качиш на канал?

    Не ти ли омръзна вече да пишеш безсмислени постове?
    Лесно става, махаш скоростната кутия и гледаш, ако караш Опел развиваш люка и гледаш
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Лесно става, махаш скоростната кутия и гледаш, ако караш Опел развиваш люка и гледаш
    Ааа това ли било? Аз това го правя и без канал. Веднъж сутрин и веднъж вечер.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Arrow

    Благодаря за мненията! Аз се притеснявам най-вече да не е притискател или феродов диск или маховик...но май там симптомите бяха други... и да се налага да се сваля кутията...но да се надявам ако са една от двете помпи или обезвъздушаването им...да не се налага демонтаж на кутията!?!....
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Благодаря за мненията! Аз се притеснявам най-вече да не е притискател или феродов диск или маховик...но май там симптомите бяха други... и да се налага да се сваля кутията...но да се надявам ако са една от двете помпи или обезвъздушаването им...да не се налага демонтаж на кутията!?!....
    От износен феродов диск, съединителят ти ще буксува. При теб е обратното. От притискател - малко вероятно. Ако е сгънал работният цилиндър (долната помпа), вероятно ще имаш теч.
    Поради всичко това, е по-вероятно да е заради недобре обезвъздушена система или заради счупена пружина в помпата (горната).

    Накратко - фокусирай се върху поста (линка) на лорда.
    Last edited by ecotronic; 06-06-2017 at 15:50.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Arrow

    Благодаря! Захващам се в тази насока! Ще пиша за инфо!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ааа това ли било? Аз това го правя и без канал. Веднъж сутрин и веднъж вечер.
    Може и по рядко, когато проверяваш маслото дали не е изтекло при свещите, проверяваш и съединителя по описания начин надявам се че вече знаеш от къде идва маслото при свещите.


    ---------- Post added at 18:01 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Благодаря! Захващам се в тази насока! Ще пиша за инфо!
    Ако си прочел темата, която ти показах до края, при мен беше счупена пружината и беше като твоите симптоми, отделяше ниско, трудно включвах, педала имаше огромен свободен ход, направо се мандахерцаше
    Last edited by lordliness; 06-06-2017 at 18:07.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15

    Default

    Колега, бях с единтичен проблем като твоя.. гледай по темата, която ти показа lordliness, и си пак в играта. Аз обезвъздушавах, но нещо не се получаваше. Помпата беше прекалено износена и не можеше да направи достатъчно налягане. Дано не е от аксиалния лагер в съединителя и се разминиш само с обезвъздушаване.

    П.С.
    Лоста на скоростите центрира ли се сам, като дадеш на свободна от някоя скорост?!?! Понеже така и така ще се разглобява поставката на акумулатора, няма да е лошо да погледнеш и лоста, който се намира до скоростната кутия. Да му направиш една профилактика (смазване).
    Last edited by zombiran; 06-06-2017 at 18:54.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •