Results 1 to 10 of 10

Thread: Вода във задна врата алфа 147

  1. #1
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default Вода във задна врата алфа 147

    Здравейте Колеги,
    Имам си аквариум на задната врата (при рязко отваряне и затваряне си се "плицука водата") Предполагам че уплътнението на прозореца е проблема. Дали има някакви отводнителни канали на тези врати или да хващам дрелката ?

    Поздрави.

  2. #2

    Default

    На алфата не знам как е, но на стилото ми се пълнеха вратите с вода и плискаше яко. В долната част на вратата, като свалиш(или поне надигнеш) гуменото уплътнение трябва да има дупки за оттичане - моите бяха се задръстили с мизерии и като ги отпуших изтекоха поне 4-5л от едната врата. Предполагам че и на 147 има същите отвори.

  3. #3

    Default

    Има отвори като на всички коли.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    33

    Default

    Петата врата (на багажника) ли имаш предвид, защото и мен ме интересува за нея. Отскоро ми се събира вода зад пластмасовата кора, и като отворя ми се излива в багажника.
    Извинявай, че ти ползвам темата, ако при теб е друг случая.
    Romeo 147, TS 1,6 2001

  5. #5

    Default

    Махни кората, полей колата с маркуча и виж от вътре каде капе.Най вероятно през уплатнителя на чистачката или се е откачил маркуча на стъкломиещото.

  6. #6
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Задна дясна врата е проблема при мен. Но няма лошо ако разберем дали има отводнителни канали и на 5-тата врата

  7. #7
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Днес след леко усилване на музиката в колата аквариума прокапа на всички врати отводнителните канали се намират в предната част на вратите под уплътнението (Проверено лично). Търсих на 5-тата врата но не успях да открия.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20171205_122928.jpg  

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    33

    Default

    Добре си се справил.

    При мен проблема се оказва по-голям. Имам вода и в кухините към стоповете. Някой знае ли дали там има отводнителни канали, и откъде може да влиза вода там изобщо?
    Romeo 147, TS 1,6 2001

  9. #9

    Default

    Най вероятно е от задната чистака, провери оста на рамото да не е блокирала

  10. #10
    започва да се пристрастява mrwrong's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    55

    Default

    Колега consol, това което си показал на снимката не е отвора за изтичане на водата от вратата. Това там е за пласмасовите щипки които държат уплътнението. Самите отвори за задната врата са 3 , а за предната 4 и се намират между това улътнение което си снимал и самия външен ръб на вратата. Понякога се пълнят с кал от прахоляка по улиците и затова се запушват. Най-лесно ги отпушвам с клечка за зъби, която прокарвам между уплътнението и вратата. Отворите са продълговати.
    Alfa 75 2.5 QV
    Alfa 147 1.9JTD face

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •