Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Алфа Ромео Кросвагон

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    16

    Default Алфа Ромео Кросвагон

    Здравейте колеги.Може ли да споделите своите впечатления за този автомобил?Днес си купих такъв и ще съм Ви благодарен за споделената информация.

  2. #2

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    67

    Default

    Честито.
    Кой взе?
    Пусни снимчици да й се порадваме.

    Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
    3.2 V6

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    16

    Default

    Колеги нов съм,дори не знам как да кача снимка.

  5. #5

    Default

    Здравейте.
    Може би, за начало, ще помогне ако упоменете откъде сте. Следва препоръчан форумен сервиз /ако има нужда/ и т.н.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    16

    Default

    Здравейте ,от Пловдив съм.Как да кача снимка на колата?Днес я регистрирах и чак не мога да заспя от кеф.

    ---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:22 ----------

    И да,ако някой знае подходящ сервиз ще му бъда благодарен да го сподели.

  7. #7

    Default

    качваш в http://picbg.net/login.php
    и копираш линка тук.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    16

    Default



    ---------- Post added at 00:16 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

    Ужас,няма да качвам нищо повече.Надявам се скоро някой да ми препоръча читав сервиз.

  9. #9

    Default

    Eто така:



    Само копирах и поставих BB code от picbg.net.

  10. #10
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Леко невъзможни за намиране тампони за раздатка и диференциал, за диференциала има някакво решение.
    Скъп кардан, който е разбит на 99% от колите, при рязка смяна на предавка се чува шум, и евентуално вибрация при ускорение. Рециклира се.
    Скъпи и различни амортисьори, само оригинални, на поръчка.
    Скъпи и различни спирачни маркучи, но може да се правят и по поръчка, примерно в "Папе".
    За сметка на всичко това - страхотна возия, нищо общо със 156.
    Вериги се слагат само на задните колела, но надали някога ще ти потрябват. Трябва да са тип "spider".
    Не трябва да се тегли, освен ако две от колелата не са във въздуха.
    Ако си купуваш теглич, е различен, не става от Sportwagon.
    Страхотни спирачки и пътно поведение, страхотен кеф от управлението.
    Въпреки всички недостатъци, които изброих, одобрявам избора на Crosswagon-а, с две ръце!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    16

    Default

    Благодаря ти за одобрението колега и за инфото което ми даде.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Леко невъзможни за намиране тампони за раздатка и диференциал, за диференциала има някакво решение.
    Скъп кардан, който е разбит на 99% от колите, при рязка смяна на предавка се чува шум, и евентуално вибрация при ускорение. Рециклира се.
    Скъпи и различни амортисьори, само оригинални, на поръчка.
    Скъпи и различни спирачни маркучи, но може да се правят и по поръчка, примерно в "Папе".
    За сметка на всичко това - страхотна возия, нищо общо със 156.
    Вериги се слагат само на задните колела, но надали някога ще ти потрябват. Трябва да са тип "spider".
    Не трябва да се тегли, освен ако две от колелата не са във въздуха.
    Ако си купуваш теглич, е различен, не става от Sportwagon.
    Страхотни спирачки и пътно поведение, страхотен кеф от управлението.
    Въпреки всички недостатъци, които изброих, одобрявам избора на Crosswagon-а, с две ръце!
    А в цени можеш ли да облечеш мнението.

    Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
    3.2 V6

  13. #13

    Default

    Здравейте,
    Харесал съм и аз един Кросвагон и мисля да го взимам, имам следните въпроси:
    1. Има една вибрация във волана на място. Аз съм я имал и на 147-цата (пак жтд), но като че ли по-малко ми правеше впечатление там. Вибрацията е на място и като подадеш малко газ изчезва. Няма разлика от натиснат и ненатиснат съединител, така че не трябва да е нещо от маховика.
    2. При потегляне има някакъв лек шум, който не можах да разбера откъде е. Тествах го и при отворен капак и ми се стори, че двигателя си мърда успоредно с шума. Разбира се не си представяйте нещо много да се тресе цялата кола и т.н. Може и аз да се филмирам.
    3. Споделете как е вашата кола при движение - аз покарах Кросвагончето до 100 км/ч някъде, колата превключва много леко и добре, няма шумове от съединителя и е добре на твърдост, спирачките са супер. Но шумни ли са ви колите - говоря като шум от самия drivetrain. Има ли някакъв технологичен шум от 4х4 системата, който може да се очаква, защото тази кола ми се стори, като че ли имаше някакво минимално виене, което беше трудно доловимо, но все пак?
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  14. #14
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Аз карам кросвагон има си дребни шумове заради диференциали и т.н важно е да няма вибрации по време на движение.Аморт.има и китайски има и други.Моята е съа китайски отпред слагани от миналият собственик и вече една година са добре.Вибрациите във волана може да са от тампон.Внимателно прегледай всичките предавки дали влизат.Части се намират но са доста скъпи.Аз патих със кардана и платих 750лв за кардан и рециклаж друго не съм пипал по колата.Миналият собственик е сменил доста неща по нея...
    Ако имате въпроси може да ми се обадите 0899221490
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  15. #15

    Default

    Колата, за която говоря е с ревизиран кардан със сменени лагери и нов съединител, и се кара много добре и плавно. Това за шума ми беше интересно, но явно си е нормално.
    А твоята има ли вибрации във волана, колега? Гледам, че проблема с вибрациите на място се е дискутирал и преди, дори и по чужди форуми, но без ясен отговор.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •