Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Температура охладителна течност

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    5

    Default Температура охладителна течност

    Здравейте
    Регистрирах се във форума преди доста години, защото обмислях покупка на Алфа едно време, което така и не се случи, но ето че години по-късно все пак взех такава кола - Алфа 147, 1.6 бензин, 2006 г. Количката е чудесна, но имам проблем - трудно загрява, а когато загрее и карам на прав път, температурата пада рязко, понякога дори на 50 градуса. Най-логично според мен е термостатът да е развален. Освен това от време на време ми светва чек енджина и изписва на борда съобщение, което забравих, че не го е показвала скоро, но нещо от сорта на "control system" нещо си.
    Нямам никаква идея за нито един Алфа сервиз, а знаем колко е важно да се иде при надежден и коректен човек, особено, когато си лаик.
    Съвети?

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Списък със сервизи:

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=5
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Напук на разни лордовски мнения, термостата ти е заминал. Ама като гледам, това може да ти е най-малкия проблем. Закарай колата в сервиз, да й направят диагностика. Щото скоро може, да не си толкова прехласнат, по модела.
    Преди да се купува кола, се кара на проверка в сервиз. Дано не е сериозен проблема.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Напук на разни лордовски мнения, термостата ти е заминал. Ама като гледам, това може да ти е най-малкия проблем. Закарай колата в сервиз, да й направят диагностика. Щото скоро може, да не си толкова прехласнат, по модела.
    Преди да се купува кола, се кара на проверка в сервиз. Дано не е сериозен проблема.
    Ако има предвид мен, понеже ме наричат Лорда, моля покажи къде в тази тема има мое мнение, или пак пишем колкото да не заспим и да се заяждаме?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by raduslaf View Post
    Здравейте
    Регистрирах се във форума преди доста години, защото обмислях покупка на Алфа едно време, което така и не се случи, но ето че години по-късно все пак взех такава кола - Алфа 147, 1.6 бензин, 2006 г. Количката е чудесна, но имам проблем - трудно загрява, а когато загрее и карам на прав път, температурата пада рязко, понякога дори на 50 градуса. Най-логично според мен е термостатът да е развален. Освен това от време на време ми светва чек енджина и изписва на борда съобщение, което забравих, че не го е показвала скоро, но нещо от сорта на "control system" нещо си.
    Нямам никаква идея за нито един Алфа сервиз, а знаем колко е важно да се иде при надежден и коректен човек, особено, когато си лаик.
    Съвети?
    Просто смени термостата и всичко ще е наред.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Напук на разни лордовски мнения, термостата ти е заминал. Ама като гледам, това може да ти е най-малкия проблем. Закарай колата в сервиз, да й направят диагностика. Щото скоро може, да не си толкова прехласнат, по модела.
    Преди да се купува кола, се кара на проверка в сервиз. Дано не е сериозен проблема.
    Изобщо не може да става дума за прехласнат Просто върши работа количката и затова я определям като чудесна.

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Казах го в друг смисъл. Кола се взима, след като й е направена диагностика. Закара ли я в сервиз, да видят грешката?
    Иначе колата е страхотна, да й се радваш много.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    5

    Default

    Днес оставих колата в Горубляне при едно момче Радостин. Той е поддържал колата преди да дойде при мен. Изглежда доста свестен, така че се надявам всичко да е наред довечера като отида да си я взема

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Стискам палци. Обслужи я както трябва и ще й се радваш дълго време. Недей да пестиш от косумативи, че ще ти излезе солено после. Колата иска хубаво и най-важното оригинално масло. Разучи ли, какво екстри има?

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Стискам палци. Обслужи я както трябва и ще й се радваш дълго време. Недей да пестиш от косумативи, че ще ти излезе солено после. Колата иска хубаво и най-важното оригинално масло. Разучи ли, какво екстри има?
    Смених маслото и филтрите, сложихме нов термостат и засега е чук. Похапва малко масълце, ама не е болка. От обслужване не пестя. Екстрите не са нищо особено, ама и на мен като цяло ми трябва климатик, ел. стъкла и огледала и другото ми е все тая

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Бензинка е, ще хапва масълце. Следи го първите седмици, за да разбереш какъв е разхода. И да знаеш кога да доливаш. Маслото трябва да е качествено, доста хора ще ти кажат че най-добре е 5w50. Но ти ще си прецениш, според това как караш колата.
    Предполагам има ASR и VDC, сега да падне сняг и ще се радваш като малко дете.
    Весели празници и безаварийни километри.

  12. #12
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Бензинка е, ще хапва масълце.
    Обоснови се!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  13. #13

    Default

    Спарка ако се кара с хубаво масло и не влиза в лютеницата, изкарва 10 000км без нужда от никакво доливане...

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Достатъчните като брой теми, във форума. И не само тук показват, че TS мотора е склонен да гори масло. Дори и да е в добро състояние. Може изобщо да не пуши, газовете да са изцяло в норма, да няма теч и пак маслото да намалява. А ако някой си направи труда да помисли над написаното в клижката на колата, а там пише че след 6000 км, разхода на масло се стабилизира. Обърнете внимание, на думата стабилизира. А ако отворите сайт на производител на масло, без значение кой и зададете търсене по модел кола, ще видите че пише проверка на маслото, през 500 км. Сигурно щото, не го гори?
    Знам че в тоя форум има коли, дето сигурно и бензин не горят, ми направо връщат на бензиностанцията. Ама това са рядкост.

  15. #15
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Маслото се проверява и по други причини, а не само че го гори и че е бензинка. Не казвам, че ТС е върхов мотор без да гори и капка, ама твоето изказване бе предубеденост. Демек ако имаш дизелова кола, няма да погледнеш въобще щеката, защото е дизел.

    П.С.
    Бензин, ако искаш вярваш разода ми за 300км е....200гр.....а сега де!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •