Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Как да запазя съединителя, маховика и турбото?

  1. #16
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by C-e-c-o View Post
    Принципно 80% от карането ми е градско и то в пикови часове в най-големите задръствания. Нямам желания да се правя на пилот, освен в единични случаи, когато се налага да се изнеса по-бързо в кръстовище. От време на време пътувам към Северозападнала България през Петрохан и не бих отказал едни 30тина магарета, които си си се усещат при изкачване.

    До колкото виждам чипа средно върви около 300лв, обаче в моя случай не биха ми взели повече от 50лв, НО ако в крайна сметка резултата ще е 4 цифрен (маховик/съединител/турбина) не бих си правил експерименти.
    Относно Петрохан и други проходи е стил на каране и познаване на пътя.......чип там не ти трябва.....специално за планински преход, ако умееш да държиш двигателя в обороти и и избираш подходящите предавки.....чипа отива в историята......много магистрални рейсари с много по мощни коли, сам им късал кайшката точно в завоите....
    И според мен чип не ти трябва....едно е да вземеш максимума от това което ти е предложил производителя, друго е да го натовариш максимално чрез засилване на агрегатите......ако ме разбираш.....затова се предлагат коли с различна мощност......от 70 до 500к.с....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #17
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Еха... къде правят ремап за 50 кинта?
    При познат в Михайловград , но се съмнявам, че би направил същата услуга за някой друг.

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Относно Петрохан и други проходи е стил на каране и познаване на пътя.......чип там не ти трябва.....специално за планински преход, ако умееш да държиш двигателя в обороти и и избираш подходящите предавки.....чипа отива в историята......много магистрални рейсари с много по мощни коли, сам им късал кайшката точно в завоите....
    И според мен чип не ти трябва....едно е да вземеш максимума от това което ти е предложил производителя, друго е да го натовариш максимално чрез засилване на агрегатите......ако ме разбираш.....затова се предлагат коли с различна мощност......от 70 до 500к.с....
    Принципно си прав. Аз лично съм го минавал с кола 80 коня (1.6td) без много ядове, но същата кола на 110 (1.9 tdi) определено се караше с по-голяма лекота и даже даваше по-малък разход.
    Last edited by C-e-c-o; 16-12-2017 at 18:21.

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Нормално, едната кола е 80 коня, другата 110. Това са 30 коня разлика и разлика във въртящия момент. Колата ти е 140 коня, защо мислиш че ще имаш проблем? Карай си я, както е направена. Като превключваш на правилните предавки и обороти, няма да имаш никакви проблеми.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •