Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Преправяне на кознола на 156 за 2 DIN Мултимедия

  1. #1

    Default Преправяне на кознола на 156 за 2 DIN Мултимедия

    Колеги навил съм се да си купувам мултимедия за колата.
    Интересувам се някой дали си е преяравял конзолата от 1 DIN CD към 2 DIN CD / DVD Multimedia 7"

    Като цяло мисля от Aliexpress да си взема някаква спрял съм се на следните 2 варианта:

    1. Car Electronic 2 din Car No DVD Player GPS Android 6.0 Navi 7 inch Universal Car Radio In Dash Bluetooth Stereo Video Free Map

    2. 7 inch HD Car GPS Navigation FM Bluetooth AVIN Map Free Upgrade Navitel Europe Sat nav Truck gps navigators automobile

    Потърсих в нета и намерих следните неща
    - https://www.youtube.com/watch?v=hpw2YpPOtbQ
    - http://alfaamore.hu/blog/4566
    - https://mybroadband.co.za/vb/showthr...e-you-can-help

    По точно се интересувам как да си преправя конзолата (дали има някакви тънкости), като на прикачената снимка
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2493.jpg  
    Without heart we would be mere machines

  2. #2
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Мисля че в гаража имам една преправена такава, мога да ти кажа в понеделник.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  3. #3

    Default

    Супер
    Ще изчакам до понеделник колега.
    Without heart we would be mere machines

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да придвижа малко темата.След доста умуване, рязане, лепене и т.н. и не напоследно място псуване, най-после преминах от 1 на 2 DIN. - https://ibb.co/mBX0kYY - ся трябва ми малко хелп в избора на устройство.Отвора е направен универсален - 180/110 мм.Значи трябва ми устройство на андроид, с радио, карта и флашка, да чете поне MP3 с вграден GPS,не такива с огледален линк от телефона,wi-fi, блутут.Еквалайзер, мощност като на стандартен плейър китайче сиреч 4х40 да речем.Питам понеже главата ми прегря и всичко ми се омеша.Цена до 250-300 лв.

    п.п.Да може да работи с офлайн карти примерно на гугъл мапс.
    Last edited by dimitar_vd62; 19-10-2019 at 22:52.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тъй, приключението вече завърши - https://ibb.co/6075Lqg
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Много добре се е получило!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе получи се, ама хванах високо кръвно, невроза, неврастения и други срамни болести.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8

    Default

    Kakва мултимедия сложи, че искам и аз на 147та да сложа

  9. #9

    Default

    За 147ците има готови предложения от китайците, които пасват на мястото и на дизайна.


  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by orientex View Post
    Kakва мултимедия сложи, че искам и аз на 147та да сложа
    Същата, дето е посочил колегата, само че без декоративния панел.Панели за 156 няма, защото не са предвидени за 2 DIN, и всичко се преправя.Включително се изпразва таблото и тунела зад конзолата и връщане назад няма.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11

    Default

    Тази от снимката, само заради декоративния панел, е доста по-скъпа от средната цена за подобно устройство.



  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да ама ако знайш колко работа и нерви спестява, ще ги дадеш.Моето го взех за 200 кинта от олх-а, с панела за други марки и модели фабрично пригодени за два дина са поколо 350.А аз освен че трябваше сда прекроя фасона на цялата конзола трябваше да мисля как да захвана управлението на климатика за централната конзола защото оригиналния захват отпада и така да стане че ако отиде в сервиз,конзолата да се демонтира и монтира както си е заводски, щото иначе трябва да стоя с колата понеже майстора очаква нещо стандартно и ако не е такова,ще си блъска главата и накрая може да счупи нещо и после пак наново.А тука вадиш и слагаш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13

    Default

    В твоя случай разбираемо, но има готови рамки за 147, в които пасва мултимедия като твоята без преправяния и мъки. А тази от снимката под 700 кинта не я намирам при китайците (не съм и търсил подробно де). Ако те гепнат на митницата сложи мито и ДДС и сметките станаха дебели



  14. #14
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Еми може би тия дето съм гледал са като моето китайче с такава рамка.Чак толкова подробно не съм ги разглеждал.Та първи впечатления - върви задоволително с 1гб рам и 16 гб ром.За качеството на музиката....бива ако не сте меломани.То и говорителите ми не са маркови, така че може би може и по -добре да е.Макар че преди това с тези говорители имах блаупункт, жевеце и едно нео и беше по-добре дори с неото...но става.Навигацията си върви перфектно оффлайн, на фона на радио или флашка, само не ми стана ясно защо като се обади оная кифла с напътствията музиката спира и повече не тръгва, докато не излезеш от навигацията или не спреш кифлата.А трябваше само да се намали звука.Може би трябва още да си поиграя с настройките.Задната камера и тя изключва музиката но после си тръгва.Там има опция да зададеш да не спира музиката докато си на задна.ВЪЙфито хваща много повече отколкото телефона ми, дори се свърза с домашния ми интернет а за съм дефакто на 7 етаж.С хотспота през телефона също нямам грижи.Утре ще разгадавам разговори през медията.Друг път като карам се счупват да ми звънят, ся никой.Имах притеснения че тъчскрийна ще ми отвлича вниманието,докато усилвам намалям или превключвам, но бързо се свиква да го правиш с периферното зрение но като цяло предпочитам врътка за тая цел.Като цяло реагира доста бързо.Бях предубеден към тия джаджи и ако сега ще купувам бих дал малко повече пари за повече памет, макар че и така не е зле.Ако колата позволява може да показва и сигнализира за налягането в гумите или други параметри, аз обаче нямам такива екстри на колата, мога да включа блутут и да сваля накое ОBD от приложенията.Има вход за още една предна камера, изход за субуфер който им е фен, две USB изкарани в жабката, доколкото прочетох и разбрах може да поддържа още два монитора примерно в подглавниците.ТВ тунера липсва макар че по упътването го има, ма той китаеца май ръга едно универсално упътване за всички модели.На мен тв-и не ми трябва и не го правя на въпрос, но ако някой си взема такова чудо да се информира предварително какво има и какво няма.Имам само едно притеснение относно охлаждането на това чудо.И другото което трябва да обърнете внимание е размера - 180на 102мм т.е. с 8мм е по-малко то стандартната конзола която е 180 на 110 мм.Въпреки това рамкат го фиксира, демек предвидил съм ако се счупи и реша да сложа стандартна да нямам грижи с ново пилене рязане и лепене.Ето малко снимки, за информация как изглежда захващането на модула за климатика и самото китайче как е приспособено към дин конзолата.
    https://ibb.co/dbD4crd - има дистанционни втулки които фиксират модула на такова растояние че врътките да не стърчат прекалено или да не са съвсем навътре.Около бутона за аварийните съм изградил една П-образна структура която го центрира и от долната страна влиза на щрак в нарочно направен прорез в капака на модула а отгоре се фиксира с две самонарезни винтчета.Като се развият винтчетата с ръка леко се повдига задния край нагоре, ЛЕКО!, и се издърпва назад.Модула както и при оригинала остава в таблото, не може да излезе през отвора за централната конзола освен на една страна.За целта се изрязват ребордовете на таблото и тунела малко за да може да падне модула на климатика надолу, но така че да остане малко "месо" да магат да се захванат едно за друга със самонарезни винтове иначе се отделят и се получава грозен луфт - https://ibb.co/6wtwrLK - /оригинално има една планка под модула на климатика която върши и тази работа, но тя отпада/.Изрязва и се пластмасата с двата винта над модула на климатика които държат и него и централната конзола.Снема се надолу след като конзолата е готова и се залепва на новото място към отвора на таблото за да може да се укрепи конзолата за да понесе теглото на медията -https://ibb.co/RTjkvGJ - .Отпада по-надолу и захващането на конзолата зад пепелника.Няма как, но с него или без него все тая.Закрепването на китайчето импровизирах със планките с които идва да може да се слага и сваля като стандартните, със щракване и вадене с планки.За целта изпилих винтовете максимално, иначе не влиза в конзолата за медията и отзад импровизирах с една разпънка от дърво, иначе планките се свиват и излиза както си иска. - https://ibb.co/V3MgzN6 , https://ibb.co/nbqv7Nf .Тиксото държи едно предпазно фолио, което имах глупоста да махна предварително.Декоративната рамка изработих от пвц Г-образен профил 10/10 мм черен купен от Бриколаж, който впоследствие оформих по формата и размера на отвора на централната конзола - https://ibb.co/hZ6qQ5V . За съжаление не направих снимки на стъпките на преправяне на централната конзола, защото се бях улисал в работата и забравих.Но ви трябва една конзола, секундно лепилло, шкурки, пилички, кит, диамантено дискче с диаметър 25-30мм за машинка тип дремел но може да го ползвате и на дрелка, грунд и боя на спрей.Търпение и богат репертоар от псуване.
    Last edited by dimitar_vd62; 02-01-2021 at 23:09.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #15

    Default

    Това с музиката може да е от апликацията, пробвай със Sygic как ще е.



Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •