Results 1 to 2 of 2

Thread: Говорители за 156

  1. #1
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default Говорители за 156

    Така, взех си говорители Focal rcx-165 с идеята да заменя фабричните на 156. До тук всичко е наред, когато пристигнаха обаче се оказа,че нещата не са ръг и тръг и се иска намеса. Самият говорител е точно колкото оригиналния с малкото изключение,че е малко по-висок и опира леко в ламарината, което е от долната страна. Освен това предпазната решетка се монтира на една пластмаса, която е точно колкото отвора за говорителя, но кората има едно скосение, което влиза малко навътре и съответно рамката на влиза. Ходих да търся адаптери, но навсякъде ми казват,че за тази кола няма и говорителя се монтира директно. Като го сложа се вижда,че ако излезе напред с 5мм поне говорителя ще може да се сложи, за самата рамка ще трябва още малко напред. Та въпроса ми е към хората, които са сменяли фабричното озвучение, как да станат нещата най-безболезнено или от къде мога да намеря адаптери, които да свършат работата.

    П.С Ето снимки на старите и новите говорители.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20171214_181443.jpg   IMG_20171214_181504.jpg   IMG_20171214_181513.jpg  
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  2. #2

    Default

    Според мен ако отидеш в някой аудио сервиз и да нямат адаптери ще ти изработят. Например в авител ми направиха за бившата кола (Suzuki swift sport). Друг е въпроса каква ти е целта и дали имаш наличните бас и усилвател, които ти трябват за да продължиш нататък. Казвам да продължиш нататък защото съм го играл този филм и без тези неща трудно ще усетиш някакъв ефект. Ако ги нямаш тези неща и тепърва ще купуваш те съветвам да минеш на Bose. По-безболезнено ще е, по-евтино, а може и по-добре. Успех!
    '06 Alfa Crosswagon Q4

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •