Results 1 to 9 of 9

Thread: Да се представя и аз, нов Alfist

  1. #1

    Default Да се представя и аз, нов Alfist

    Здравейте

    С някои от вас вече си писахме в няколко теми, но реших да направя и една тема, в която да се представя, както си трябва. Чудех се дали напиша "нов член" или "нов Alfist", но тази дума "член" някак не ми допадна

    На 22 години съм, от малко село област Сливен.

    В други теми вече споделих как станах почти неволно собственик на 147 (първи личен автомобил) , не е по-различно от това, което се е случило при повечето хора - автомобила избра мен, аз случайно попаднах на него, не се бях замислял за Alfa Romeo , въпреки, че ми харесваше марка и отпреди това. Нямах точни изисквания, разглеждах и в Интернет, и чрез познати. Именно по втория начин попаднах на 147, 120 коня 2002, от Италия (съответствено понаучих основни думи в италианския, заради борд компютъра, като destra и sinistra /дясно и ляво/)

    Общо взето се качих , покарах няколко минути и без много въпроси (което, признавам, не се прави) просто реших да броя парите (3200 лв.) и да замина. 2 дена по-късно смених италианските номера, регистрирах си колата както си е му е всичко по законния ред и така. Прикачените снимки са от миналия месец, с италианските номера. Не е в някакво уникално и перфектно състояние, както почти всички използвани коли, но в крайна сметка, това ми беше избора, а явно и аз бях избора на 147-ма

    Кое и харесвам най-вече? Директния волан и мекия съединител, правещи всеки курс нещо приятно. Съединителя може и с малкия си пръст да го натиснеш, а волана е изключително директен , съответствено не иска голямо въртене, на завои "влиза" перфектно, дори играта на "дупки" по нашите пътища е интересна

    Дойде си колони Pioneer , свирещи доста силно и басово, Player-а Sony Xplode също е готин бонус към возилото.

    И така, ето и няколко снимки...

    https://ibb.co/dGKXem
    https://ibb.co/n2nJKm
    https://ibb.co/dvZ9QR
    https://ibb.co/dDKyKm
    https://ibb.co/cCMZs6

    Липсва една лайстна, има някои неща козметични, но всичко с времето си. Гумичката отдолу съм я свалил (снимките са и от първия ден), тъй като и без това е ниска, с тая гума направо си е на земята, за нашите "пейзажи" просто е неприложимо, особено в село.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  2. #2

    Default

    Почти 2К преглеждания на темата и нито един отговор?
    Благодаря...



    Че не е като извадена от фабриката - не е, ама чак толкова... има вид някакъв.

    Както и да е, март месец вземах още една, нормално висока 2 врати, което го споменах в темата за общи приказки, но така и не пуснах снимки.

    Пускам такива от вечерта, в която я вземах, когато напълнихме газовата с бонус - 20 литра бензин (газова 40 л.) и отпрашихме към вкъщи (на първата също пуснах снимки от първия ден, това си е емоцията - първия път, хи-хи).


    https://ibb.co/cWieqy
    https://ibb.co/hQK2Ay

    Всъщност, технически тази излезе по-добра, въпреки пъти по-ниската си цена, спрямо първата.

    Надявам се да ви хареса и на вас. Само да не стане пак 4К преглеждания и 2 поста (моите).
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  3. #3
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Добре дошъл,

    Честито и за двете придобивки, като ти пожелавам много безаварийни километри и хубави емоции с тях. Много добре си се ориентирал кое е най-хубавото на този модел, а именно директният волан!

    Може би колегите не харесват много модифицираните коли по екстериора и затова и не са писали. (вкл. и аз)

    Радвам се за ентусиазмът ти как си придобил автомобилите, харесва ми и подходът ти във форума

    Като за начало можеш преди да направиш хубави снимки, на хубава светлина като преди това измиеш добре двете италианки

    Първото нещо което бих направил с червената е да махна тази грозна лайстна от ръба на задната врата, както и да отлепя тези лепенки по предния капак.
    Второто нещо е тези грозни прагове да се разкарат също моментално.
    Трето - решетките на предната броня, ако ги боядисаш черни ще изглеждат в пъти по-добре и тогава колата наистина ще светне!

    Ластната, която липсва може да си я намериш от коли на части или някоя морга, докато търсиш нея, виж и за кръглата капачка, която липсва под нея, там където се закача куката при теглене.

    С каква цел е покупката на втората? И тя ли е същият двигател?

    Очакваме по-добри снимки

    Успех!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #4

    Default

    Тук сме си "башка" непукисти.

    То ако ни пукаше от мнението на другите, нямаше да си купим и караме Алфа.

    Важното е ти да си харесваш придобивките, да си ги шофираш с кеф, а другото живот и здраве ...

    Честито и безаварийни километри.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Добре дошъл и успех във форума ни!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Честито и за двете. Втората ми харесва повече Много да те радват и да ги докараш на фест-а.
    146 1.6TS CF1 '98


  7. #7

    Default

    Благодаря за хубавите думи
    Аз съм от октомври във форума, но не влизам толкова често, иначе съм писал и по други теми.
    Сивата на всички им хареса повече, само аз червената си я харесвам в малко повечко, не знам защо
    Може би защото е червена и е 4 врати (не казвам 5, защото не го броя за врата капака на багажника, няма да превозвам сирийци, че да го пиша за врата ), а сивата е 2, но това не я прави по-лоша - компенсира със кожения салон, който другата с 4-те няма (обикновените платнени).

    И да, едни и същи двигатели са и двата - 2002 1.6 120hp Twin Spark, и двете са с газова под багажника на мястото на резервната (само марките газови уредби са различни, но и двете са по 40 л.). Като цяло съм се стремял към техническа еднаквост, а и ми попадна на доста изгодна цена и голям късмет при доброто си техническо състояние.

    Не са измити, защото снимките са от първия ден, тя тази лепенка отдавна я няма, намерил съм и лайстна и т.н. Просто споделям именно тези снимки , защото те са най-голямата емоция, едната е на сутринта след купуването, първите снимки с италианските номера (вече отдавна си е с BG), и първите от бензиностанцията (тя си е тук регистрирана) със сивата. Никои други снимки, които погледна, няма да носят емоцията на тези, които съм пуснал тук, защото те са първите и желанието, емоцията и радостта, с които са снимани ги правят уникални за мен.

    Тръгнах малко все едно за кола не говоря, но предполагам ме разбирате.

    На феста трудно ще докарам и двете поради невъзможността ми да карам 2 коли едновременно, но вероятно, ако имам времето и съм свободен бих дошъл с едната (няма как и с двете, а да хвана някой приятел - това означава да поема разходите и на друг, да поема и бензин/газ и на двата автомобила, и то ще стане едно приятно на джоба ми...).

    И да - директния волан е нещото, което с удоволствие хващам в ръцете си!
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  8. #8
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Кенефи, нямам думи, червената някой се е гаврил яко с не

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #9

    Default

    И двете?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •