Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Обмислям да мина от Пунто на алфа ромео 147 1.9 115

  1. #1

    Default Обмислям да мина от Пунто на алфа ромео 147 1.9 115

    Възнамерявам да сменя италянка с италянка именно от пунто на алфа ромео като се чудя дали мога да си намеря свястна 147 1.9 в ценови диапазон от около 3хил лева ?спрял съм се на 1.9 115кс.Подходяща ли е за 20 годишен младеж ... от към разход на гориво и обслужване нещо фатално ли е ?
    доколкото съм информиран главно предницата е доста калпава .

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Manata232 View Post
    доколкото съм информиран главно предницата е доста калпава .
    Много е калпава! Ужасна е направо.
    Тази година ги смених моите оригинални носачи с щампа TRW 98' . Даже долния десен го оставих, щото е здрав.
    Само 19 години са изкарали, не ги е срам!

  3. #3

    Default

    Уникално добър автомобил за тези пари, аз имах късмета да попадна на читава технически бройка с леки забележки (козметика предимно), надявам се такъв късмет да попадне и на теб. Ти си на 20, аз на 22, за младежи е перфектна
    Пъргава, директно управление, влиза от раз на завоите, ако нямаш проблеми по съединителя е много мек и приятен, изобщо това е перфектен избор.

    Е, моите впечатления са от 1.6 бензинка, но това да ти е разликата.
    Last edited by Ali.Sali; 21-12-2017 at 08:53.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  4. #4

    Default

    Абе те съединителите при 1.6 и при 1.9 са малко различни като усещане ама айде.
    Отделно като обслужване ако слизаш от пунто 1.2 и се качваш на 1.9 алфа ще виеш като карпатска мечка.
    Ако бюджета ти е 3 бона направо забрави да вземеш читава алфа.

  5. #5

    Default

    Става, за 3 става.

    Мойта я взех за 2400 обслужена, с туба масло 10в60 и комплект нови накладки в багажника, 8 хубави гуми летни и зимни (континентал и дънлоп). Отделно е с чип и генерация, втори собственик и прилежно водена история, на 138 000км.
    А и газова си има даже.

    E имаше да правя съединител и окачване и да сменя ламбда, но със собствен труд мисля че се събраха до 3000.


    ----
    Но някой тракалник на 500 000км дето като ти се наложи да правиш поне едно от съединител с маховик, турбо или дюзи и вече си потънал с хилядарка...

  6. #6
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Що си мислиш, че ще му се наложи? На мен що не ми се е налагало? Нали затова се гледа преди да се купува...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  7. #7
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Става, за 3 става.

    Мойта я взех за 2400 обслужена, с туба масло 10в60 и комплект нови накладки в багажника, 8 хубави гуми летни и зимни (континентал и дънлоп). Отделно е с чип и генерация, втори собственик и прилежно водена история, на 138 000км.
    А и газова си има даже.

    E имаше да правя съединител и окачване и да сменя ламбда, но със собствен труд мисля че се събраха до 3000.


    ----
    Но някой тракалник на 500 000км дето като ти се наложи да правиш поне едно от съединител с маховик, турбо или дюзи и вече си потънал с хилядарка...
    Тия километри, най-вероятно са били на 5-тата и година, в страната, в коята е закупена нова.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #8

    Default

    Alfadiag-a каза друго

  9. #9
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Преди 1 година и нещо докарахме Стило 115 к. с. на реални 170 000 километра.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Alfadiag-a каза друго
    Мога да накарам Алфадиаг- а ти да показва 1000 км.
    Former Alfa owner.

  11. #11

    Default

    Можеш. Ама историята си остава. Колко пъти е презаписвано ЕКУто и показанието преди презаписване.
    Не ми ги обяснявайте тея работи, проверил съм ги достатъчно.

    Самия факт че АЗ свалих оригиналните носачи с щампа 98ма година (от които единия оставих, щото е здрав), говорят че колата е около тея километри.
    Както и всичко друго което съм свалил от тая кола си е оригиналното от завода.

    Включително и оригиналния съединител, почти няма видимо износване в сравнение с новия който сложих (защото го намерих изгодно в комплект с лагерпомпата).

    Отделно седалки, волан, скоростен лост и т.н.
    Приятел има 156 2.4жтд със същия интериор като моя, но много по-износен. На табло 180 000км, като закачихме компютъра - над 300 хиляди. Мога да направя сравнението с моята.

  12. #12

    Default

    Късметлия си, благородно ти завиждам. 😁
    Former Alfa owner.

  13. #13

    Default

    Ама то не само по коледа се случват чудеса, с Digipro 3 също става.

  14. #14
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    147-цата е чудесна кола ако случиш на запазен екземпляр, ако не ще ти се разкаже играта. С бюджет от 3000лв. няма да стане за JTD, дори за такава преди фейса си трябват 3500-3800 за да си спокоен(тук слагам обслужване и др.). Иначе със 156 SW вътрешен фейс можеш да се сдобиеш за 3000 лв. или до 3500-4000 за пълен фейс. Но винаги имай едни 200-300 лв. приготвени за извънредни ремонти, които да си стоят за всеки случай, че в тая кола няма нищо което да не е на двойна цена спрямо Фиат-а(говорим за лагер, носач, стаб. щанга и т.н.).
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

  15. #15
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    В тия коли най-дразнещото нещо е окачването. Всяка година трябва го правиш. Ако караш повече даже може и два пъти в годината. Иначе като цяло няма нещо фрапиращо. Вече са доста евтини и части бол. Внимавай за стандартните неща: съединител и маховик, турбо и вътрешни карета.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •