Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Преден, горен, десен тампон-щанга за двигателя

  1. #31
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    В Пловдив има една фирма Гуматрейд. Там ми направиха на мен точно същия тампон и изчезнаха повечето вибрации. При тях трябва да занесеш/изпратиш тампоните. Беше нещо от сорта на 10-15-20лв да ми го направят. И аз като го търсих беше някакви крупни суми Останаха само тампоните на скоростната кутия, от които тресе при движение с оборооти на празен ход.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  2. #32
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Проблемът е в тампона. Този тампон не се сменя освен ако не е крайно наложително.
    Ако го смениш, то трябва само с оригинален.
    Дано пазиш статия, оригинален. Както и останалите по двигателя, защото си направил и втора грешка със смяната им, защото и те трябва да са само оригинални.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #33
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    @ВО, не съм съгласен за това, че трябва да е само оригинален. Моя не е и колата пак няма вибрации. Зависи кой и как го направи.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  4. #34

    Default

    Пазя го стария. От другите не усещам вибрации, но то с вибрациите от този, може ли да разбере човек...
    Двата са Bilstein, третият (не знам кой от 3-те) бил някаква Италианска марка, защото другите "заместители" били напълно различни и не пасвали. Защо ги продават като афтърмаркет части - нямам идея. Някой чиновник е объркал цифричките

    Ще сваля тоя уикенд тампона и ще отида до Димитров, да ги попитам дали ще ми дадат техния с уговорката да го върна ако вибрациите не изчезнат.

    Ще погледна и Гуматрейд. Само не знам дали да им нося да "рециклират" стария (не е ясно дали оригинален) тампон или новия, който най-вероятно няма да мога да върна за гаранция.

  5. #35
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Според мен опитай да върнеш новия и да си вземеш парите. Стария винаги ще можеш да го рециклираш.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  6. #36

    Default

    Точно преди час говорих с механика на тази тема. Каза, че трябвало да се докаже пред продавача, че с нов тампон работело. Да се попълнел протокол, а онези можело да поискат да отида в с колата в официален сервиз, да направят замяната и да видят, че с техния тампон има проблем, преди да ми върнат парите. .......... 50лв.

  7. #37
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    @ВО, не съм съгласен за това, че трябва да е само оригинален. Моя не е и колата пак няма вибрации. Зависи кой и как го направи.
    Има и късметлии, които са печелили 6-ца от тотото.
    За всички други има съвет.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #38

    Default

    Днес свалих тампона от колата и вибрациите изчезнаха. Сложих стария - вибрации пак няма, но е видимо скъсан. Този, който беше сложен, е марка BIRTH.
    Другата седмица ще поръчам два тампона на по-реномирани марки и се надявам поне единия да е по-добър. Оригиналният скъсан тампон е значително по-мек от новия. Бях и в dbk Dimitrov, но там имат тампони, които трябва да се набиват и са по 38лв за бройка. При 80лв за тампоните и към 10лв за набиването им на стария, май е по-добре да си купя оригинален.

    Ще пробвам новите два на другите марки как са на допир и ще си проличи веднага дали ще се тресе пак всичко. Поне имам база за сравнение вече.
    Ще пиша тук като реша проблема, но да знаете, че BIRTH е твърд и не става.

    Ще пробвам тампоните на SWAG и MEYLE. Или Febi.
    Last edited by w00x; 16-08-2020 at 01:51.

  9. #39

    Default

    Swag и febi е едно и също
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  10. #40
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Преди повече от три години и половина го смених с турски купен от аутоплюс, както съм писал по-горе. Здрав е, няма вибрации.

  11. #41

    Default

    Сложих тампон на SWAG и всичко си дойде по местата.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •