Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Преден, горен, десен тампон-щанга за двигателя

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Баш Ганьо.....no comment !!!То по добре да си купи някой от евтините марки наместо да те слуша теб с смехотворните предложения
    Това по повод изказването ми, че тампона се избива и се начива нов на негово място ли е?

    Пп знаеш ли какви части се предлагат под търговското наименование РИКАМБИ ОРИГИНАЛИ?

  2. #17
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Разбира се ,че знам ! Примерно горни носачи на Ricambi Originali са марка TRW но произведени с голямо качество за заводите на Фиат .....комплект съединител пак на Ricambi Originali всъщност е Valeo пак с голямо качество,водната помпа на Ricambi пък я произвежда FPT Industrial S.P.A.(Fiat Powertrain Technologies), ангренажния ремък Ricambi също е на марката FPT........и така нататък. ДОВОЛЕН !
    Last edited by eproHD; 28-12-2017 at 11:34.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #18
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Сложих турски тампон, няма вибрации, ще видим колко ще изкара.

  4. #19

    Default

    Братле, ако двигателят ти не работи добре и този тампон няма да те спаси. Той е за леки вибрацийки, а не за клатене. А другите три са по-важните

  5. #20
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Братле, ако двигателят ти не работи добре и този тампон няма да те спаси. Той е за леки вибрацийки, а не за клатене. А другите три са по-важните
    Не съм имал клатене, просто стария тампон беше заминал.

  6. #21

    Default

    а скоростния лост ходи ли напред назад при пипане на педала на газта?

  7. #22
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    а скоростния лост ходи ли напред назад при пипане на педала на газта?
    Не, не е ходил напред назад. Имам чуството, че влизат по “мазно” скоростите след смяната на тампона, но може да си внушавам.
    Last edited by borouu; 29-12-2017 at 21:12.

  8. #23

    Default

    Извинявам се, че връщам тази тема от мъртвите, но имам същия проблем.

    Колата е GT 1.9 JTD 150к.с.
    Тампонът е 60662481

    Старият тампон/щанга на двигателя беше скъсан и механикът ми го е сменил при обслужване на ремъци, помпа и т.н.
    Веднага след смяната в купето се появиха вибрации докато колата е в покой или друг случай, при който двигателят е на най-ниските обороти. Например ако освободя от скорост и се движа по инерция.

    След смяната на този му закарах колата да смени и останалите 3, защото реших, че има някакъв проблем от това, че само единият е нов, а другите са стари. Вибрацията си остана. Ужасно е. Колата почти не е карана, всички консумативи и повечето части са сменени, а тресе като лагерна количка.

    Преди смяната на този скъсан тампон, в купето имаше леки вибрации, но нищо общо с това, което се случва в момента. Другите вибрации дори може и да са изчезнали след смяната на 3-те тампона, но няма как да разбера, защото тази е супер силна и натрапчива.

    3-те главни тампона са Bilstein. Този тампон/щанга не го знам каква марка е.

    Все си мисля, че проблемът е в тампона. Той ми каза, че двигателят бил износен вече и било нормално да има вибрация, а новият тампон я предавал по-лесно към купето, защото бил по-твърд. Не разбирам от автомобили, но все си мисля, че колкото по-нови са тампоните, толкова повече трябва да обират вибрации, без значение колко е износен моторър.

    Четох мнения на хора по други форуми, където споделяха, че двигателят се тресял, защото имало проблем с дюзите. Сложих и добавка на XADO за почистване на горивната система и дюзите, за да видя дали ще има подобрение във вибрацията. Карах 400км за ден след слагане на добавката и не усещам промяна. Скърцат ми дори въздухо-отводите на климатика... Неща, които не са скърцали през последните 7 години, през които карам колата (със стария тампон).

    Някой може ли да ми препоръча доказано качествен тампон, който да си сложа на мястото на този боклук.
    Или проблемът не е в тампона?
    Ако имате други предложения от къде може да идва проблемът с вибрацията, който се появи след смяната на тези части, бих се радвал да споделите.
    Last edited by w00x; 27-07-2020 at 19:28.

  9. #24

    Default

    Освен да опиташ с втора употреба оригинален.

  10. #25

    Default

    Грешка...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Смени тампона с друг - по-качествен и преди всичко, смени "майстора".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Грешка...
    Не е грешка, срещу малко пари ще разбере къде е ключът.

  13. #28

    Default

    Моят пост е грешка бре .

    Не твоят.



    Иначе бях постнал отговор дори с линкове, но за 159-ка.

    Бях написал и аз за "майстора" като ЕКО, но считам че освен майстора трябва да си провери сменените "нови" тампони, дали наистина са такива, а освен това трябва да си провери и останалите тампони по двигателя, защото слагането на един нов тампон, може да доведе до по-силни вибрации, ако има други разбити тампони и те не са сменени - да "пренасочи" вибрациите към други части на шасито и да ги усили дори.

    Тампоните "работят" ефективно заедно и така "гасят" вибрациите)тресенето от двигателя.

    При всички здрави тампони не би трябвало вибрациите/тресенето да е по-силно от преди смяната им.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #29

    Default

    Смених и другите 3 тампона, точно защото си мислех, че вибрациите са се “пренасочили”. Тресенето си остана.
    А тампоните са сменени наистина. От много време си правя колата при него и няма да ме излъже. Познавам го момчето. Просто този път с тоя тампон нещо....

    Ще се оправи ли с оригинален? Оригинален от Англия е 170лв. Мога да се обадя и на представителството тук, да видя каква цена ще ми кажат. Други читави марки няма ли? Магазинът на dbk-dimitrov е до вкъщи (43лв е техния). Мога да махна стария и да изтичам да взема от тях с уговорка, че ще им го върна ако тресе. 15 минути работа...

    Въпросът е дали проблемът е в тампона или някъде другаде.

  15. #30

    Default

    Ами щом можеш да го върнеш какво ти пречи да пробваш?

    Аз поне бих пробвал.

    От Димитров поръчах 2 броя тампони за декоративния капак на двигателя на 159-ката.Купих я с 3 тампона, като вторият тампон го загубих аз. От опел Вектра C мисля беше и пасват на 100% и са същите, почти - нашите имат лека вдлъбнатина, опелските нямат, но затова са и по-лътни.

    За един съсед поръчах отново от Димитров съпротивление(или как с енарича) за степените на вентилатора за дъртия му нисан за 42 лева, с доставка по ЕКОНТ 47 лева му излезна.

    Пробвай.


    П.П. Погледна ли тампоните под двигателя ----> на 159-ката има такива които са отдолу и са свързани между картера и мисля скоростната кутия.Те най-често си заминават, защото са най-отдолу и ако я удариш дори леко може да смачкаш гумената им част.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •