Results 1 to 4 of 4

Thread: Помощ с цена/сервиз

  1. #1

    Default Помощ с цена/сервиз

    Здравейте,

    Имам Алфа Ромео 156 седан, 1997г, 2,0 ТС, 155кс. По нея трябва да сменям бая неща и ми трябва ориентировъчна цена (както и препоръчан сервиз къде да го направя - ако може да е всичко накуп ще е най-добре /няма значение локацията/).

    Нещата, които трябва да сменя са:
    -Съединител (изцяло, всичко по него)
    -Дебитомер
    -Ламбда Сонда
    -Уплътнения на вратите и прозорците (гумичките)
    -Дръжка задна врата (не се отваря от вън едната)
    -Механизъм задна врата (проблема с пукането)
    -Гарнитура на капака на двигателя

    Парното не духа топло като хората, тоест предполагам:
    -Термостат
    -Радиатор

    И не ми бачкат реутаните на задното стъкло - цялото стъкло ли трябва да сменя, ако да - нека го добавим към списъка.

    Тааа ако знаете къде мога да отида, където ще ми направят всичко това и ако ми дадете някаква цена за нещата, ще е супер - защото ще мога да реша какво да правя с тази кола.

  2. #2

    Default

    Ако ще ги правиш в сервиз няма много смисъл, ще стане страшна крайната цена.

    Мога да ти кажа това което аз съм правил. Труд не плащам. Всичко сам или с помощ от приятели.

    Ламбда, оригинална бош с отстъпка, 100лв
    Дебитомер пак бош 140лв с отстъпките. (само звънях да питам за цената, иначе изчистих моя със спирт и е добре)


    Горната помпа на съединителя ти е 75 лева, маркуча оригинален е 100+, но моя ми го кербоваха едни пичове дето правят хидравлика на багери за 30лв, става по-здрав от нов.
    Комплект съединител с лагер помпата почва от 400лв нагоре...

    Гарнитурите почват от 35лв, а за уплътненията и дръжките ще се разбереш с някой моргаджия за 50тина лева общо...

    Имам някои ползвани, но здрави части от тези които търсиш, ще ти ги дам на символични цени, пиши ми ако те интересува.

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Като изключим съединителя, който ще е хубаво в сервиз да смениш, всичко останало можеш сам да си направиш.
    Дебитомера и ламбдата, можеш да смениш сам. Колегата ти каза цени, а и във форума има търговци (виж платения раздел).
    Дръжката на вратата, ако не е счупена е напълно възможно да е откачено нещо вътре. Свали кората и виж. Задния реотан, трябва да видиш кабелите към него. Намират се под кората на задната врата. Ако са се разпоили, в това студено време няма да можеш да ги запоиш обратно. Правел съм го на другата кола, трябва да е топло, защото не можеш да загрееш достатъчно и само ще прегориш основата. Може да пробваш, с електропроводимо лепило.
    А и колегата ти предлага някой части, та ще ти излезе по-тънко.

  4. #4
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by alexandarm8 View Post
    Нещата, които трябва да сменя са:
    -Съединител (изцяло, всичко по него)
    -Дебитомер
    -Ламбда Сонда
    -Гарнитура на капака на двигателя

    Парното не духа топло като хората, тоест предполагам:
    -Термостат
    -Радиатор
    .
    От всичко цитирано по-горе ти препоръчвам да вземаш само нови и оригинални части, защото ще береш ядове.
    Изключвам радиатора, защото има що-годе добри заместители, поне по мои наблюдения, но пак не се справя като оригиналния.

    Ти как разбра, че дебитомера и сондата са за смяна? В някой сервиз ли ти казаха или си чул от приятел! Това, че парното не духа топло, може и друго да е!

    Според мен отиваш в сервиз за един обстоен преглед/диагностика, изготвяте списък на ремонтите, изготвяте ориентировъчен ценоразпис, решаваш какво ще правиш и си отваряш устата дали могат да ти направят някаква отстъпка. От моя опит ти препоръчвам да си купиш частите директно от сервиза (особено ако си нямаш на понятие какво да търсиш) повечето такива дават добри цени, а и няма да имаш разправия това става , онова не става, ама сега като го сменихме тя пак така.

    Ето ти списък с форумните сервизи: http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Хубаво е да кажеш откъде си, защото би било добре да си правиш ремонта близо около теб, та ако нещо в последствие не е наред да не я мъкнеш през половин България на колесар.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •