Results 1 to 6 of 6

Thread: Кабели бензинова помпа

  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Кабели бензинова помпа

    Здравейте, колеги! Весела Коледа, здраве и благоденствие на всички ви!
    И така на проблема - онзиден ме предаде бензиновата помпа - сложихме нова, обаче в комплекта нямаше нови кабели към помпата - тези дето са вътре в резервоара. Старите хич не ми харесват - позавадили са се от обувките си, позакъсани жила има и ме е страх да не вземат да хвърлят някоя искра на това изключително неподходящо място. Дайте ми идеи как да преокабеля там работата - кабелът стои накиснат в бензин. Мислех да му надявам термошлаух, да уплътнявам с топло лепило, ама после се сетих, че бензинът там ще ги изяде за отрицателно време вероятно. Някой сблъсквал ли се е с тоя проблем и съответно решение - кабел с подходяща изолация, подходящи обувки, подходящ термосвиваем шлаух да покрие кримпването

  2. #2

    Default

    Силиконов кабел за готварска печка. Обърни внимание на вида на кабелните обувки. Те са важни. имат едни допълнителни вътрешни щипки които правят добър контакт и предотвратяват искренето.
    Другия вариант е търси друга кошница.

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Силиконов кабел за готварска печка. Обърни внимание на вида на кабелните обувки. Те са важни. имат едни допълнителни вътрешни щипки които правят добър контакт и предотвратяват искренето.
    Другия вариант е търси друга кошница.
    Благодаря, колега! Именно това, което казваш за кабелните обувки, оригиналните откъм буксата горе са ей такива:

    Втората им щипка захваща и изолацията, при мене тя се е измъкнала вече и се държи само на първата. Долу на помпата са на ухо, което е г/д ОК. То това нещо май със специални клещи се стяга...

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Силиконов кабел за готварска печка. Обърни внимание на вида на кабелните обувки. Те са важни. имат едни допълнителни вътрешни щипки които правят добър контакт и предотвратяват искренето.
    Другия вариант е търси друга кошница.
    Силикон и бензин....колко време ще издържи...?
    Ти видял ли си искра в течност....това няма как да стане, много филми гледате.....

    ---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Здравейте, колеги! Весела Коледа, здраве и благоденствие на всички ви!
    И така на проблема - онзиден ме предаде бензиновата помпа - сложихме нова, обаче в комплекта нямаше нови кабели към помпата - тези дето са вътре в резервоара. Старите хич не ми харесват - позавадили са се от обувките си, позакъсани жила има и ме е страх да не вземат да хвърлят някоя искра на това изключително неподходящо място. Дайте ми идеи как да преокабеля там работата - кабелът стои накиснат в бензин. Мислех да му надявам термошлаух, да уплътнявам с топло лепило, ама после се сетих, че бензинът там ще ги изяде за отрицателно време вероятно. Някой сблъсквал ли се е с тоя проблем и съответно решение - кабел с подходяща изолация, подходящи обувки, подходящ термосвиваем шлаух да покрие кримпването
    Няма се плашиш...искрата не може да се образува в течност, дори и бензин да е той....трябва да се подаде от вън, за да се самозапали....то, ако беше така, нямаше помпата да е вътре в резервоара...
    Last edited by Бобби; 28-12-2017 at 00:12.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Да, колега, съгласен съм, само че не винаги карам с пълен резервоар, да не кажа никога. Все съм около 50%. Е, явно си прав, трудно стават тия бели, най-малкото искра от 12V източник едва ли ще запали толкова лесно бензин, при положение, че на свещите е няколко хиляди волта и пак понякога не пали като хората. И все пак, добре е да е обезопасено там колкото може.

  6. #6
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги, помагайте ми с малко акъл. При сменянето на бензиновата помпа, счупих поредния нивомер, прати ми един колега нов, обаче е с цялата капачка на бензиновата кошница:



    Дайте акъл как да извадя нивомера от тая кошница и да го сложа на мойта, без да го строша?

    И вторият ми въпрос е по-скоро от любопитство - разглобих старата оригинална бошовска бензинова помпа:



    Единственото нередно, което видях са изтърканите четки на моторчето:



    и ей тая джвътка отдолу, която не знам какво е, някакво клапанче ли е, има нещо като игла и пружинка вътре, но иглата стои в малко неопределена позиция, като я натисна, се премества:



    Според вас могат ли да се сменят четките и да живне тая помпа? Искам да имам резерва, щото новата, която сложихме е доста шумна, малко не ми вдъхва доверие?
    Last edited by Dimicha; 06-01-2018 at 20:50.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •