Results 1 to 9 of 9

Thread: 159 Фейслифт седалки

  1. #1

    Default 159 Фейслифт седалки

    Здравейте,

    От известно време заглеждам алфа 159, с намерението да взема такава за следваща кола.
    Забелязох нещо странно/интересно което не съм виждал при друг автомобил. На някой места се твърди, че във фейсливтовата версия има повече място за краката на пасажерите отзад поради сменен дизайн на задната седалка.

    Преди фейс-а
    След фейс-а

    Това което ме интересува дали е съществено и дали си струва да вземеш фейсливтова кола само заради това (при положение, че разликата в цените е съществена)?

    На мен ми изглежда, че са направили седловата част отзад по-малко, но ако е само това, не би трябвало реално да има повече място, а само ще изглежда така.
    На мен лично повече ми харесва дизайн-а преди фейса, но е важно и мястото отзад.

    Моля, ако има някой запознад да обясни!

    Поздрави,
    Димо
    Last edited by webdude; 07-01-2018 at 10:50. Reason: добавям снимки

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Аз карам фейс,с две деца съм.Да ти кажа не знам доколко е съществена разликата преди/след фейс,но все си е тясно.Има и други разлики,но не са нищо съществено.Определящо при избора ти трябва да е техническо състояние и екстри,според мен.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  3. #3
    Младши алфист imbecile's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Аз съм с модел 2010 и имам седлаките от първата снимка....разликите са по-скоро в избрания пакет, първата снимка показва спортния пакет.
    Ето тези обаче са по-различни и мисля се появяват след фейслифта, виждал съм ги само по модели 2011 2.0JTDm или 1750 TBi.
    2010 Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm 154kW, затапен EGR, премахнати "пеперуди"

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Моята е 2006 и е със седалките от 1вата снимка... така,че не вярвам да имат нетщо общо с фейслифта ,но може и така да е... Возил съм се отзад в 159 след фейса и не намерих разлика в пространството...
    Last edited by vernibgs; 07-01-2018 at 17:52.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by imbecile View Post
    Аз съм с модел 2010 и имам седлаките от първата снимка....разликите са по-скоро в избрания пакет, първата снимка показва спортния пакет.
    Ето тези обаче са по-различни и мисля се появяват след фейслифта, виждал съм ги само по модели 2011 2.0JTDm или 1750 TBi.
    И моята е със седалките от първата снимка,а колата е 2006,но съм с високо ниво на оборудване(подгряване на седалки,пръскалки на фарове и биксенон,навигация и прочие...та по-скоро е от нивото си мисля аз....а може би въобще за къде е произвеждан автомобила.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    И моята е 2006!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P7290270.jpg  
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Фейслифтовия вариант има няколко основни разлики :
    леки интериорни корекции (седялки, интериорни пласмаси), олекотяване на купето (по спомен с около 80кг), различен турбокомпресор конкретно при 2.4 мотора (гарет с 210кс), различни номера на дюзите конкретно за 2.4 мотора. Общо взето са това, може и да пропускам нещо.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Не знам как са я олекотили,като 1.8мпи е 1525кг,но както и да е.Иначе другите разлики-бяла подсветка на таблото с уредите+друг шрифт,липса на бутона за отваряне на багажника,който е до плафона и багажника се отваря вече от емплемата отзад,климатроника е е малко по-различен и това е май.Моя салон е от втората снимка,ниско ниво на оборудване съм.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  9. #9
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Най лесно може да познаете фейслифта по задните седалки като от втората снимка.На климатроника копчето по средата е OFF а не MONO.Както и разбрах при смяна на горен носач че при фейслифта е с различен конус на шарнира .
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •