Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Мека задница - 156 SW

  1. #1

    Default Мека задница - 156 SW

    Здравейте, вече 2-3 пъти ми се случва като кача малко багаж, жената и детето и като мина през някоя дупа, задницата удря на твърдо.
    Нямам някакви проблеми с управлението, колата си е сабилна(не че съм рейсър и мога да усетя кой знае какво). Като отворя багажника и като натисна задницата, се връща доста бавно, но не се клати.

    Другото, което забелязах е, че като сложих теглич и май задницата леко клекна. Теглича е 25-30кг, но пък и преди без него пак ми се е случвало натоварен да удари на твърдо.

    Дали са умекнали пружините или пък амортесьорите са заминиали, как мислите?

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    От теглича е
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    Нали писах - и преди теглича се случваше. Разликата сега(с теглич) е че ако погледна колата отсрани разтоянието от задната гума до калника изглежда(а може и да ми се струва) малко по-малко от предницата, но с малко - 5мм да е най-много.


    После ще мина да я снимам от страни, за да стане по-ясно.

  4. #4

    Default

    Намерих и снимка от страни. Задната е моята, предната е на баащата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20171007_18_28_09_Pro.jpg  

  5. #5

    Default

    Пружинките са поовехтели......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    Някакви съвети какви пружини да сложа?
    Нови(каква марка), втора ръка?
    Не искам да слагам "спортни", защото колата е всекидневка и не искам да я валям, нито да ми падат пломбите по дупките.

  7. #7

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Пружини само Kayaba или Lesjofors. Според мен не си само за пружини, а и за амортисьори. Ако искаш драсни едно лично да ти дам цени за каквото ти трябва.

  9. #9

    Default

    Защо да се разбира че нови?
    Преди 2-3 месеца ми се беше счупила предната пружина на стилото и доста лоши мнения четох за KYB, точно че са много меки.

    Има оферта за 30лв за двете настаро, от вагона на който купих теглича.
    Ако ще е само нов, ще чакат, защото покрай коледа дадох 500лв за съединител и семеринг на вала и още ме държи.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    Защо да се разбира че нови?
    E 20 години са носили 1500 кила. Затова са омекнали и са се смачкали.
    Като изхвърлиш твоите и вземеш други на 20 години каква разлика очакваш да има?
    Нови ти трябват.

  11. #11
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    Защо да се разбира че нови?
    Преди 2-3 месеца ми се беше счупила предната пружина на стилото и доста лоши мнения четох за KYB, точно че са много меки.

    Има оферта за 30лв за двете настаро, от вагона на който купих теглича.
    Ако ще е само нов, ще чакат, защото покрай коледа дадох 500лв за съединител и семеринг на вала и още ме държи.
    Меки са, защото са за стоково окачване и идеята им е колата с тях да вози меко. Продавал съм на доста колеги и всички са повече от доволни.

  12. #12

    Default

    A тампоните на стабилизиращата щанга поглеждал ли си ги ?

  13. #13

    Default

    Като я взех преди 7-8 месеца смених всичко по предницата, а отзад имаше само една билета за смяна. Майстора ги гледа кое е за смяна и кое е ок, но на следващото влизане в бокса ще му кажа да ги погледне.

    ---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 11:56 ----------

    Сега се сетих, че като я взех бяха сложили задната стаб.щанга наобратно и майстпра я завъртя, та поне тогава са били добре.

  14. #14

    Default

    Щангата в случая не играе абсолютно никаква роля. Не знам защо въобще става дума за нея.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Лятото сменях от зад амортисьорите и ефекта беше леко повдигане и стягане на возията,но като се качат двама от зад и пак си кляка
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •