Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: алфа 147 1.9 мжтд проблем с ускорението

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default алфа 147 1.9 мжтд проблем с ускорението

    Привет, имам нужда от малко акъл или помощ, свързано е с алфата. 1.9 мждт 170 коня.
    Проблема е следния. Колата един ден се държи перфектно. Ускорение си има, ряз на светофара, разхода е прекрасен, на следващия ден все едно карам голф 1.6. Абсолютен мъртвец.
    Сега проверено или поправено е следното:
    1. Дебитомер 792ка на диагностиката показва 550 грама на цикъл, напрежение 4.6 волта
    2. Селеноид - отворен почистен проверен
    3. Маркучи за вакуум. Сменени са всичките
    4. дебелите маркучи по турбо пътищата са сменени с нови
    5. Егр затапен и софт. корекция
    6. вихровите премахнати и софт корекция
    7. Колекттора е почистен от всичко.
    8. ГНП прави си налягането.
    9. Дюзи проверени и със сменени букси.
    10. Турбо - разглобено топло от студено почистена геометрия
    11. Акутатор - движи се с поглед.
    12. ДПФ премахнат


    Явно проблема е електрически но не мога да го хвана. Дайте ми съвет какво може да е.
    Почнам са си мисля че е или педала на газта или бобината на селеноида. Причина за това е че когато прави проблем оборотомера пълни оборотите но липсва надуване до 2500 оборота.

    пп Съединителя е нов.
    Грешки няма никакви. Ремап не е правен освен корекцията на егр и вихровите клапи от Бобо.

    Моля за някакви други идеи защото освен това горе което ми хрумна, почват да ми се въртят и глупави идеи за запушени гърнета и тем подобни и ще играе

  2. #2

    Default

    Датчик налягане на турбото?
    Former Alfa owner.

  3. #3

    Default

    МАП а е абсолютно чист

  4. #4
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Аз също имам подобен проблем, но е най-вече в ниските обороти. Дори на първа с газ до 2000 оборота е пълен мъртвец. Повечето неща от списъка, който е постнал колегата се проверени. На диагностика също е качвана. Колота е Alfa 156 1.9 jtdm 140 2003 facelift.

  5. #5

    Default

    Как е 170 коня без ремап?
    Единственото, което ми идва на ум е нещо по картите да да ти ограничава налягане/гориво при определени условия(показания н маф-а, температура на водата и тем подобни).
    Ама не това са само предпопожения, не съм мног ов час със софтуера.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е зле, когато се усеща спъната да се погледнат (на ECU - то) и температурата на мотора и тази на входящия въздух.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Привет, имам нужда от малко акъл или помощ, свързано е с алфата. 1.9 мждт 170 коня.
    Проблема е следния. Колата един ден се държи перфектно. Ускорение си има, ряз на светофара, разхода е прекрасен, на следващия ден все едно карам голф 1.6. Абсолютен мъртвец.
    Сега проверено или поправено е следното:
    1. Дебитомер 792ка на диагностиката показва 550 грама на цикъл, напрежение 4.6 волта
    2. Селеноид - отворен почистен проверен
    3. Маркучи за вакуум. Сменени са всичките
    4. дебелите маркучи по турбо пътищата са сменени с нови
    5. Егр затапен и софт. корекция
    6. вихровите премахнати и софт корекция
    7. Колекттора е почистен от всичко.
    8. ГНП прави си налягането.
    9. Дюзи проверени и със сменени букси.
    10. Турбо - разглобено топло от студено почистена геометрия
    11. Акутатор - движи се с поглед.
    12. ДПФ премахнат


    Явно проблема е електрически но не мога да го хвана. Дайте ми съвет какво може да е.
    Почнам са си мисля че е или педала на газта или бобината на селеноида. Причина за това е че когато прави проблем оборотомера пълни оборотите но липсва надуване до 2500 оборота.

    пп Съединителя е нов.
    Грешки няма никакви. Ремап не е правен освен корекцията на егр и вихровите клапи от Бобо.

    Моля за някакви други идеи защото освен това горе което ми хрумна, почват да ми се въртят и глупави идеи за запушени гърнета и тем подобни и ще играе
    Оправи ли проблема, колега?

  8. #8

    Default

    Темата е малко стара ама може да се скопява така кола, от дефектна крушка на стоповете, която е окъсила и колата си мисли че са натиснати едновременно газта и спирачката и компютъра реже мощността на 50%.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Темата е малко стара ама може да се скопява така кола, от дефектна крушка на стоповете, която е окъсила и колата си мисли че са натиснати едновременно газта и спирачката и компютъра реже мощността на 50%.
    Някой като ми досажда отзад натискам леко спирачката, колкото да светне, не съм забелязал да губи мощност. объркал си се нещо
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Това е абсолютно невъзможно
    Напълно е възможно. На колежката колата, не искаше да загасне точно от окъсила крушка на стоповете. При махане на контакта колата продължаваше да работи. и чак след като пуснеш спирачката мотора загасяше.

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Някой като ми досажда отзад натискам леко спирачката, колкото да светне, не съм забелязал да губи мощност. объркал си се нещо
    Като смених дисковете, тъй като ми бяха объркали накладките, трябваше временно да сложа старите. Реших да ги изравня малко като натискам газта и спирачката. В момента в който натиснех спирачката, компа ми режеше горивото, до момента в който не пусна спирачката.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  11. #11

    Default

    Недей обяснявай на интелигенцията, ако не са го прочели във форума, значи не е възможно.

  12. #12
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Напълно е възможно. На колежката колата, не искаше да загасне точно от окъсила крушка на стоповете. При махане на контакта колата продължаваше да работи. и чак след като пуснеш спирачката мотора загасяше.
    .....
    Хахаха,и при някои кошове на GM става така понякога,лично на мен ми се е случвало,или на авео,или на по-новия модел астра,не помня точно,голям смех..Когато е на габарит с натисната спирачка и окъсила крушка.Нещо държи жив компа на колата даже и без ключ.Пускаш спирачката и чак тогава гаси мотора.
    Крушката окъсява между габарита и стоп светлината,едната нагреваема жичка като прегори и се лепва за телчето което държи другата нагреваема жичка,докато се светна какво става бая се филмирах.
    Last edited by 546; 18-01-2019 at 05:52.

  13. #13
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Темата е малко стара ама може да се скопява така кола, от дефектна крушка на стоповете, която е окъсила и колата си мисли че са натиснати едновременно газта и спирачката и компютъра реже мощността на 50%.
    Това е абсолютно невъзможно
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default

    Горивен филтър?

  15. #15
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Нищо няма да ти обяснявам, те са прави хората че и тук, като фиат форума стана клошар форум.

    Всеки чел нещо и после аз не съм ял пържоли ама бати е гледал.
    Само обясни на простите хора, какво общо има крушката на стопа с газта? Ако много се чудиш, ще ти кажа-нищо. Това, което пробвате и се радвате,че като светне лампичката на спирачката и спира е съвсем друго нещо и е свързано със стоп машинката на педала на спирачката. Най-вероятно е измислено от инженерите, за да не може някой да подава газ и едновременно да държи спирачката, и да товари колата. Просто подсказват на иначе умния шофьор,че прави тъпотии и не иска да върши точно това.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •