Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: алфа 147 1.9 мжтд проблем с ускорението

  1. #16
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Това е абсолютно невъзможно
    Напълно е възможно. На колежката колата, не искаше да загасне точно от окъсила крушка на стоповете. При махане на контакта колата продължаваше да работи. и чак след като пуснеш спирачката мотора загасяше.

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Някой като ми досажда отзад натискам леко спирачката, колкото да светне, не съм забелязал да губи мощност. объркал си се нещо
    Като смених дисковете, тъй като ми бяха объркали накладките, трябваше временно да сложа старите. Реших да ги изравня малко като натискам газта и спирачката. В момента в който натиснех спирачката, компа ми режеше горивото, до момента в който не пусна спирачката.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  2. #17

    Default

    Недей обяснявай на интелигенцията, ако не са го прочели във форума, значи не е възможно.

  3. #18

    Default

    Пробвах го и аз, отнема си поне 50% от газта.

  4. #19

    Default

    И как и викат на тая екстра, дайте повече инфо и някой линк да се образоваме. Нещо съм прецакан, от толкова много коли нито една я няма. От крушка ли се управлява, от стоп машинка или от друго, че не разбрах? На автоматик има ли го?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20

    Default

    Нищо няма да ти обяснявам, те са прави хората че и тук, като фиат форума стана клошар форум.

    Всеки чел нещо и после аз не съм ял пържоли ама бати е гледал.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Нищо няма да ти обяснявам, те са прави хората че и тук, като фиат форума стана клошар форум.

    Всеки чел нещо и после аз не съм ял пържоли ама бати е гледал.
    е ако знаеш ще кажеш, явно не знаеш нищо
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Нищо няма да ти обяснявам, те са прави хората че и тук, като фиат форума стана клошар форум.

    Всеки чел нещо и после аз не съм ял пържоли ама бати е гледал.
    Само обясни на простите хора, какво общо има крушката на стопа с газта? Ако много се чудиш, ще ти кажа-нищо. Това, което пробвате и се радвате,че като светне лампичката на спирачката и спира е съвсем друго нещо и е свързано със стоп машинката на педала на спирачката. Най-вероятно е измислено от инженерите, за да не може някой да подава газ и едновременно да държи спирачката, и да товари колата. Просто подсказват на иначе умния шофьор,че прави тъпотии и не иска да върши точно това.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  8. #23

    Default

    Има техника на шофиране при която се влиза в завоя с пълна газ за да не губи двигателя обороти и скоростта се контролира едновременно със спирачката. Газ и спирачка са натиснати заедно При моите коли се получава. Рали пилотите са наясно и го ползват. И даже стоповете им светят, всички
    Last edited by lordliness; 14-01-2019 at 22:05.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    23

    Default

    Имах подобен проблем с ускорението оборотите се вдигат Колата не върви. Казах си Хайде съединителят замина.Но понеже усещах и мирис на нафта в купето реших да проверя откъде,Оказа се маркучето което излиза от една черна кутия и отива към дюзите.Сложих скоба и спря да сълзи нафта.И с радост установих че колата започна отново да се ускорява нормално. Преди години имах проблем с едно BMW На място работеше прекрасно ,но повече от 60 не искаше да вдигне.Бях се побъркал,докато съвсем случайно не открихме причината.Гумаджията при смяна на гумите с Крика натиснал и леко смазал тръбопровода за нафтата към двигателя.На място работи но при Ускорение не достига гориво и не иска да върви.Може и да няма нищо общо с твоето,но ако искаш провери дали и достига гориво.
    Last edited by pmp6666; 16-01-2019 at 11:53.

  10. #25
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default 147

    Колега,има едно малко филтърче на входящия щуцер на горивната помпа,5 лв е.Успех
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  11. #26
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Напълно е възможно. На колежката колата, не искаше да загасне точно от окъсила крушка на стоповете. При махане на контакта колата продължаваше да работи. и чак след като пуснеш спирачката мотора загасяше.
    .....
    Хахаха,и при някои кошове на GM става така понякога,лично на мен ми се е случвало,или на авео,или на по-новия модел астра,не помня точно,голям смех..Когато е на габарит с натисната спирачка и окъсила крушка.Нещо държи жив компа на колата даже и без ключ.Пускаш спирачката и чак тогава гаси мотора.
    Крушката окъсява между габарита и стоп светлината,едната нагреваема жичка като прегори и се лепва за телчето което държи другата нагреваема жичка,докато се светна какво става бая се филмирах.
    Last edited by 546; 18-01-2019 at 06:52.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Хахаха,и при някои кошове на GM става така понякога,лично на мен ми се е случвало,или на авео,или на по-новия модел астра,не помня точно,голям смех..Когато е на габарит с натисната спирачка и окъсила крушка.Нещо държи жив компа на колата даже и без ключ.Пускаш спирачката и чак тогава гаси мотора.
    Крушката окъсява между габарита и стоп светлината,едната нагреваема жичка като прегори и се лепва за телчето което държи другата нагреваема жичка,докато се светна какво става бая се филмирах.
    Изходите на компютъра, които палят въпросните крушки са реализирани с P-MOS транзистори, които комутират +12V. Тези транзистори имат обратна проводимост - все едно имат вътрешно свързани диоди паралелно на прехода source - drain. Това е равносилно да имаш диод свързан с анода към изхода и с катода - към +12V (захранването на компютъра). Поради това, ако подадеш +12V на даден изход, това напрежение, през диода се появява на захранването, независимо от състоянието на транзистора и така компютърът се оказва захранен, когато не трябва да е.

    Решението е или да се поставят последователно свързани диоди на изходите, или source - овете на транзисторите да се захранят през диоди.

    Очевидно това не е направено, защото конструкторът е изключил, като вероятна подобна ситуация.
    Last edited by ecotronic; 18-01-2019 at 11:20.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    На това докторите му викат "байпас".

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •