Здравейте, за да обясня хубаво проблема ще обясня по-подробно.
Както си карам и колата изгасва в движение на скорост, съответно след това отказва да запали(върти стартера като луд,но не пали, чува се и помпата как качва гориво). Някой път отказва да запали също, след като съм я угасил. Като я оставя съответно за няколко часа пали веднага. Проблема го прави когато си иска, както карам 500-600км без нищо, така следващите няколко карания са невъзможни. Абе върви и спира когато си иска.
Малко за колата което може да е от полза - имала е газ и е махната(причина която ми обясниха е доста странна и може да има нещо съмнително).Също е махнат имобилайзера, има афтърмаркет аларма, но не е от нея защото я откачих(махнах модула до бушоните под волана) и пак го прави.
Грешки в компютъра НЯМА, въпреки че чека светва за 1-2сек. няколко пъти.Имам кабел и си я гледам ,но е закачана и във форумен сервиз и пак ми казаха че няма грешки. Пак във този сервиз ми казаха, че няма какво да направят, не ги виня за което, просто е много труден за откриване проблем.
Звучи като датчик кол.вал, е да ама не е от него. Сменях го два пъти, така че отпада.
Вече се чудя какво да правя с нея, колата е запазена и здрава и не ми се ще да заминава за части.
Последното което си мисля е компютъра на колата да е повреден или да има нещо сбъркано в него, на няколко теми в алфаоунър за смяна на ЕКУ има подобни проблеми, но дали със смяната се е оправяло не пише.
Всякакви идеи ще са от полза, съответно къде може да е проблема, как да го локализирам или къде да я закарам да го открият(за Пловдив) ще са от полза.На жичкаджия ли да я карам да и прегледа кабелаците, че кой ли не я е барал, във форумен сервиз ли отново, не знам. Просто не искам да отида, да я закачат, да кажат няма грешка и толкова.
Надявам се да ме разбирате и благодаря предварително!