Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Колата "умира" непрекъснато и без причина.

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Другите ще кажат със сигурност, но мисля че ако смениш ECU-то, после няма да може да запалиш, със сегашния ключ. Не знам каква е процедурата, да обучиш ECU-то, за стария ключ. Май е най-добре, да си вземеш всичко в комплект. Нека кажат спецовете.
    Само комплект излиза по-евтино. Пиши на ЛС да ти обясня, ако искаш
    Вдясно от дроселовата клапа имаш една маса на двигателя - провери я и в двата края. Освен това имаш една маса от компа до бобините - тя също е много важна и ако не е в ред гаси колата в движение когато си пожелае

  2. #17
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Колата е 156, 1.8тс, седан, произведена в края на 99-та, незнам ЦФ кое е двигателя, ако трябва и ВИН ще дам или номер на еку-то.
    Иначе преди да измеря дали стига захранване, няма да взимам комплекта, ще е глупаво.
    Търсих в ръководството за пиновете на еку-то, но не успях вчера да намеря нищо, за масите ще погледна пак схемата, явно съм пропуснал някоя. Тази на бобините е проверена и почистена, но в дясно на дросела не съм гледал.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Колата е 156, 1.8тс, седан, произведена в края на 99-та, незнам ЦФ кое е двигателя, ако трябва и ВИН ще дам или номер на еку-то.
    Иначе преди да измеря дали стига захранване, няма да взимам комплекта, ще е глупаво.
    Търсих в ръководството за пиновете на еку-то, но не успях вчера да намеря нищо, за масите ще погледна пак схемата, явно съм пропуснал някоя. Тази на бобините е проверена и почистена, но в дясно на дросела не съм гледал.
    Извинявам се, тя се пада вляво, на двигателя е

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При липса на комуникация с диагностиката, трябва да се мери наличие на +12V (на контакт) на пиновете от скицата:



    Трябва да се премери и дали има шаси на корпуса на компютъра (напрежение 0V. между минусовата клема на акумулатора и корпуса на компютъра).

    Най-добре е меренето да се прави, като първо се локализират проводниците за въпросните пинове и след това да се пробожда изолацията им за да бъде конекторът включен в компютъра по време на меренето.

    Трябва и внимателно да се огледа състоянието на въпросните 4 пина, защото проблемът може да е и в контактуването им към тези на конектора.

    Обърни внимание и на това, дали когато се загуби комуникацията с диагностикака, свети светодиода на адаптера на диагностичния кабел.
    Last edited by ecotronic; 06-04-2018 at 21:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При липса на комуникация с диагностиката, трябва да се мери наличие на +12V (на контакт) на пиновете от скицата:



    Трябва да се премери и дали има шаси на корпуса на компютъра (напрежение 0V. между минусовата клема на акумулатора и корпуса на компютъра).

    Най-добре е меренето да се прави, като първо се локализират проводниците за въпросните пинове и след това да се пробожда изолацията им за да бъде конекторът включен в компютъра по време на меренето.

    Трябва и внимателно да се огледа състоянието на въпросните 4 пина, защото проблемът може да е и в контактуването им към тези на конектора.

    Обърни внимание и на това, дали когато се загуби комуникацията с диагностикака, свети светодиода на адаптера на диагностичния кабел.
    Благодаря много за помощта и насоките, при първа възможност ще споделя резултати.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  6. #21
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Има развитие, пробвах да меря захранването на пиновете, на 7,8 при подаване контакт не идваха 12в, а на на 17,18 се появяваха(това при изправност), може и при мен да е проблема(мерих с игли в пиновете), не знам. Та докато се чудих как да направя упражнението с оголването на изолацията и меренето при сложена букса ми изскочи ЕКУ на много добра цена и направо го смених, беше в комплект с транспондер и чип.
    Досега съм минал около 300км.(половината градско), няма помен и от проблема, трябва да мина още километри да съм на 100% сигурен, че всичко е наред, но ако повече не пиша в темата значи няма повече изнанади.
    Благодаря на всички за помощта и дано не ми се налага да пиша повече в тази тема!
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •