Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Alfa Crosswagon Q4 - задни амортисьори

  1. #16
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Бре, ти да не си открил топлата вода.
    Никой досега не е виждал такива заместители на амортисьор за Кросвагон, като Монро и Закс.
    Това няма да го повярвам, докато не видя амортисьорите един до друг - оригинален и заместител.
    Вече няколко човека огънаха или направо скъсаха стержен на съвсем скоро сменени амортисьори с нови.
    Изглежда и те патиха от "намериха ми" уж за Кросвагон.
    Ама кой си ти че да ти давам обяснение? Айде подминавай....кой късал късал.Моята е със Китайски и си е чудесна.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  2. #17

    Default

    С тоя търговски похват няма да стигнеш далеч.



  3. #18
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    С тоя търговски похват няма да стигнеш далеч.
    Ако имаш предвид мен грешиш много.Колегата попита за вариянти и му обещах да проверя цени със отстъпки-без да печеля и лев.Цешта на форума е да се помага,но отдавна колегите спряха да помагат заради всезнайковци и ломенратори.....Като има друго решение го предлагаш без да питаш кой е открил топла вода и разкрачени крака....Имам познати със крос на части ,но момчето търси нови и затова не съм му предложил.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  4. #19

    Default

    Не твърдя, че си го излъгал, коментирам впечатлението, което остава от коментара.



  5. #20

    Default

    Момчета, няма какво да се карате. Колегата ми извади амортисьори, не сме задълбавали дали са за кросвагон или не. Факт е, че всеки съветвам да си проверява кодовете на амортисьорите, които му дават, защото при мен от единото място по рама ми излезе амортисьор за нормално комби. На мен от ТиН кар ми казаха, че няма заместител, и от още едно място. Явно щом колегата е с китайски има някакъв шано китайски производител, ама кой е той един Бог знае. Аз намерих с отстъпка оригинални амортисьори (този код, който го има на първата страница). Пих две студени води, един път заради цената, защото въпреки отстъпката тези амортисьори изначално са си скъпи и още един път заради срока на доставка, който е 10 работни дни и сега в най-хубавото време колата ми е в сервиза, ама това е положението.

    И тъй като ми се ще темата да е максимално ползвотворна, ако някой ще изпадне в същата ситуация, ще кажа, че мога да дам единия ми амортисьор със счупената чашка на някой, който има реален интерес да помогне и да го сравнява с амортисьори на други коли. Например с амортисьори от Стило, както бяха писали тези поляци. Поне ако някой има време и желание ще бъде интересно и полезно да видим дали може да се измисли нещо по-бюджетно.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  6. #21
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Ама кой си ти че да ти давам обяснение? Айде подминавай....кой късал късал.Моята е със Китайски и си е чудесна.
    Коуега, мноо си ерудиран...ама по пернишки
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #22
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Коуега, мноо си ерудиран...ама по пернишки
    Аз по Пернишки а ти? София ама събота и неделя не съм сигурен....
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  8. #23
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    Момчета, няма какво да се карате. Колегата ми извади амортисьори, не сме задълбавали дали са за кросвагон или не. Факт е, че всеки съветвам да си проверява кодовете на амортисьорите, които му дават, защото при мен от единото място по рама ми излезе амортисьор за нормално комби. На мен от ТиН кар ми казаха, че няма заместител, и от още едно място. Явно щом колегата е с китайски има някакъв шано китайски производител, ама кой е той един Бог знае. Аз намерих с отстъпка оригинални амортисьори (този код, който го има на първата страница). Пих две студени води, един път заради цената, защото въпреки отстъпката тези амортисьори изначално са си скъпи и още един път заради срока на доставка, който е 10 работни дни и сега в най-хубавото време колата ми е в сервиза, ама това е положението.

    И тъй като ми се ще темата да е максимално ползвотворна, ако някой ще изпадне в същата ситуация, ще кажа, че мога да дам единия ми амортисьор със счупената чашка на някой, който има реален интерес да помогне и да го сравнява с амортисьори на други коли. Например с амортисьори от Стило, както бяха писали тези поляци. Поне ако някой има време и желание ще бъде интересно и полезно да видим дали може да се измисли нещо по-бюджетно.
    Колега в крайна сметка намерели заместител за задните амортисьори ?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  9. #24

    Default

    Не, колега. Навсякъде ми казват, че по оригиналния номер не излиза нищо алтернативно на оригиналното.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  10. #25
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    Не, колега. Навсякъде ми казват, че по оригиналния номер не излиза нищо алтернативно на оригиналното.
    Лоша работа
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  11. #26

    Default

    Така, да внеса ъпдейт. Оригиналния номер на амортисьора, който е в темата, вече не се произвежда. Този отговор ми дойде от Италия, няколко дена след като поръчах амортисьорите. Кодът е заменен с някакъв друг, който естествено е и на по-висока цена. Явно за 12-13 годишна кола са решили, че стария амортисьор го дават евтино и са решили още малко да изтумбят като сменят номера и съответно цената.

    Свързах се с поляка, който беше писал за варианта за преден амортисьор от Стило 1.9/2.4. Човекът ми изпрати снимка на сложен вече на кола амортисьор, без пружина и наистина изглежда същия. Човека каза, че само го е наложил на колата, не я е карал с такива амортисьори и ме посъветва да използвам пружини от Стило 1.4.

    Струваше си да се експериментира, но бях много притиснат от времето и реших проблема с два амортисьора втора ръка, които изглеждат свежи. И реших да взема два, поне така ще имам и един резервен.

    Та моите мъки предполагам, че бяха до тук. Надявам се, ако някой изпадне в подобна ситуация (дано не), поне идеята с амортисьорите от Стилото да бъде полезна и да излезе нещо от това.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  12. #27
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Какво стана много ли ти се видяха 200€ за бройка?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #28
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    Така, да внеса ъпдейт. Оригиналния номер на амортисьора, който е в темата, вече не се произвежда. Този отговор ми дойде от Италия, няколко дена след като поръчах амортисьорите. Кодът е заменен с някакъв друг, който естествено е и на по-висока цена. Явно за 12-13 годишна кола са решили, че стария амортисьор го дават евтино и са решили още малко да изтумбят като сменят номера и съответно цената.

    Свързах се с поляка, който беше писал за варианта за преден амортисьор от Стило 1.9/2.4. Човекът ми изпрати снимка на сложен вече на кола амортисьор, без пружина и наистина изглежда същия. Човека каза, че само го е наложил на колата, не я е карал с такива амортисьори и ме посъветва да използвам пружини от Стило 1.4.

    Струваше си да се експериментира, но бях много притиснат от времето и реших проблема с два амортисьора втора ръка, които изглеждат свежи. И реших да взема два, поне така ще имам и един резервен.

    Та моите мъки предполагам, че бяха до тук. Надявам се, ако някой изпадне в подобна ситуация (дано не), поне идеята с амортисьорите от Стилото да бъде полезна и да излезе нещо от това.
    Колега не те съветвам да слагаш отпред пружини различни от Кросвагонските . Всъщност предните пружини стават и от 156 2.4 JTD.

    ---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Какво стана много ли ти се видяха 200€ за бройка?
    Ми колега ,както и да се погледне са си много кинти . Не стига че са по-малки от на обикновения SW. пък и двойно по скъпи.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  14. #29

    Default

    Ами, да, 800 лв за два амортисьора за 12-годишна италианска кола са си много. Още повече като не карам една кола повече от две години.

    Алфиста 96, пружините са за отзад. Говорим само за мод за подмяна на задни амортисьори, с предни от Стило, с предни пружини пак от Стило.
    Last edited by ducaticorse; 03-02-2018 at 06:41.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  15. #30
    Младши алфист Nixx's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    22

    Default

    Колеги, може ли да споделите откъде идват проблемите с задните амортисьори? Имам предид за регулярна смяна ли говорим или принудителна смяна следствие конструктино решение конкретно за модела и кратък живот на амортисьорите, съответно честа смяна. Поздрави.
    Cuore Sportivo-ALFidersehn
    --------------------------------
    ALFA. 156 1.8 '2000
    Fiat Punto Cabrio

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •