Results 1 to 15 of 36

Thread: Alfa Crosswagon Q4 - задни амортисьори

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Alfa Crosswagon Q4 - задни амортисьори

    Някой може ли да ми каже какъв трябва да е оригиналния номер, по който да търся задни амортисьори за Кросвагон (не Sportwagon, не и Sportwagon Q4, различни са от Кросвагона). Че удрям на камък нещо аз. Дадох рамата на един приятел, който работи в магазин за авточасти и му излизат следните номера:
    bilstein 22-196606
    monroe 16748
    и оригинален 60680817

    По принцип след като съм му дал рамата се предполага, че трябва да са за Кросвагон, но по номерата в интернет нещо ми излиза, че са за нормален Sportwagon.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    Някой може ли да ми каже какъв трябва да е оригиналния номер, по който да търся задни амортисьори за Кросвагон (не Sportwagon, не и Sportwagon Q4, различни са от Кросвагона). Че удрям на камък нещо аз. Дадох рамата на един приятел, който работи в магазин за авточасти и му излизат следните номера:
    bilstein 22-196606
    monroe 16748
    и оригинален 60680817

    По принцип след като съм му дал рамата се предполага, че трябва да са за Кросвагон, но по номерата в интернет нещо ми излиза, че са за нормален Sportwagon.
    OE:50703961
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    Благодаря ти, в Тех-ко не излиза нищо, ще видя в понеделник. Някой знае ли повече информация за тия амортисьори? Никакви заместители ли няма? В някакъв полски форум пак е дискутиран въпроса, че след 2006 от Алфа са решили да не бъдат различни амортисьорите за Кросвагон и Спортвагон, макар че това доста ме съмнява. При мен проблема е, че чашката на пружината поддаде, а това май няма как да се оправи...
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  4. #4
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Има и заместители.Ще се опитам да ти намеря.Един колега ми провери при негови доставчици и имаше повече от един вариянт.Едните бяха 150лв/бр другите незнам.Остави ми номер на л.с и ще гледам да ти свърша работа
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  5. #5

    Default

    Благодаря ти, имаш ЛС!
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Номера който си дал 60680817 е за SW Спортвагон
    За твоята е OE:50703961 и цената е 200€ за една бройка оригинален
    Това показва моя телевизор...Иначе какво е слагано не знам, виж на твоите какъв номер пише
    Иначе виждам,че вече има предложение с доставчици. То заместители май няма за тези но все пак ще следим темата!
    Last edited by eproHD; 13-01-2018 at 21:42.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7

    Default

    Ако има варианти супер. Ако не ще го мисля. По принцип само да споделя, че преди Любо да ми отговори попаднах на актуални дискусии в чуждестранни форуми, че амортисьора от Стило 1.9/2.4 бил почти 1 към 1. Май трябвало само правилни пружини или подложки на пружините, не разбрах. Аз като цяло не съм много фен на такива интвервенции, но е добре да го има като споделена информация и тук - някой ентусиаст, някой ден може и да открие работещо побългаряване.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  8. #8
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    На моя кросвагон предните са някакви Китайски.Миналия собственик ги е слагал и незнам колко пари са стрували.Засега държат
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  9. #9
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    Някой може ли да ми каже какъв трябва да е оригиналния номер, по който да търся задни амортисьори за Кросвагон (не Sportwagon, не и Sportwagon Q4, различни са от Кросвагона). Че удрям на камък нещо аз. Дадох рамата на един приятел, който работи в магазин за авточасти и му излизат следните номера:
    bilstein 22-196606
    monroe 16748
    и оригинален 60680817

    По принцип след като съм му дал рамата се предполага, че трябва да са за Кросвагон, но по номерата в интернет нещо ми излиза, че са за нормален Sportwagon.
    А каква точно е разликата на кроса и спорта, аз имам огромен проблем със задницата и се бях навил да търса от крос и вие ми спряхте тока.... 😀
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  10. #10

    Default

    Здравейте.
    Разликата е в размера По височина - със сигурност.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •