Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Alfa Crosswagon Q4 - задни амортисьори

  1. #1

    Default Alfa Crosswagon Q4 - задни амортисьори

    Някой може ли да ми каже какъв трябва да е оригиналния номер, по който да търся задни амортисьори за Кросвагон (не Sportwagon, не и Sportwagon Q4, различни са от Кросвагона). Че удрям на камък нещо аз. Дадох рамата на един приятел, който работи в магазин за авточасти и му излизат следните номера:
    bilstein 22-196606
    monroe 16748
    и оригинален 60680817

    По принцип след като съм му дал рамата се предполага, че трябва да са за Кросвагон, но по номерата в интернет нещо ми излиза, че са за нормален Sportwagon.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    Някой може ли да ми каже какъв трябва да е оригиналния номер, по който да търся задни амортисьори за Кросвагон (не Sportwagon, не и Sportwagon Q4, различни са от Кросвагона). Че удрям на камък нещо аз. Дадох рамата на един приятел, който работи в магазин за авточасти и му излизат следните номера:
    bilstein 22-196606
    monroe 16748
    и оригинален 60680817

    По принцип след като съм му дал рамата се предполага, че трябва да са за Кросвагон, но по номерата в интернет нещо ми излиза, че са за нормален Sportwagon.
    OE:50703961
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    Благодаря ти, в Тех-ко не излиза нищо, ще видя в понеделник. Някой знае ли повече информация за тия амортисьори? Никакви заместители ли няма? В някакъв полски форум пак е дискутиран въпроса, че след 2006 от Алфа са решили да не бъдат различни амортисьорите за Кросвагон и Спортвагон, макар че това доста ме съмнява. При мен проблема е, че чашката на пружината поддаде, а това май няма как да се оправи...
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  4. #4
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Има и заместители.Ще се опитам да ти намеря.Един колега ми провери при негови доставчици и имаше повече от един вариянт.Едните бяха 150лв/бр другите незнам.Остави ми номер на л.с и ще гледам да ти свърша работа
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  5. #5

    Default

    Благодаря ти, имаш ЛС!
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Номера който си дал 60680817 е за SW Спортвагон
    За твоята е OE:50703961 и цената е 200€ за една бройка оригинален
    Това показва моя телевизор...Иначе какво е слагано не знам, виж на твоите какъв номер пише
    Иначе виждам,че вече има предложение с доставчици. То заместители май няма за тези но все пак ще следим темата!
    Last edited by eproHD; 13-01-2018 at 21:42.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7

    Default

    Ако има варианти супер. Ако не ще го мисля. По принцип само да споделя, че преди Любо да ми отговори попаднах на актуални дискусии в чуждестранни форуми, че амортисьора от Стило 1.9/2.4 бил почти 1 към 1. Май трябвало само правилни пружини или подложки на пружините, не разбрах. Аз като цяло не съм много фен на такива интвервенции, но е добре да го има като споделена информация и тук - някой ентусиаст, някой ден може и да открие работещо побългаряване.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  8. #8
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    На моя кросвагон предните са някакви Китайски.Миналия собственик ги е слагал и незнам колко пари са стрували.Засега държат
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  9. #9

    Default

    Здравейте.
    Колкото и странно да звучи - опитай в Euro07. В Техко нямат нищо от специфичните неща за кросвагон.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  10. #10
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Дай рамата да погледна колега.

  11. #11

    Default

    Проблемът, момчета е, че по рама пак излизат за Спортватон, а не за Кросче. По ЕПЕР излиза де, но иначе по Текдок ги бърка. Трябва по оригиналния номер да се търсят 50703961. Утре ще звънна в Еврото, че днес забравих. От ТиН кар ми казаха 290 лв бройката оригинален с 10 дни доставка. Намерих с отстъпка оригинален по-евтино, пак 10 дни доставка. А ще се спукам от яд - такъв хубав сняг навън, а колата ме предаде. И като я направя вече сняг няма да има сигурно. Та се надявах да намер някоя друга залежала бройка в някой склад.

    @Ivanov, все пак ще ти пратя рама на ЛС, благодаря предварително.

    Благодаря и на lubo_red за съдействието, колегата е точен и ми се обади както се бяхме разбрали!
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  12. #12
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Намериха ми за кросвагон q4 със доста отстъпки:
    monroe 145 лв. за бр.
    sachs 215 лв. за бр.
    magnum 125 лв. за бр.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  13. #13
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    Някой може ли да ми каже какъв трябва да е оригиналния номер, по който да търся задни амортисьори за Кросвагон (не Sportwagon, не и Sportwagon Q4, различни са от Кросвагона). Че удрям на камък нещо аз. Дадох рамата на един приятел, който работи в магазин за авточасти и му излизат следните номера:
    bilstein 22-196606
    monroe 16748
    и оригинален 60680817

    По принцип след като съм му дал рамата се предполага, че трябва да са за Кросвагон, но по номерата в интернет нещо ми излиза, че са за нормален Sportwagon.
    А каква точно е разликата на кроса и спорта, аз имам огромен проблем със задницата и се бях навил да търса от крос и вие ми спряхте тока.... 😀
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  14. #14

    Default

    Здравейте.
    Разликата е в размера По височина - със сигурност.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  15. #15
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    Намериха ми за кросвагон q4 със доста отстъпки:
    monroe 145 лв. за бр.
    sachs 215 лв. за бр.
    magnum 125 лв. за бр.
    Бре, ти да не си открил топлата вода.
    Никой досега не е виждал такива заместители на амортисьор за Кросвагон, като Монро и Закс.
    Това няма да го повярвам, докато не видя амортисьорите един до друг - оригинален и заместител.
    Вече няколко човека огънаха или направо скъсаха стержен на съвсем скоро сменени амортисьори с нови.
    Изглежда и те патиха от "намериха ми" уж за Кросвагон.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •