Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: лампата на маслото

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Повечето такива датчици са с 1 кабел. Като се допре до шаси и лампата светва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Това е отговор-точен и ясен,евала колега!

  3. #18
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default

    Смених датчикa с FAE 11060 и повече червената лапичка не светна . Старият датчик при това се е разхерметизирал и пропускаше масло от мястото където се съединява ел. кабел. Признаци на развален датчик при студен старт показва нормално 5-6 бар , но когато температурата на мотора стигне 80-90 градуса показва 0 бар и светва лампичката (при това от датчика масло тече) .В мойта кола датчика се намираше в лесно място монтирана на предната цилиндрова глава в съседство с кутията на въздушния филтър . Очаквах да е до масления филтър под колата .Спестих си труда .
    Last edited by alex37; 22-01-2021 at 20:27.
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  4. #19
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    При мен на няколко пъти за един месец като запаля колата на бордовият дисплей ми изписва а и визуално ми показва че колата няма масло. На дисплеят има 6 квадратчета който показват нивото на маслото,...паля няколко пъти същото, след това нещата се оправят и ми показва че маслото е в нормата. Като извадя щеката там маслото е над средата.
    Пуснах на няколко пъти да прочета за грешки и няма никакви грешки, само че имам някакъв проблем с релето на подгрева на свещите.
    Та въпросът е от къде може да е този проблем с маслото.
    Купих днес датчик за налягане на маслото и ще го сменя утре.
    Става въпрос за Алфа 156 SW 1.9 вътрешен фейс.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  5. #20
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by miraco View Post
    При мен на няколко пъти за един месец като запаля колата на бордовият дисплей ми изписва а и визуално ми показва че колата няма масло. На дисплеят има 6 квадратчета който показват нивото на маслото,...паля няколко пъти същото, след това нещата се оправят и ми показва че маслото е в нормата. Като извадя щеката там маслото е над средата.
    Пуснах на няколко пъти да прочета за грешки и няма никакви грешки, само че имам някакъв проблем с релето на подгрева на свещите.
    Та въпросът е от къде може да е този проблем с маслото.
    Купих днес датчик за налягане на маслото и ще го сменя утре.
    Става въпрос за Алфа 156 SW 1.9 вътрешен фейс.
    Колега на 164 датчиците нямати абсолютно нищо общо със 156 1,9 jtd
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •