Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Как да активирам калорифера на 156

  1. #1
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default Как да активирам калорифера на 156

    Стана студено и реших да пусна калорифера. Още лятото закачих буксите под жабката но казват че трябва и софтуерно да се активира. Как мога да го активирам?
    Използвам Multiecuscan, влизам но си нямам идея коя отметка трябва да маркирам.
    Ако някой е правил тази гимнастика ще съм благодарен да сподели.

    Алфата е от подписа ми.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Доколкото знам, за твоята кола през MES можеш само да провериш, дали я имаш тази функционалност и ако да - да я тестваш.

    Climate control > Delphi climate control > parameters > отметка на параметъра "additional heater" и гледаш дали е "present" или "not present"


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    За най-лесно да видиш дали работи в момента без да правиш нищо е като запалиш колата след 1 минута да настройш на 32 градуса да кажем и да натиснеш Ауто копчетата да светят само да си прави джаджите. Ще пусне само горе в прозореца, след няколко минути ще тръгне и в краката, освен горе и ще започне само да се увеличава през определено време според температурата на антифриза.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Моят отговор е никак. Това е една система дето всички я знаем че са я сложили но никой не я е виждал да работи. Можеш да я преправиш до полуавтоматично управляема система и тогава ще тръгне малко топлина. За мен са допуснали конструктивен дефект в таблото за управление, който 159 ката е отстранен но при 156 така и не е поправен
    Last edited by Alexanderbb; 15-01-2018 at 21:06.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Такаааа, с Multiecuscan като се опитам да влезна в Climate control ми изписва че това може само с платена версия. Така че няма как да видя нищо дали е активно или не.

    Направих това където ScuderiaItalia писа. Навън е 1 градус....запалих колата и след 30 секунди включих климатика на авто на 32 градуса. Започна да духа на една черта горе на стъклото, след около 2 минути работа на място започна да духа и долу в краката и вентилатора започна да се усилва сам. А като сложа ръката долу се усещаше леко топъл въздух.

    Но не зная дали това е от калорифера или колата за тези 2-3 минути си е загряла нормално.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Изработих контролер на въпросния калорифер на колега от форума и предстои той да го тества и да съобщи отзиви. Не изключвам и нещо да съм проспал, тъй като аз не разполагам с такава кола и респективно не съм в състояние да извърша тестовете собственоръчно.

    Това което съм заложил като функционалност е:

    Калориферът се пуска, когато са изпълнени следните 3 условия:

    1 - Външна температура под зададен от потребителя праг (примерно 5 гр.)

    2 - Температура на охлаждащата течност под зададен от потребителя праг (примерно 50 гр.)

    3 - Скорост на въртене на вентилатора над зададен от потребителя праг.

    Веднъж пуснат калориферът, контролерът следи напрежението в ел. инсталацията и комутира степените на калорифера, както следва:

    13 - 13,4 V включва първа степен (200W)
    13,4 - 13,8V включва втора степен (400W)
    > 13,8 V включва трета степен (600W)
    Last edited by ecotronic; 15-01-2018 at 21:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by miraco View Post
    Такаааа, с Multiecuscan като се опитам да влезна в Climate control ми изписва че това може само с платена версия. Така че няма как да видя нищо дали е активно или не.

    Направих това където ScuderiaItalia писа. Навън е 1 градус....запалих колата и след 30 секунди включих климатика на авто на 32 градуса. Започна да духа на една черта горе на стъклото, след около 2 минути работа на място започна да духа и долу в краката и вентилатора започна да се усилва сам. А като сложа ръката долу се усещаше леко топъл въздух.

    Но не зная дали това е от калорифера или колата за тези 2-3 минути си е загряла нормално.
    Активира се DELFI диагностика.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  8. #8
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Даааа, ами утре ще се разровя из Aliexpress да купя един. За в бъдеще все ще свърши пак нещо.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  9. #9

    Default

    По-скоро си намери платена версия на multiecuscan из торентите и си свърши работата...
    Тва от алиексрес докато дойде и ще свърши зимата.

  10. #10
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Като знам дизела как трудно загрява, съмнявам се да започне да духа леко топъл въздух след 2-3 минути дори да я караш. Не съм сигурен де, ползвам го, защото малко или много помага.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  11. #11

    Default

    При мен, бушоните на акумулатора ги има, тези до горивния филтър също, но не виждам да има пита и релета зад централната конзола както е по снимките.
    Като правих ремап на колата, колегата haljscho активира нещо и ми каза да пускам на 30-32 градуса сутрин за да духа топло(преди това пускан на 24-25, защотот си мислех че така ще тегли по-малко от топлото на двигатела и по-бързо ще загрее).
    Сега за 3-4мин почва да духа леко топло, а за 7-8 вече си е горещо, а стрелката на антифриза още не е помръднала. Това положение ме устройва....дали топлото идва от печка или от антифриза не ми е важно. Даже бях взимал пита от стило и мислех да я слагам с някакво ръчно управление, но няма да ми е нужна.

    За сравнение, на жената А класата е с клорифер и духа топло може би 1, макс 2 мин по-бързо, но тя не е голяма разликата.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  12. #12
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    На моята си тръгва само.Когато навън е под 6 градуса и парното е на HI без значение от позицията за духане си тръгва.Чува се едно щракане 5-10 сек.слес запалването и след една минута идва топлото лека-полека
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  13. #13
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Влезнах с един кракнат Multiecuscan V3.0 в Climate control > Delphi climate control > parameters > но там няма никъде : additional heater има само това на снимката.

    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това "реле за допълнително подгряване" е "additional heater"
    Last edited by ecotronic; 16-01-2018 at 13:02.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Изписва само:
    Delphi climate control
    Delphi climate control (Single zone) MY03

    и на двете съм гледал.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •