Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Как да активирам калорифера на 156

  1. #31
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    А теб какво те спря да активираш управлението му през модула на климатика?
    Ами с какво ли не съм пробвал и не работи, активиран е но не тръгва , след това го закачих на реотана на задното стъкло и така го ползвах, има някакъв проблем в климатроника и не тръгва при всеки индивид и затова.
    Last edited by Zafo_84; 17-01-2018 at 19:13. Reason: Едит
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #32

    Default

    Аз освен думи, доказателства не виждам. В тази връзка и аз с помощта на колегата Гайдаров си подкарах калорифера и отоплението и някои мои идеи разбира се, той ще потвърди.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #33
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Грешно си написах поста, исках да напиша, че жтд-то няма да тръгне да духа топло след 2 минути, ако няма нещо като работещ калолифер. Тоя въздух няма как да е от обърнат антифриз зимата.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз освен думи, доказателства не виждам. В тази връзка и аз с помощта на колегата Гайдаров си подкарах калорифера и отоплението и някои мои идеи разбира се, той ще потвърди.
    Нещо май намекваш. Имай смелостта да го изкажеш в прав текст пред всички.


    Защо е тази злоба бе, хора?

    Замфире, радвам се, че всичко работи, както сме го мислили. Със здраве да си го ползваш. Ако забележиш нещо, което трябва да се промени, няма проблем да го "ъпгрейднем"

    Ще окажа пълно съдействие на всеки, който има желание и ентусиазъм да прибегне до това решение за да го материализира.
    Last edited by ecotronic; 17-01-2018 at 21:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35

    Default

    Направете една тема като хората, снимки, описание.
    Да четат всички, защо са тези тайни, лични съобщения, като е толкова тайно не го споменавайте въобще, говорете си по скайпа, или ей така да видят другите, че сме много умни, обаче подробности само за избрани и само на лични, или срещу заплащане, но неофициално. Защо е тази показност, без нищо конкретно. Нали форум, взаимопомощ, само празни приказки. Не сте открили кой знае какво. Сигурно и студент ще се справи с това.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Какви доказателства ти трябват колега нямаш проблемзкофти е качването на снимки в форума през телефона а все по рядко включвам компа, сподели?
    Прочети горният ми пост и не приемай думите буквално.

    ---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какво и е на темата? Ако кажете и схеми, снимки и каквото е необходимо ще постна в нея.
    Проблемът е, че *ай*аров и в нея ще дойде да се изсере.
    Знаеш как става, подходящо заглавие, лесно за търсене, схеми, снимки, необходими инструменти и материали,заключване за коментари и всеки който поиска и е сръчен ще си го направи. Е сигурно някой ще се възползва от информацията и ще вади пари от нея, но така или иначе тези коли вече си отиват.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    ОК - приемам съвета. Утре ще направя нова тема с всичко необходимо и се надявам, да няма сране в нея. Иначе ще трябва да търся съдействие от модераторите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Екотроник, аз също имам интерес за това нещо. Значи колите имат калолифер, ако е поръчана с такава екстра, но не се управлява като хората през климатроника, така ли? Понеже темата е много насрана, малко се обърках. Нужен й е външен контролер/модул, който да го управлява?
    ПС - Ако не ми работи калолифера, както си го пускам там през климатроника, тогава в студа как започва да духа леко топъл въздух след няколко минутки? Тая топлина, колкото и слаба да е все идва от някъде.
    Last edited by ScuderiaItalia; 17-01-2018 at 21:19.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Екотроник, аз също имам интерес за това нещо. Значи колите имат калолифер, ако е поръчана с такава екстра, но не се управлява като хората през климатроника, така ли? Понеже темата е много насрана, малко се обърках. Нужен й е външен контролер/модул, който да го управлява?
    Много съм изчел из форума по въпроса с фабричното решение и така и не стигнах до еднозначен отговор.
    Не разбирам например след като калориферът се вижда като "наличен" в интерфейса на MES и след като има дори възможност да се прави принудителен тест на релетата, каква още, баба им активация е необходима?

    Накратко - при толкова неясноти, предпочетох да прибегна до сигурното решение с допълнителен контролер. В крайна сметка, не говорим за ракетни технологии.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Ми и аз не виждам никакъв смисъл в това да се активира.. тва да не е бомба. А казваш, че разлика на духане има между това да го пускаш по начина, като мене и по начина, както ти си го направил?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Ми и аз не виждам никакъв смисъл в това да се активира.. тва да не е бомба. А казваш, че разлика на духане има между това да го пускаш по начина, като мене и по начина, както ти си го направил?
    Не знам, как е при теб и поради това не мога да ти отговоря на въпроса.

    В пост № 6 по темата, писах подробно затова, кое и как се настройва по този контролер.

    Накратко - работи при избраните от потребителя температурни условия (на мотора и на околната среда) и при пуснат вентилатор. Тогава работи така че да щади алтернатора. Т.е - работи на толкова по-висока степен, колкото по-голям ресурс от мощност има алтернаторът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    ще гледам тези дни да направя някоя снимка на въпросният контролер и да ги кача за да видите как действа,колегата ecotronic може да ги ползва примерно ако реши да направи тема,до момента е настроен за работи при степен на вентилатора 2 чертички,и 6 градуса външна температура.изключва се при 60 гр на течноста.


    за момента още е отворена кутийката за да гледам индикациите и да го донастроя по прецизно,но за момента при нас е топло следобед и вечер а сутрин бързам за работа.

    ще направя и тест с термометър, но за съжаление дисплея не ми сработва веднага когато е студено,и няма да се вижда реалната температура навън.но е ясно че е под 6 след като индикацията свети.


    Имайте търпение нямам много време,и нещата стават бавно,а и с този начин на качване на снимки тук е мъка голяма.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    ще гледам тези дни да направя някоя снимка на въпросният контролер и да ги кача за да видите как действа,колегата ecotronic може да ги ползва примерно ако реши да направи тема,до момента е настроен за работи при степен на вентилатора 2 чертички,и 6 градуса външна температура.изключва се при 60 гр на течноста.


    за момента още е отворена кутийката за да гледам индикациите и да го донастроя по прецизно,но за момента при нас е топло следобед и вечер а сутрин бързам за работа.

    ще направя и тест с термометър, но за съжаление дисплея не ми сработва веднага когато е студено,и няма да се вижда реалната температура навън.но е ясно че е под 6 след като индикацията свети.


    Имайте търпение нямам много време,и нещата стават бавно,а и с този начин на качване на снимки тук е мъка голяма.
    Аз снимки на устройството, индикациите и пр. ще постна.
    Ти по-добре направи снимки на връзките към релетата и тези към ECU - то и вентилатора.
    Централната конзола не я разглобявай за да снимаш връзката към управлението на климатика. Това ще го обясня достатъчно ясно и без снимка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Така да е...
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  15. #45

    Default

    Така, сутринта направих пак тест.
    Първо пуснах на 32'С и ауто(и двете лампички за ауто), но така ми отвори клапата за въздух отвън и за това го нагласих само на 32'С, да върти въздуха в купето и да духа към мен на 2 чертички.
    На 3-тата минута вече не духаше студено, а горе долу температурата на ръката. На 4-тата духаше леко топло, а на 6-тата си духаше топло.
    Стрелката на антифриза не помръдна до около 10-тата минута, като съм карал леко, до 1500-2000об макс.

    Ето и снимка на мястото където трябва да седи питата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20180118_09_39_05_Pro.jpg   WP_20180118_09_38_42_Pro.jpg  
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •