Results 1 to 5 of 5

Thread: Индикатор за впръскване

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default Индикатор за впръскване

    Колата е 145 , 1,6 т.с. 97г.
    Сложих газово, пълна инжекция. от тогава започнаха проблемите.
    Първо компютъра на газта гаснеше, и колата тотално спираше, БЕЗ да се дави и винаги когато е на свободна скорост. Просто падат оборотите и колата си гасне, все едно съм завъртял ключа. След това не пали ! Понякога 5 - 10 минути , а понякога с Дни.
    Завърта но не зацепва , оборотите се качват до 1000 и падат пак на 0 , без да се дави , просто гасне.
    Когато завъртя ключа да запаля и натисна гаста колата вдига обороти и не гасне, така успях да се прибера последния път. На 1-ва , 2-ра на обороти над 2000 . По светофарите Гася , паля и пак с газ.
    Оправиха ми компютъра на газовото но сега проблема е същия , само че ми свети Индикатора за Впръскване вече. Също ми направи впечатление след последното по сериозно гаснене , 2 дни не можа да запали, вече като изключа от скорост пада до 500 оборота, почти загасва. ама си ги качва пак на 1000. Като пусна климатика се дави леко. Преди не е била така.
    Когато я сложа на 1-ва под МНОГО лек наклон преди си вървеше сама на 1000 оборота, сега се Тресе на 500-600 оборота Едва едва, Като пусна климатика почти огасва задавя се 1 път и после нещо изщтраква отдоло и ги държи с мъка 500-600 оборота.
    на ЕЛКОНА където ми сложиха газовото казват че на Компютрите , на газта и на колата не са отчетени никакви грешки....

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Така както го описваш, тая кола е тотално засрана откъм инжекцион. Направи я да работи като хората на бензин (диагностика, адаптации, смяна на някой датчик ако трябва, свещи) и след това си настрой газовата. Иначе няма оправия. И смени майсторите.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    При мен правеше така, когато си чистих дебитомера и го счупих Т.е. с изкл. дебитомер ми даваше тези симптоми.
    Клати оборотите, падат рязко, като реши ги вдига .. като натисна педала, заглъхва и иска постепенно да подавам бензин

    - прав е експерта, за да върви на газ, трябва да няма абсолютно никакви проблеми.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    Уж съм с нов дебитомер
    :/

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    40

    Default

    Беше от Вариатора.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •