Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Проблем парктроник

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by batproho View Post
    Не съм на 100% сигурен, но мисля че за да се извежда визуална информация за парктроника, то той трябва да е преден/заден. Мисля че само със заден няма да се получи, но мога и да греша разбира се.
    Грешиш
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #32
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Здравейте.Днес се занимавах с парктроника , единия преден сезор беше заминал, та свалих бронята и го смених с чисто нов.
    След смяната, на дисплея ми се показа количката с разстоянията.С преден и заден съм.Но много интересно че бибка постянно или на интервали отпред и отпред в дясно на най близко разстояние, където смених въпросния датчик.Та преди да го монтирам го боядисах с цвета на колата . Дали може да е от боята ? След смяната пуснах и диагностика да изтрия грешките, но промяна няма.Пак си бибка отпред и отпред в дясно. Иначе назад си работи. Копчето, което е на плафона горе свети чарвено, но не ми дава да го изключа , тоест не работи ? Само след минаване на 20км/ч се изключва автоматично и горе лампичката изгася.Нужно ли е да пускам някаква PROXY процедура за парктроника както @undy е написал малко по назад в темата?
    Alfa 156 Face 1.9 JTDm 140hp - ex
    Alfa 159 2.4 JTDm Automatic - now

  3. #33

    Default

    Преди това не си ли имал визуализация на таблото?
    Прокси процедурата е именно за това, да се изкара визуализацията, ако я няма.
    Бутона в плафона със задържане отново ли не работи?
    На някои сензори пише, че могат да се боядисват, за тия на които не пише нищо не мога да кажа... не съм чул някой да се оплаква след боядисване.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #34
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Не нямах визуализация. Изписваше ми Parking help not avaivable. След смяната се появи количката с разстоянията. Ще пробвам да пусна тази proxy процедура която си написал. Бутона горе не реагира при натискане. Не съм го задържал.
    Alfa 156 Face 1.9 JTDm 140hp - ex
    Alfa 159 2.4 JTDm Automatic - now

  5. #35
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    Копчето което е горе, не сработва. Явно ще се сменят и други сензори..
    Alfa 156 Face 1.9 JTDm 140hp - ex
    Alfa 159 2.4 JTDm Automatic - now

  6. #36

    Default

    Обикновено в плафона най-често фирясва бутона за багажника, понеже се ползва най-много. Едно почистване в повечето случаи е достатъчно, така че може да опиташ. Колкото до сензорите, внимавай какви ще вземеш. Аз примерно купих от Ибей 2бр, по 6 евро, уж Валео, маде ин Германия китайци естествено и накрая пак не работеха, но поне спря и не излиза повече грешката на таблото. Отложих купуването на нови и така вече 2ра година от 4 работят 2 през един. Като се затопли може да се заиграя пак, но трябва да взема оригинални... или да намеря 100% подходящи, дори китайци. Цялата галимация е, че не ми се бута бронята за тази глупост пак.
    Last edited by undy; 22-03-2021 at 22:46.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #37

    Default

    Китайските са дефектни една част.

    Аз последно заедно с лагер главина оторед смених и сензор парктроник отзад.

    Истината е че датчиците отпред и отзад са с различни номера по ePER, но дали са различни е отделен въпрос.

    Има логика различни да средните сензори отпред и отзад и страничните отпред/отзад, защото показват различни разстояние.
    Страничните са с по 2 полета за дистанция, предните с 3 , а задните с 5 полета.

    Добре е да се проверява как работи датчика след монтажа му в бронята и преди закачането на бронята за колата.
    Понякога може да има "фантомни" сигнали/сработвания и е добре да се прегледат жици и клеми за контакт до сензора и прегъвания на кабелите.
    Иначе един сензор Ridex е някъде около 17 лв от Дока.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #38

    Default

    В Епер са еднакви предни и задни.
    http://auto-kat.com/index.php?route=...group=55501_00

    Някой може ли да потвърди тоя Ridex сработва ли на нишите коли?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #39

    Default

    Аз съм с такъв(Ridex) от 1 месец и си работи без проблем.

    Да прав си!

    В ePER има два различни номера за сензор парктроник, но и двата номера фигурират и за предна и за задна броня .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Аз съм с такъв(Ridex) от 1 месец и си работи без проблем.

    Да прав си!

    В ePER има два различни номера за сензор парктроник, но и двата номера фигурират и за предна и за задна броня .
    Благодаря, ще взема тогава и аз Ридекс
    Тъкмо бях спрял да мисля за парктроници и прочие...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #41
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    И аз ще взема от този Ridex и ще го сменя отново, но сигурно като се позатопли, че сега не ми се занимава.
    Но много интересно в Autodoc пише че има за отпред и за отзад, или само за отпред и само за отзад. Явно имат значение.
    Last edited by stoian_off; 23-03-2021 at 12:04.
    Alfa 156 Face 1.9 JTDm 140hp - ex
    Alfa 159 2.4 JTDm Automatic - now

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    ....Има логика различни да средните сензори отпред и отзад и страничните отпред/отзад, защото показват различни разстояние.
    Страничните са с по 2 полета за дистанция, предните с 3 , а задните с 5 полета....
    Различните зони (чувствителност и обхват) е по-вероятно да са в резултат от начина по който централата интерпретира информацията от иначе еднакви датчици.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by stoian_off View Post
    И аз ще взема от този Ridex и ще го сменя отново, но сигурно като се позатопли, че сега не ми се занимава.
    Но много интересно в Autodoc пише че има за отпред и за отзад, или само за отпред и само за отзад. Явно имат значение.
    Еднакви са, колега. В Аутодок понякога пишат доста объркващи неща. Особено през апликацията за телефон. Така купихме фар за една тойота, и дойде съвсем друг, а в сайта си е указано допълнително, че не е този фар... както и да е.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Различните зони (чувствителност и обхват) е по-вероятно да са в резултат от начина по който централата интерпретира информацията от иначе еднакви датчици.
    Точно. Визуализират се 3 зони по ширина, а датчиците са 4. Дължината на обхвата също е еднаква, нищо че зоните са с различна дължина, просто такъв е дизайна на визуализацията.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #44
    Запален алфист stoian_off's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Pomorie, Burgas
    Age
    34
    Posts
    106

    Default

    С две думи, няма значение какъв ще е датчика, така ли?
    Alfa 156 Face 1.9 JTDm 140hp - ex
    Alfa 159 2.4 JTDm Automatic - now

  15. #45

    Default

    Аха.

    Колегите пишат, че на каквото и разстояние да "хвърля"(отчита) сензора/датчика, на екрана ти излиза това което е по схема/картинка "нарисувано"/програмирано от програмата за парктроника.
    Тоест датчиците си засичат и работят, дават данни на централата, а тя е програмирана какво да "съобщи"/покаже на водача на колата.


    По принцип когато сложите нов датчик парктроник, ако датчика е наред и работи правилно, но парктроника продължава от време на време да прави номера и да дава "фантомни" сингнали/сработвания то най-вероятно има още някой/и сензор/и парктроник кой(и)то си "заминават", но все още не са сдиплили на 100% и работят "по желание" когато си поискат...

    Затова и винаги давам 2 нови датчика когато ми сменят сензор на парктроника и ако след смяната продължи да се ебава се гледа наново който от несменените/старите сензори е за смяна.

    Общо взето винаги си имам 1 сензор парктроник в резерва.Принципно МЕС дава възможност за тестване на парктроника и да се видят всички развалени сензори и да се сменят, ама знае ли човек ---> отивам на диагностика за шум да се потвърди от главина ли е, от скоростна кутия ли е, от ремъци и ролки ли е и сутринта при вкарване на ключа и стартиране и даване на заден ход ми изписква, че парктроника не работи...Та направихме 2 в 1 .
    Тоест може сутринта когато ще се ремонтира да се развали нещо...
    То при мен вече за втори път --> първия тръгвам на годишен технически преглед, вкарвам колата в "бокса" за преглед, минава преглед и след това единият от техниците ми казва : "изгоряла ти е едната крушка на късите"...
    Е, изгоряла е или докато съм карал към тях, или след като им оставих колата за преглед...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •