Results 1 to 15 of 23

Thread: Новият Типо

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    софия
    Posts
    38

    Default Новият Типо

    Здравейте колеги някой дали има впечетления за новото типо. Благодаря предварително

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Кратко впечатление от половин ден каране, или около 100-на километра.
    Евтин, бюджетен автомобил от класа на Дачия или директен конкурент на Пежо 301 да кажем.
    Лично за мен е ценово надценен.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Евтина,та евитна кола. Но не като стойност, а като изпълнение.
    Няма нито един мощен двигател - точно, както при Дачия.
    Много слаб краш тест за 2016г. модел, и на всичко отгоре - само два еърбега базово.
    Не мога да приема, че Типо комби, може да бъде наследник, на Стило комби.
    И то при положение, че нямам особено високо мнение за Стило, по-скоро, средно.
    Бих си купил Браво/Делта/Крома на 6-8 години, вместо това недоразумение, Типо.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #4

    Default

    А бре то и аз бих си купил Крома или ланча делта, ама все пак става въпрос за нова кола за 20 000 лв. За 21-22 000лв 95 коня бензин.Според мен това е и целта да конкурира другите марки в този ценови сегмент = 20 000лв среден клас автомобил. Иначе има и друга възможна покупка за тези пари може да се купи :

    1. Сузуки балено

    2. Тойота корола.

    Донякъде рено Каджар и Каптюр, макар че са друга категория.

    За цена 20 000-23000 лева не мисля че Типото има конкуренция като седан.
    Сега, че усещането е като в лагерна количка - така е, но за тези пари по-добро ново на 0 километра не виждам.

    Може да се намери и за 17 000-21 000 като тестови автомобил.В началото когато го пуснаха на пазара имаше оферти от 21400 лева на 0 километра.Е, нямаше някои екстри като климатроник, а беше само с климатик, но ... за тези пари толкова.

    Ето за 20 000 лева: https://www.autoscout24.bg/rezultati...page=1&size=20

    За първи път видях на живо преди 2 години и половина такава в Албена.
    Сглобяват с в завода на Фиат - Тофаш в Турция, но там се сглобяват и автомобили за САЩ - "баничарки" и не е имало проблем с качеството.

    За 20 000лева, ако трябва да е на 0 километра бих избрал точно фиат Типо.95 коня бензин.За тези пари получаваш немалко екстри + навигация: https://www.autoscout24.bg/objava/fi...8a1d?cldtidx=5

    Не виждам при коя друг седан ще получиш повече.

    Иначе за двигателите е ясно, ама тази кола е направена като конкурент на рено клио, Фолксваген голф и все в този среден клас.Целта не е премиум модел, представяне и двигатели, а среден клас.
    Last edited by alfa racer GTA; 24-01-2018 at 12:14.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На мен лично ми допада на външен вид, особено комбито и хечбека. Жалко наистина че няма версия с "корав" мотор, но все пак идеята на колата е ясна, както и оправданата ниска цена.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    За малко да пропусна: мулти волан с бутони само от едната страна - точно като на гадна, дървена, японска талига.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •